Lubisz noc muzeów? We wrześniu będzie coś podobnego. Ministerstwo Sportu i Turystyki rusza z akcją "Weekend za pół ceny"

23-25 września odbędzie się pierwsza akcja w ramach programu "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny". W jego ramach ponad 400 partnerów, m.in. muzea, teatry, zamki czy hotele, obniży ceny nawet o połowę.

Jak tłumaczy Dawid Lasek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, celem programu jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach.

Jak informuje ministerstwo, do akcji zgłosiły się m.in. kopalnie, muzea, parki, ogrody zoologiczne, zamki, pałace, teatry, hotele, schroniska, ośrodki SPA oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. 

Wykaz wszystkich partnerów programu „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny” jest dostępny na stronie www.polskazobaczwiecej.plNa liście nie ma wielu "hitów turystycznych" Polski, niemniej zainteresowanym powinno udać się znaleźć coś interesującego.

- Akcja ma na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym - mówi Lasek.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka już liczy, że wrześniowa akcja stanie się nową tradycją turystyczną i w przyszłym roku uda się zorganizować kilka takich weekendów. -Dzięki rządowemu programowi 500 plus wiele polskich rodzin stać w końcu na to, żeby odpoczywać, aby udać się na wakacje - argumentuje Bańka.

Zniżki będą obowiązywać od piątku 23 września od godziny 17:00 do końca dnia 25 września 2016 r., w zależności od godzin pracy obiektu. Z usług niektórych hoteli, uzdrowisk czy teatrów będzie skorzystać w innych terminach, pod warunkiem dokonania zakupu lub rezerwacji w dniach 23-25 września

Jak zapewnia Ministerstwo, zdecydowana większość ofert nie jest limitowana. Z usługi może korzystać każdy chętny. W przypadku ofert limitowanych, warunki skorzystania z oferty są wyraźnie określone w ofercie. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Lubisz noc muzeów? We wrześniu będzie coś podobnego. Ministerstwo Sportu i Turystyki rusza z akcją "Weekend za pół ceny"
Zaloguj się
 • re_x

  Oceniono 1 raz 1

  dobre sobie:) sprawdziłem hotel Warszawa w Augustowie-teraz zapłacę 299zł za pokój , ten sam pokój 23 września kosztuje 435zł! nawet jak dadzą zniżkę 50% o czym nie piszą to cena wyniesie ok 220zł...po sezonie!dobry interes ale nie dla mnie :)

 • igan1

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo ! Znakomity pomysł.

 • stachud

  0

  Chciałem pojechać z rodziną pendolino do Krakowa. Cena biletów 800PLN - chore. Za 800PLN do jadę do Chorwacji i z powrotem. Ja w tym kraju można zrezygnować z samochodu?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 2 razy 0

  Zamiast wciąż leżeć na kanapie i czekać na zasiłek...
  ...mogą w końcu odpocząć i jechać do Zopot

 • mkk3a

  0

  akurat 23-25.09 kiedy jestem na urlopie za granicą? nie moglo być w innym terminie? :(

 • kura_wuja

  Oceniono 1 raz -1

  PKL zapowiedzialo, ze w ramach akcji kolejka linowa na Kasprowy Wierch bedzie jezdzila tylko do Myslenickich Turni.

 • cezar85

  Oceniono 2 razy -2

  czy to znaczy, że dorzucą mi się do crocs'ów?

 • konigin

  Oceniono 4 razy -2

  Ale sie troszcza o patoli pincet+.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX