Ryanair inwestuje w Polsce i kusi bardzo tanimi biletami

Ryanair zbuduje Travel Labs Polska, własne centrum IT, które zatrudni 120 osób oraz hangar na lotnisku we Wrocławiu - to kolejne 150 miejsc pracy. Wprowadza też pulę tanich biletów na polskich trasach.

 

Jak zapowiada prezes Michael O'Leary, Ryanair planuje obsłużyć w Polsce w 2017 roku ponad 10 mln klientów, utwierdzając pozycję numer jeden na naszym rynku. Ma być to możliwe dzięki nowym połączeniom, które irlandzki przewoźnik chce uruchomić latem przyszłego roku, zarówno z lotniska Warszawa Modlin, jak i z Lotniska Chopina. Największe tanie linie lotnicze w Europie zakładają wzrost ruchu na obu tych lotniskach.

Nowe połączenia taniego przewoźnika

Latem 2017 roku Ryanair połączy Warszawę z największymi biznesowymi ośrodkami w Europie. Loty do Brukseli realizowane będą dwa razy dziennie, do Londynu - cztery razy dziennie.

W sumie z modlińskiego lotniska Irlandczycy będą latać na 41 trasach. Planowane jest nowe połączenie do Faro (2 razy w tygodniu), a także zwiększenie liczby lotów do Bolonii, Bristolu oraz Liverpoolu (wszystkie 4 razy w tygodniu).

Z lotniska Warszawa Chopin Ryanair planuje 3 trasy krajowe: Gdańsk (3 razy dziennie), Wrocław (3 razy dziennie) oraz Szczecin (raz dziennie).

RyanairRyanair Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

Ryanair kusi tanimi biletami

Przy okazji ogłoszenia letniego rozkładu lotów z Warszawy Ryanair startuje ze sprzedażą biletów z oraz do Polski w cenie od 43 zł. Bilety w obniżonych cenach dostępne są na stronie przewoźnika do poniedziałku, 5 września do północy.

Jak podaje Bloomberg, Ryanair obniża tego lata ceny biletów bardziej niż oczekiwano. Dzięki temu może się pochwalić większą liczbą rezerwacji i obłożeniem lotów. A te spadają między innymi dlatego, że Europejczycy mniej chętnie latają do krajów, w których ostatnio dochodziło do zamachów terrorystycznych. 

Liczba rezerwacji na sierpień i wrzesień tego roku jest o 1 punkt procentowy wyższa niż rok wcześniej. - Może to pomóc przewoźnikowi osiągnąć współczynnik obłożenia na poziomie 96 procent w drugim kwartale fiskalnym - przewiduje analityk Barclays Oliver Sleath.

Więcej o:
Komentarze (12)
Ryanair inwestuje w Polsce i kusi bardzo tanimi biletami
Zaloguj się
 • pilot.tv

  Oceniono 5 razy 5

  A z DE bilety po 2.5€. Przy tej cenie te 43PLN to lekko drogo

 • boo-boo

  0

  Oni zawsze kusza tanimi biletami ale jak przyjdzie do kupna biletów u nich to wychodzą drożej niż inne tanie linie lotnicze. Raz z nimi leciałem i nigdy więcej.

 • papeace1980

  0

  Tak jasne. Tanie bilety z Ryanaira...
  Lot z Wrocławia do Alicante i z powrotem miał kosztować 3700 zł (4 osoby) 6-18.07.2016 r.
  Za identyczny lot z Berlina w tym samym okresie zapłaciłem 510 €.

 • java3

  0

  "Przy okazji ogłoszenia letniego rozkładu lotów z Warszawy Ryanair startuje ze sprzedażą biletów z oraz do Polski w cenie od 43 zł"
  Ciekawe, że sam Ryanair nic na ten temat nie wie...

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 4 razy 0

  Szczecin ma jak najbardziej sens - dziwne że tak późno

 • gaz-wegaz

  Oceniono 4 razy 0

  "własne centrum IT, które zatrudni 120 osób oraz hangar" ;)

 • hotin

  Oceniono 4 razy 0

  Czy można spytać, jaką to sumą dofinansowania wspomógł Ryanair samorząd wojewódzki?

 • y.woodoo

  Oceniono 5 razy -1

  Czy jest szansa ze Ryanair zaludni superlotnisko w Radomiu. Tam moga ladowac az 2 samoloty na raz i jeszcze wodolot przycumuje. Dochod radomianie moga przeznaczyc na kkk. Im przeciez zysk nie jest potrzebny tak jak do tej pory. To bardzo bogate miasto i ludzie.

 • jzd

  Oceniono 3 razy -1

  Wyczuł koniunkturę wszczyscy będą spie...ć z tego katolickiego raju na ziemi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX