Policjanci i strażacy mają dobry dzień. Rząd rozda im po 250 zł podwyżki

Rząd znalazł 610 mln zł na podwyżki dla służb mundurowych. Od 1 stycznia 2017 r., pensje funkcjonariuszy wzrosną o 253 zł brutto, a pracowników cywilnych o 250 zł brutto.

Podwyżkę zapowiedział właśnie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Zakłada ją Program Modernizacji Służb Mundurowych. Wzrost wynagrodzeń to jeden z jego elementów - program zakłada również wymianę zużytego, przestarzałego sprzętu i uzbrojenia, zakup wyposażenia osobistego i ochronnego dla funkcjonariuszy oraz rozbudowę i modernizację infrastruktury.

Służby podległe MSWiA w 2017 r. otrzymają na ten cel blisko 1,4 mld zł. Na podwyżki będzie przeznaczone z tego 610 mln zł. Podwyżki otrzyma 150 tys. funkcjonariuszy oraz około 30 tys. pracowników cywilnych Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu.

Podwyżki również dla żołnierzy

Co ciekawe, podwyżki w służbach mundurowych PiS rozdziela szerokim gestem. Od 1 stycznia wzrosną także uposażenia żołnierzy (o około 380 zł). Prezydent Duda podpisał stosowne rozporządzenie przy okazji święta Wojska Polskiego w sierpniu.

Jak poinformował szef Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, przy założeniu, że kwota bazowa w ustawie budżetowej na przyszły rok będzie taka jak obecnie, oznacza to, że przeciętne uposażenie żołnierzy będzie wynosiło 4874,53 zł, czyli będzie wyższe o 380,82 zł niż teraz.

Chodzi tu o średnie uposażenia. Stawka uposażenia zasadniczego (bez dodatków) dla szeregowego to 2900 zł, a dla "czterogwiazdkowego" generała - 15 410 zł.

Więcej o:
Komentarze (56)
Policjanci i strażacy mają dobry dzień. Rząd znalazł 610 mln zł na podwyżki dla służb mundurowych
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 28 razy 24

  dziś już wojskowi po uwzględnieniu wszystkich otrzymywanych świadczeń i dodaniu nie zapłaconych składek, jakie muszą płacić zwykli obywatele, zarabiają ponad 20 tysięcy miesięcznie. Bowiem aby otrzymywać takie świadczenia jakie mają dziś zagwarantowane, to musieliby płacić co najmniej 15 tysięcy zł miesięcznie na ZUS.
  A 3/4 ludzi w wojsku udaje tylko żołnierzy i nie potrafi walczyć. Są to zwykli urzędnicy, grajkowie w orkiestrach wojskowych, prokuratorzy i sędziowie, sportowcy i wiele tysięcy różnego rodzaju pierdzistołków za utrzymanie których płacimy wiele miliardów zł rocznie

 • bylypisior

  Oceniono 16 razy 16

  podnoszą pensje łowcom mandatów (bez zmiany ich zachowań) i podatki dla mikroprzedsiębiorców.
  środnio widzę przyszłośc PiS - sorry.

 • jurakuz

  Oceniono 16 razy 14

  jak zwykle nic dla przedsiębiorców którzy napędzają budżet a wszystko dla tych pasożytów

 • needmoney

  Oceniono 13 razy 9

  Żaden rząd od 1989 roku nie "sygnalizował" problemów z finansowaniem absurdalnych resortowych przywilejów na warunkach i w proporcjach niespotykanych w żadnym cywilizowanym kraju ... od komunistycznego sędziego po czterdziestoletniego krawężnika dostają średnio dwukrotnie większą emeryturę przez ponad dwukrotnie dłuższy czas od statystycznego zus-owego "cywila" ... czyli statystyczny resortowy kosztuje budżet pięciokrotnie więcej od cywila.

 • probelpl

  Oceniono 7 razy 7

  państwo w którym policjant i żołnierz zarabia więcej niż nauczyciel jest państwem policyjnym cytat z Solidarności

 • 2kotunia1

  Oceniono 7 razy 1

  a emeryci co, gwiazdka z nieba!

 • seicento1970

  0

  a może dla CBA znowu po 2500zł podwyżki jak w tym roku co? a co tam, niech mają chłopaki!

 • hens

  Oceniono 2 razy 0

  A może by tak emerytury podwyższyć, bo za 950 zł jak sąsiad, nie można nawet egzystować.

 • mamcarek1515

  Oceniono 4 razy 0

  No cóż dyktatura zawsze zaczyna się od zabezpieczenia służb mundurowych. Potem trudniej odmówić rozkazów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX