Komentarze (100)
Koniec z drogimi taksówkami? W przyszłości za przejazd zapłacimy grosze. Uber to już wie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zerozer52

  0

  "Ten firma...". Tępota pismaków z Gazety sięga dna.

 • ch00

  0

  No i jeszcze jedno. Jeśli przestaną być potrzebni kierowcy, przestanie być potrzebny Uber.

 • ch00

  0

  Zapłacimy grosze? Zapłacimy tyle samo, tylko Uber się bardziej obłowi. Myślenie, że kapitalista odda potencjalny zysk klientom, jest naiwnością.

 • apollo1966

  0

  Tacy panowie, jak właściciele Ubera, to są gangsterzy kapitalizmu. Niszczą pracę, niszczą ludzi. Ludzie, w może naiwnej, ale humanistycznej wersji, to stworzenia, które żyją i dają żyć innym. Takim samym jak oni. Praca służy ludziom do tego, żeby żyć, żeby mieć środki do życia, żeby mieć dom, godność itp. duperele. Ja robię coś, mam z tego dochód, ktoś inny coś innego, ja korzystam z pracy innego człowieka, on z mojej. Mamy z tego wymierne korzyści - finansowe, ale też takie, że przez pracę, wymianę pracy, tworzymy społeczeństwo, dajemy innym żyć, tak jak oni dają nam. Oszczędności to nie jest cel życia człowieka. Tym bardziej, gdy chodzi o oszczędzanie na innych ludziach. Twórcy Ubera to typowi psychopaci kapitalizmu, którzy dla zysku - wyłącznie własnego - niszczą społeczeństwo, niszczą pracę, niszczą ludzi. Down with such guys!

 • drkoby

  0

  A mi ostatnio cwany kierowca z bliskiego wschodu policzyl 14 dolarow za trzasniecie dzrzwiami na lotnisku w Chicago. Nie dal mi tez rachunku za przejazd kosztujacy 47$ kiedy w druga strone licencjonawana taksowka kosztowal tylko 22$. Cwaniaczek mial "taksometr" w komorce, ktorej uzywal tez do nawigacji.

 • adcore

  0

  ...a ja wypuszcze mini motolotnie hybrydowa bez kierowcy,ladowac bedzie na bezrobotnym Uberze....

 • adcore

  0

  35 centow ?oczywiscie amortyzacja specjalnej Tesli za 200000 dolarow nie jest wliczona,oraz przyszle zyski
  bezosobowo uberdalac...

 • sar36

  0

  Po tym, jak technologia pojazdów autonomicznych osiągnie taki poziom, że zostanie uznana za bezpieczną, upowszechni się błyskawicznie, a ludzie będą jeździć tylko po torach.

  Uber? Uber moim zdaniem chce całkowicie zdominować wszelki transport na Świecie.

 • kgbajcik

  0

  Ciekawe czy szykują się czasy gdzie nie będzie się opłacało posiadanie własnego auta albo nawet prawa jazdy.
  Jeździłoby się taniej i szybciej, zawsze sprawnym i rozgrzanym autem.
  Co za tym idzie - mocno zredukowana potrzeba istnienia garaży, miejsc parkingowych.
  A na deser - przy braku staromodnych fizycznych kierowców - można powywalać sygnalizację świetlną i niech te cuda w zsynchronizowany sposób przecinają skrzyżowania na pełnej prędkości :)

 • pe1

  0

  na ulice Pittsburgha, SRSLY gazeto, nie wiesz jak się po polsku pisze nazwę tego miasta?

 • berserc

  0

  kłania się historia Neda Ludda...

 • mocno_kwasny

  0

  Może dzięki temu w historii tej firmy w końcu pojawią się poważne zyski...

  Nie Marcinku tak to nie działa bo najpierw są straty, później mniejsze straty później zero niewielki zysk a później dopiero poważny zysk :-) Uber nie ma nic czego nie można skopiować wiec nie ma co się ekscytowac nawet gdy płacą za takie teksty

 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 0

  taniej, taniej, taniej , a bezrobocie i nędza będzie rosła

 • kuniec-polski

  0

  Wkrotce gablty beda NAM GRUBO placic , ze dajemy im wiezc nasze szlachetne odwloki.

 • gryf01

  Oceniono 2 razy 0

  Jeździłem Uberem w Stanach, w Kanadzie i ostatnio we wrześniu w Warszawie. Działał idealnie. Nawet gdyby nie był tańszy od taksówki to używałbym Ubera bo jest po prostu lepszy. A jest lepszy i tańszy.
  Nie mam wątpliwości, że wykończą przemysł taksówkowy jeśli ci nic nie zrobią. A przydałaby się Uberowi jakaś konkurencja (bo monopol nas też może wykończyć;). Nie rozumiem dlaczego obecne firmy taksówkowe nie eksperymentują z tymi samochodami bez kierowców - może i będzie trochę jęków taksówkarzy ale to chyba jedyna droga.

 • starczypl

  0

  jak znam zachodnia młodzież, to zacznie sie polowanie na auta Ubera :)

 • kaszpir2

  0

  No dobra ...

  A jak sprzęt zawiedziie , coś sie zawiesi i samochód kogoś przejedzie (zabije) lub spowoduje stłuczkę to kto będzie za to odpowiadał ?

 • kirhold

  Oceniono 4 razy 0

  "Aha. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka."
  lol, co to za tekst na portalu informacyjnym...

 • asteroida2

  Oceniono 4 razy 0

  Rozwój cywilizacji polega na tym, że pracę człowieka zastępują maszyny:
  - maszyny tkackie zastąpiły tkaczy
  - koparki zastąpiły kopaczy
  - kombajny zastąpiły kosiarzy i młockarzy
  - pralki zastąpiły praczki
  - itd.

  W momencie w którym uznamy że koniec tego zastępowania i od tej pory będziemy bronić "miejsc pracy" - nasza cywilizacja zatrzyma się w rozwoju.

 • poljack

  0

  Jak ktoś gdzieś zapłaci złotówkę zapłaci pan za pisanie nieprawdy .

 • zapiski_dziada

  0

  Póki co w takiej cenie w Wielkiej Brytanii jeżdżą taksówki z kierowcami. Za godzinę minimalnej płacy można sobie takie odległości pokonywać taniej jak to ma być u Ubera bez kierowcy.za polską godzinę minimalnej płacy.

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 4 razy 0

  Hłe hłe, już widzę jak w piętnastoletnim, wytłuczonym pasku czy mondziaku autonomiczny system działa niezawodnie ...

 • eligiusz_podchrapek

  Oceniono 1 raz -1

  To się kierowcy ubera na świecie zdziwią, jak dali się wrobić hegemonowi w nielegalny biznes, a ten uber teraz ich pogoni w diabły i będzie robił sam :) cudnie...

 • borsuk07

  Oceniono 1 raz -1

  nie tylko on. Są już fabryki gdzie pracują same roboty a tylko obsługa robotów to na razie ludzie. tak więc nie ma co się przejmować bezrobociem ponieważ automaty będą pracować na ludzi.

 • dodobird

  Oceniono 1 raz -1

  Hehe, będzie zabawowo, małolaty będą polować na te samochody i robić zakłady, kto dzisiaj unieruchomi więcj autobotów. Ci wyedukowani będą je hakować, a ci mniej inteligentni będą je dewastować... swoją drogą, jajogłowi zajeli by się lepiej pracą np. nad lekiem na pruchnicę. Co na to zębni inżynierowie zwani żartobliwie lekarzami?

 • togo13

  Oceniono 3 razy -1

  Jeździłem Uberem - napewno tanio i bezpiecznie. na smartfonie miałem zdjecie kierowcy, jego marke samochodu i placilem kartą.

 • swinton

  Oceniono 3 razy -1

  Dwa razy zamówiłem Uber.
  Dwa razy zjawili się kierowcy którzy nie mogli pokazać ubezpieczenia. Pewnie go nie mieli.

 • hajaszek

  Oceniono 5 razy -1

  Stanisław Lem To przewidział. W "Powrocie z Gwiazd"
  Samochody autonomiczne z radarem wykrywającym auto jadące przed.
  Wyposażone w system przeciw kolizyjny.
  Ale pisał o tym raczej ze smutkiem. Jak o czasach, w których ludzie o niczym nie decydują.
  A SYSTEM oraz automaty sterują jego codziennym życiem.

 • ulanzalasem

  Oceniono 21 razy -1

  Czy Agora/GW/gazeta itd. są piewcami amerykańskich pomysłów jak TTIP, przyjmowania imigrantów/uchodźców, którzy trafiają tutaj w wyniki wojen USA i ich sojuszników oraz unikania podatków przez głównie amerykańskie korporacje ?
  Oczywiście powszechnie znane newsy podaje każdy, nawet Russia Today ;)
  Czy cyfrowe albumy muzyczne są tańsze ? Nie ma fizycznej okładki, pudełka, płyty, nie ma kosztów tłoczenia, nie ma kosztów logistyki w każdym kraju, nie ma prowizji dla tylu pośredników i co ? Na Amazonie nowa płyta
  Springsteena CD 13$, MP3 - też 13$...a dokładniej CD 13,13$, a mp3 to 12,99$. iTunes ? $13.99 :D
  To może gry cyfrowe są tańsze ? Nie bardzo premiery na największych platformach, sklepach jak Origin czy Steam to np. 40-60€ czyli 240zł! za grę PC ?! To FIFĘ 17 czy Battlefield 1 można kupić taniej np. na PS4! I dlatego nadal taniej czasami wychodzi przy premierze kupić w Polsce wersję pudełkową niż na Steamie.
  Podobnie jak przy muzyce gry w wersji cyfrowej pomimo np. tego, że nie ma ~ 4-5 płyt, nie ma pudełka, nie ma kolorowej instrukcji, poradnika, nie ma często lokalizacji - bo wersje Steamie często są bez języka polskiego, a wydawane u nas często mają przynajmniej napisy to i tak cyfrowa wersja nie jest w chwili premiery tańsza, często droższa. No i nie trzeba się dzielić z polskimi sklepami i wydawcami ;)
  Czy ceny produktów w sklepach gdzie nie ma obsługi lub jest jej mniej spadły ? Są takie sklepy jak np. Tesco z kasą samoobsługową czy Rossmann i nie ma tam np. -10% rabatu za taki fakt!
  Przecież to jest "okradanie" naiwnych konsumentów, przerzucanie na nich części obowiązków danej firmy, a jak ceny nie spadają,to my tracimy podwójnie bo nie płacimy mniej, a nawet jeśli chwilowo to nie mamy gwarancji co do przyszłości no i znikają miejsca pracy.
  Uber to nie żadna nowa forma relacji gospodarczych, a oszuści jeśli...ich "pracownicy" nie płacą podatków, jeśli Uber nie chce płacić jak inne firmy wszystkich należnych podatków od działalności w danym państwie to jak to nazwać ?

 • pjck

  Oceniono 2 razy -2

  I gdzie ci biedni imigranci będą pracować...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX