Kolejny cios w w Delikatesy Alma. To koniec "Klubu Konesera". Pracownicy żądają pieniędzy

Alma zakończy 2 grudnia działalność programu lojalnościowego klientów pod nazwą ?Klub Konesera?, a pracownicy ochrony wystąpili do zarządu spółki z żądaniem wypłaty zaległych pensji. To jasny sygnał, że problemy znanej sieci delikatesów są coraz większe.

Władze Alma Market ogłosiły, że w oparciu o dział VIII pkt 8.5 Regulaminu Klubu Konesera, organizator podjął decyzję o zakończeniu działalności programu z 60- dniowym wyprzedzeniem. W związku z powyższym Klub Konesera zakończy swoją działalność 2 grudnia 2016 r.

Alma przypomina, że zgodnie z Regulaminem Klubu Konesera uczestnicy programu uprawnieni są do wykorzystania zebranych punków w terminie 60 dni kalendarzowych od daty zawiadomienia przez organizatora o zakończeniu  programu, a więc do 2 grudnia br.

Brak towarów w delikatesach AlmaBrak towarów w delikatesach Alma Fot: Marta Kliszko / Redakcja

Klub Konesera to program lojalnościowy stworzony dla klientów Delikatesów  Alma. Jego uczestnik dostaje klubową kartę, dzięki której podczas zakupów  może zbierać punkty. Każde wydane 10 zł w Delikatesach Alma lub sklepie internetowym sieci to 1 pkt na karcie.

Punkty można wymieniać na nagrody,  uczestnictwo w Klubie Konesera daje też możliwość korzystania z promocji, udziału w spotkaniach i degustacjach organizowanych tylko dla klubowiczów.

Pracownicy ochrony chcą wyrównania zaległości

Tymczasem, zapłaty zaległych wynagrodzeń domagają się dostawcy usług dla Almy, m.in. pracownicy ochrony. Chodzi o blisko 1 milion złotych.

- Pomimo, że media (bo tylko z nich niektórzy z nas mieli okazję dowiedzieć się
o państwa kłopotach) donoszą od kilku miesięcy o problemach Almy, do dziś nie
przedstawili nam państwo żadnego wyjaśnienia, ani propozycji rozwiązania tej – jak nietrudno się domyślić – bardzo kłopotliwej dla nas sytuacji – piszą  pracownicy ochrony do zarządu spółki.

AlmaAlma Fot: Marta Kliszko / Redakcja

Restrukturyzacja uchroni przed upadkiem?

O narastających kłopotach Almy pisaliśmy wielokrotnie. Spółka od wielu  miesięcy nie płaci dostawcom, a pracownicy sklepów towary na pólkach mają  układać tak, by nie było widać braków. Sytuacja stała się na tyle poważna, że w  połowie września br. Alma podjęła decyzję o restrukturyzacji. Działania  sanacyjne mają uchronić jedną z największych polskich sieci handlowych przed  upadłością.

Więcej o:
Komentarze (70)
Kolejny cios w w Delikatesy Alma. To koniec "Klubu Konesera". Pracownicy żądają pieniędzy
Zaloguj się
 • swojakzlazarza

  Oceniono 28 razy 18

  Alma to szczyt marnotrawstwa produktów. Pracowałem w Poznaniu w Starym Browarze - każdego dnia wyrzucali po 2 do 3 wózków produktów!!!! warzywa, pieczywo, owoce. Zero pomysłu na ich ograniczenie. Zamiast przekazać do zoo, jadłodajni dla bezdomnych wszystko szło w śmieci. A przecież zmieniły sie przepisy i nikt by ich podatkiem za to nie ukarał. WSTYD I TYLE

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 53 razy 17

  Byłem w Almie literalnie jeden raz. Popatrzyłem na towary, na ceny. Więcej tam nie chodziłem, bo po co? Na półkach nic specjalnego, za to ceny zdecydowanie za wysokie.

 • kar.as

  Oceniono 27 razy 15

  Szkoda. Lubiłem Almę za dobre produkty Krakowski Kredens, super wybór serów, soki niedostępne w innych sklepach, promocje win, super stoisko z cygarami. Alma - nie dajcie się dyskontom!

 • tuvalu1

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli pracownicy ochrony jedynie przez doniesienia medialne mogli zorientować się o problemach Almy to nie najlepiej świadczy o ich umiejętnościach obserwacji ;)

 • marthadz

  Oceniono 8 razy 6

  Nie pojmuje zawiści części komentujących. Czemu cieszycie się z upadłości sklepu POLSKIEGO !!! Masę osób straci pracę przy tym - to tez powód do radości? Alma była jaka była. Nie było przymusu robienia tam zakupów. Twierdzenie ze to sklep dla snobow tez jest na wyrost. Wyszydzanie ze ktoś chce sobie czasem kupić dobre produkty w tym cygara czy wino jest plytkie. To że każdy chce kupić coś wyszukanego i lepszego powoduje że dyskonty tez zaczynają wprowadzać do siebie szybki parmenskie maratony włoskie francuskie sery itp. Tylko ze w dyskontacb często to są pseudo produkty nie mające nic wspólnego z dobrą jakością. Każdy ma wybór i kupuje co chce. Ja Almie kibicuje i mam nadzieje ze podniosą się nawet w mniejszej skali.

 • grupalakatuz

  Oceniono 24 razy 4

  Klub konesera to czytanie wiadomości zatwierdzanych przez soroszowców i rodzinę stefana michnika. Cieszy zatem koniec.

 • langston

  Oceniono 7 razy 3

  Skoro w zarządzie Almy zasiada ks. Sowa (który uwalił TV Religia) i gen. Maniek Janicki (szef BOR z czasów Smoleńska) to czemu tu się dziwić?:)

 • zdziwiony6

  Oceniono 2 razy 2

  Przez wiele lat Alma była moim ulubionym sklepem. Mam nadzieję, że się wygrzebie z problemów.

 • prosciuttobis

  Oceniono 2 razy 2

  W mojej opinii Alma minela sie zupelnie z rynkiem. Jesli sie jest sklepem luksusowym, to trzeba pozostac unikalnym, nie wszechobecnym. Nie wolno sprzedawac tego samego, co inni o kilkadziesiat procent drozej. Nawet bogatszy klient nie zaplaci 3zl za cos, co gdzie indziej kosztuje 1,99zl. Trzeba bylo pozostac tym sklepem, ktorym sie bylo na poczatku, a nie rozrastac sie w okolicach, gdzie klienta nie ma. Jesli uznam, ze w Almie byly super produkty i lubilem tam wpadac, to zawsze denerwowaly mnie produkty banalne, oferowane przez wszystkie inne sklepy - tylko stanowczo taniej. Szkoda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX