Marihuana całkowicie legalna. Te stany już zdecydowały. Donald Trump zajął stanowisko

Robert Kędzierski
Przy okazji wyborów prezydenckich w wielu stanach USA odbywały się lokalne referenda. Trzy zdecydowały o całkowitej legalizacji marihuany. Czy Donald Trump zamierza stanąć na drodze tym zmianom?

Wybory prezydenckie w USA stały się okazją do rozstrzygnięcia wielu kwestii istotnych dla lokalnych społeczności. Mieszkańcy kilku stanów głosowali w sprawie legalizacji marihuany.

Czytaj też: W Polsce nie można już handlować tym towarem w internecie. 

W wyniku głosowania kolejne stany całkowicie zalegalizowały jej używanie - podaje Business Insider. Chodzi o Kalifornię, Nevadę i Massachusetts. Wcześniej podobną decyzję podjęto w stanach Waszyngton, Oregon, Alaska i Kolorado. Wczoraj kolejne trzy dopuściły użycie marihiuany w celach medycznych. Niemal połowa USA akceptuje więc korzystanie z niej.

Legalizacja marihuany w USALegalizacja marihuany w USA Dane: governing.com Ilustracja: Robert Kędzierski

Donald Trump zajął stanowisko

Wybrany właśnie na prezydenta USA Donald Trump w przeszłości wyrażał się jasno w kwestii marihuany. Popiera jej medyczne zastosowanie, uważa, że każdy stan powinien samodzielnie uregulować tę kwestię. Wcześniej jego stanowisko było znacznie bardziej kontrowersyjne.

W 1990 roku Donald Trump powiedział, że panujący wtedy system zakazów związany z narkotykami to "żart”, i że Stany Zjednoczone powinny zalegalizować wszystkie narkotyki, aby odebrać zyski kartelom narkotykowym. Twierdził on, że zysk z podatków od sprzedaży może zostać przekazany na edukację społeczeństwa w zakresie narkotyków.

- donosi portal faktykonopne.pl

Microsoft inwestuje w konopie

Akceptacja dla medycznego zastosowania marihuany jest w USA coraz bardziej powszechna. Latem informowaliśmy, że pośrednio w legalny handel tą substancją zaangażował się nawet Microsoft. Gigant zajmie się oprogramowaniem, które pozwoli precyzyjnie śledzić los każdej wyhodowanej rośliny. Od nasiona po sprzedaż. 

Czytaj też: Handel marihuaną to świetny interes. W USA o tym wiedzą. 

Stanowisko Donalda Trumpa może zachęcić inne stany do rozstrzygnięcia kwestii legalizacji medycznej marihuany. Prezydent USA nie powinien stawać na drodze zmianom. 

W Polsce również toczy się dyskusja o dozwolenie użycia np. oleju z konopi. Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia, jest sceptyczny wobec tego pomysłu.

Więcej o:
Komentarze (109)
Marihuana całkowicie legalna. Te stany już zdecydowały. Donald Trump zajął stanowisko
Zaloguj się
 • jangur

  Oceniono 11 razy 5

  Cenzura w komentarzach działa w najlepsze. dwa razy, chciałem poprzec wypowiedź Trumpa z lat 90-tych, ani razu się nie pojawiła. To forum to dno. GW kasuje komentarze, kiedy są nie po swojej myśli, chyba, że są ewidentnie pisowskie. A te z kolei plusują jakimiś formułami pisowskie trole. kretynie kontra kretyni.

 • ambion2015

  Oceniono 3 razy 3

  Czekamy teraz, żeby najbliższy sojusznik USA, czyli Polska ;-) również uchwalił zgodę na marihuanę medyczną. Czeka tylu chorych ze to jest wręcz żałosne, ze ani PO przez 8 lat ani PiS przez 1 rok nie zdecydowały się pomóc ludziom.

 • superkoment

  Oceniono 9 razy 3

  Światowa bandycka oligarchia, czując zbliżający się koniec swojej światowej hegemonii, zawczasu robi propagandę by zalegalizować swój biznes narkotykowy rozwijany już od czasów wojen opiumowych imperium Brytyjskiego z Chinami. Ich efektem jest kontrola biznesów narkotykowych rozszerzony na Złoty Trójkąt w Indochinach (jeden z celów wojny w Wietnamie, narkotyki przemycano m.in. w trumnach żołnierzy do USA), częściowo za szacha Pahlaviego na teren Iranu i okolic, Kolumbii (wspólny biznes Clintonów i Bushów wyśledzony m.in. na lotnisku Mena w Arkansas przez dziennikarza Gary Webba laureta Pulitzera, który potem "popełnił samobójstwo" przez dwukrotny strzał w głowę), i po interwencji 9/11 obecnie w Afganistanie, gdzie wojska NATO pilnują upraw a potem przerzucają heroinę do centrum dystrybucyjnego w Camp Bondsteel w Kosowie, które m.in. po to zostało oderwane od Serbii i jest chronione jak twierdza przez NATO...

  Wszystkie spektakularne akcje "przejęcia i skonfiskowania olbrzymich ilości przemytu narkotyków" to teatrzyk pod publiczkę by utrzymać iluzję walki z narkotykami a jednocześnie zlikwidować konkurencję dla narkotykowego imperium City of London (królowa, Bushowie, Clintonowie, syjoniści) chronionego przez ich armię, czyli NATO + najemnicy...

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 1 raz 1

  PiS powinno sie cieszyc.Wyborcza ma oprocz Putina , Rosji, nastepnych swoich smiertelnych wrogow.Trzeba bedzie chyba zwiekszyc objetosc gazety.Doszedl Trump i Republikanie.

 • solist

  Oceniono 15 razy 1

  Radziwiłł twierdząc o drugim dnie i tym, że marihuana uzależnia jest po prostu głupi i niedouczony. Czyli, kolejny tępak na stanowisku

 • thor.g

  0

  No tak , Kędzierski.,...

  Niczego sie nie dowiedziałem.

  "W wyniku głosowania kolejne stany całkowicie zalegalizowały jej używanie - podaje Business Insider. Chodzi o Kalifornię, Nevadę i Massachusetts. Wcześniej podobną decyzję podjęto w stanach Waszyngton, Oregon, Alaska i Kolorado. Wczoraj kolejne trzy dopuściły użycie marihiuany w celach medycznych."

  Czy ałor miał na myśli że 3 stany dopuściły użytek medyczny i kolejne ileś tam w pełni zalegalizowało. Czy po prostu Pan Kędzierski nie widzi różnicy między pełną legalizacją a legalizacją na użytek medyczny.

  Pora na spełnianie się na polu dziennikarstwa biznesowego, hmm ? ;DDD

 • Sadam Azmidt

  0

  co za tępy kloc ,narkotyki ma ch... w głowie.Jak ku... powiedzcie mi proszę,mogliśmy dopuścić do tego aby tacy głupcy mogli decydować o tym co możemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX