Oferują najtańsze konta osobiste w Polsce. Ale wkrótce mają zniknąć. Szykuje się zmiana na rynku bankowym

Jak wynika z informacji Dziennika Gazeta Prawna, z rynku wkrótce znikną marki Bank Smart i BIZ Bank. Obie należą do FM Banku PBP. Zastąpi je nest Bank lub nestusBank.

FM Bank PBP planuje likwidację marek Bank Smart i BIZ Bank i zastąpienie ich nową - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Według informacji DGP, FM Bank PBP zgłosił w ostatnich miesiącach w Urzędzie Patentowym nazwy nest Bank oraz nestusBank. To może sugerować nazwę nowej marki banku.
 
W ogóle FM Bank PBP szykuje nowe otwarcie. - Opracowaliśmy zupełnie nową koncepcję. Stawiamy na bank, który będzie bliski rodzinie - deklaruje w rozmowie z DGP Bartosz Chytła, Wiceprezes Zarządu banku.
 
W planach jest m.in. mocny rozwój sieci oddziałów. Do obecnych ok. 50 placówek ma dołączyć ok. 300 oddziałów franczyzowych.
 
Wiceprezes Chytła obiecuje, że bank nie zrezygnuje z dotychczasowych klientów. Chce jednak wejść mocniej m.in. w rynek kredytów konsumpcyjnych.
 
Bank Smart ma już w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Przez pewien czas oferował też chwilówki (SMART Pożyczki) - pieniądze w 15 minut, do 1 000 zł na miesiąc. Koszt takiej pożyczki wynosił 20 zł za każde pożyczone 100 zł.
 
BIZ Bank kojarzy się głównie z obsługą klientów biznesowych, szczególnie małych firm. Marka Bank Smart skierowana jest do klientów detalicznych. Znana jest przede wszystkim osobom, które nie chcą przepłacać za konto osobiste. Jest jednym z nielicznych banków, w których bezwarunkowo darmowe jest prowadzenie rachunku oraz użytkowanie karty do niego i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.
 
Bank Smart ruszył dwa lata temu. Od początku był przedstawiany jako „dyskont finansowy urodzony na smartfony”, jego klienci mogli korzystać wyłącznie z systemów bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej. Pierwszą jaskółką zmian było udostępnienie im w lipcu br. także sieci ok. 50 oddziałów z logo BIZ Banku.

Więcej o:
Komentarze (19)
Oferują najtańsze konta osobiste w Polsce. Ale wkrótce mają zniknąć. Szykuje się zmiana na rynku bankowym
Zaloguj się
 • lazy_bones

  Oceniono 20 razy 16

  no tak, najpierw FM Bank, później SmartBank, teraz jakiś nestus Bank - tak za pewne wygląda budowanie wiarygodnej marki.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 13 razy 9

  Aktualnie SmartBank jest na poziomie początków MBANKU. Jeśli ktoś nie potrzebuje zaawansowanych usług to jest ok. Oczywiście przydała by się możliwość korzystania z wpłatomatów ale da się bez tego obyć. Niestety jak pojawi się więsza liczba oddziałów i placówki partnerskie z taniego SMARTBANKU zrobi się ALIORBANK / MBANK z 2016r.

 • xkx

  Oceniono 7 razy 7

  Prawda jest taka iż aktualni jest skromnie ale TANIO jak dołożymy sieć oddziałów i placówek partnerskich (zapewne w atrakcyjnych punktach miast i całkiem możliwie iż także przy marketach i galeriach handlowych dodamy wpłatomaty Euronetu i być może jeszcze jakieś zastąpimy skromny interfejs internetowy nowym z jakimś z fajerwerkami to nagle pojawi się i oplata za rachunek i za kartę oraz 100 innych opłat tak jak w innych bankach. AliorSync też był tani na początku a teraz jak jest każdy wie podobnie jak MBank.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 15 razy 3

  tak odnośnie tego komunikatu z korzystania z adblocka:

  tak wygląda odpowiedni komunikat:
  "Korzystasz z narzędzi do blokowania reklam.
  Także nie lubię reklam w szczególności tych, które przeszkadzają w korzystaniu ze strony. Reklamy wyświetlane są tylko w zakładach z mapami i są tylko w postaci tekstowej bądź statycznej grafiki. Dzięki tym reklamom są środki na rozwój strony. Instrukcja jak wyłączyć blokowanie reklam, plik pdf."

  na tamtej stronie odblokowałam... tutaj nie zamierzam

 • adam3407

  Oceniono 4 razy 2

  Zniknąć czy zmienić nazwę i pogrzebać w parametrach usług? Nie wprowadzajcie zamętu.

 • trener44

  Oceniono 9 razy 1

  Oj niedobrze! A taki fajny bank był...

  TReneR

 • menisk19

  0

  Naprawdę fajnie to już było, były nawet wypłaty ze wszystkich zagranicznych bankomatów za darmo (!!!), oczywiście z krajowych też. Były fajne kursy wymiany walut. Ale to już przeszłość, od 01 lipca wypłaty za darmo tylko w strefie euro, a z pozostałych 5zł prowizji. Wczoraj jak wszedłem na ich stronę, to i tym się już nie chwalą, tylko że za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce, wiec pewnie za chwilę dostanę jeszcze jedną nową tabelę prowizji. Prawda jest taka, że do banków nie ma co się przywiązywać i być ich wiernym klientem, banki tego nie doceniają. Trzeba poczekać na jakiś nowy bank z fajnymi warunkami i bye, bye Smart Bank, czy jak się tam wtedy będziecie nazywać. Kij wam w oko!

 • ziutas25

  0

  Jak dalej beda trzymac taki poziom uslug to zmiana marki nie pomoze. Co drugi dzien brak dostepu do konta, bo cos sie zepsulo, przelewy wychodza z 2 dniowym opoznieniem - nie wiadomo dlaczego, docieraja po 4-5 dniach na konto w innym polskim banku. Zenada! nie polecam

 • ziutas25

  0

  Jak beda trzymali obecna jakos uslug to zmiana marki i strategii nic nie pomoze. Co drugi dzien nie mozna sie zalogowac, bo cos nie dziala, przelewy wychodza z 2-3 dniowym opoznieniem i potrzebuja 4 dni na dotarcie. Skandal!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX