Amazon dostępny po polsku i z polskimi produktami. Darmowa wysyłka od 39 euro

Amazon uruchomił polskojęzyczną wersję strony. Zaczął też oferować polskie książki i darmową wysyłkę do naszego kraju. Polacy są też zachęcani do korzystania z programu Amazon Prime.

Zarówno Allegro jak i Netflix zyskały właśnie nowego konkurenta. Amazon, gigant handlu online oferujący też dostęp do filmów i seriali, uruchomił polskojęzyczną stronę. 

Jest dostępna pod niemieckim adresem Amazon.de. Można na niego wejść wpisując po prostu Amazon.pl Przełączenie na odpowiednią wersję następuje poprzez wybranie przycisku znajdującego się z prawej strony.

Jak włączyć polską wersję AmazonaJak włączyć polską wersję Amazona Fot. Amazon

Amazon przyznaje, że polskojęzyczna strona i oferta wciąż są udoskonalane.

Po zmianie języka z niemieckiego na polski w serwisie Amazon.de mogą Państwo przeglądać miliony stron produktów, kupować, płacić oraz korzystać z innych elementów serwisu, np. z sekcji „Moje konto” oraz licznych stron pomocy w języku polskim. Oprócz nawigacji i informacji o zamówieniach i przesyłkach, mogą Państwo skorzystać z pomocy działu obsługi klienta, gdzie prowadzimy korespondencję mailową oraz rozmowy telefoniczne w języku polskim.
Wciąż pracujemy nad ulepszaniem polskiej wersji językowej serwisu Amazon.de. Większość funkcji jest już przetłumaczonych, ale niektóre elementy serwisu są póki co dostępne jedynie w języku niemieckim.

 - wyjaśnia Amazon cytowany przez Świat Czytników. 

Oferta specjalnie dla Polaków

Amazon nie tylko przetłumaczył nazwy działów i produktów, ale i wprowadził ofertę kierowaną do Polaków. Zachęca nas do kupowania odzieży, elektroniki oraz polskich książek. Polscy konsumenci mogą też korzystać z darmowej dostawy - by z niej skorzystać należy zrobić zakupy na co najmniej 39 euro.

Amazon dla PolakówAmazon dla Polaków Fot. Amazon

Amazon Prime NIE dla Polaków

Zachęcająco wygląda też jeden z najważniejszych atutów Amazona - program Amazon Prime. Za cenę wynoszącą 49 euro rocznie klienci uzyskują dostęp do szeregu funkcji. Mogą oglądać filmy i seriale (wśród nich The Grand Tour, który jest kontynuacją Top Gear znanego z BBC), korzystać z muzycznej chmury. Niestety Amazon poinformował nas, że oferta nie jest przeznaczona dla Polaków - pomimo jej przetłumaczenia na język polski. 

Amazon PrimeAmazon Prime Fot. Amazon

 

Czytaj też: Ten polski operator ma coś specjalnie dla fanów Netflixa.

Jeśli w Amazon Prime pojawiłyby się filmy i seriale w polskiej wersji językowej oznaczałoby to, ze Amazon stał się rywalem nie tylko Allegro ale i Netflixa.

W tej chwili na tabletach z serii Amazon Fire, służących do przeglądania treści Amazona, polski język jest jeszcze niedostępny. Miejmy nadzieję, że i to się wkrótce zmieni. 

Do tej pory Amazon był znany Polakom raczej z inwestycji w naszym kraju. W centrach logistycznych w Bielanach Wrocławskich i w podpoznańskich Sadach zatrudnia ok. 5 tys. osób. Do tej pory gigant zainwestował w naszym kraju ponad 2 mld zł.

Dla polskich konsumentów Amazon powinien być wartościowy z uwagi na liczne przeceny i oferty specjalne. Pod względem cen i dostępności towarów będzie mu jednak trudno konkurować z Allegro. A jakie jest wasze zdanie? Prosimy o komentarze. 

Więcej o:
Komentarze (62)
Amazon dostępny po polsku i z polskimi produktami. Darmowa wysyłka od 39 euro
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 31 razy 5

  Jaki sens jest oferowanie produktów na "niby" Polskim Amazonie, jeżeli nie mogę kupić tego towaru bo sprzedawca nie wysyła do Polski? Niech sobie wsadzą ten Amazon w d......

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 18 razy 4

  Widocznie mają sporo starego szmelcu w magazynach i łaskawie pozwolą je polaczkom wyczyścić przed świętami..

 • iraklis1

  Oceniono 4 razy 2

  pół godziny stracone na spojrzenie na ofertę butów i kurtek męskich. Wnioski : większość tak zwanych marek nieznana a te znane mają ceny kosmiczne do cen w US, nawet z cłem i przesyłką wychodzi taniej. Słowem dla mnie strata czasu.

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 14 razy 2

  Polski, to on będzie jak będzie za złotówki sprzedawał. Od kiedy w Polsce walutą jest Euro?

 • wolfspider

  Oceniono 1 raz 1

  Ebay też próbował....

 • spikerone

  Oceniono 5 razy 1

  smiech, kindle paperwhite za 99EUR a w polsce po 650zl, no to mysle kupie se, a tu doopa, nie wysylaja do PL ..,

 • welocypedant

  Oceniono 19 razy 1

  Trochę lipa, parę tekstów po polsku, a im niżej na stronie, tym więcej szczegółów po niemiecku. Takoż: "wystąpił problem z twoim zamówieniem. Zamówionego towaru nie można wysłać pod wskazany adres." Czyli że amazona przypudrowano nieco z wierzchu, a pod spodem dalej to samo. Niech każdy sobie dopowie, co.

 • grabnik

  Oceniono 17 razy 1

  Chciałem coś kupić i otrzymałem komunikat że "ten produkt nie jest wysyłany do Polski" (!!!)

 • jan.w2

  0

  Ale lipa. W opisach towarów praktycznie nic nie ma. Brak podstawowych informacji np. o ilości pamięci ram. Kupowanie kota w worku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX