Producent Wiedźmina bije rekordy na giełdzie. Zdaniem maklerów ma kolejnego asa w rękawie

W czwartek po południu akcje CD Projekt, spółki która wyprodukował między innymi serię gier ?Wiedźmin? zyskiwały na GPW niecałe 12 proc. Inwestorzy zaczęli energicznie kupować akcje po rekomendacji wydanej przez Trigon DM.

Analitycy z domu maklerskiego Trigon nie mają wątpliwości. W najnowszej rekomendacji z 24 listopada zalecają kupno akcji największego polskiego producenta gier i uważają przy tym, że jej aktualna wycena giełdowa jest za niska. Ustalili cenę docelową jednej akcji CD Projekt na 61 zł.

To dużo powyżej ceny, przy której sporządzono raport - 43,22 zł - jak i powyżej ceny akcji z czwartku sprzed godziny 15.00  - 48,34.

CD Projekt RedCD Projekt Red investing.com

Czytaj więcej: Kup akcje na GPW, zarobisz nawet 20 proc. – radzi znany amerykański bank

Niedoceniany „Gwint”

W ocenie analityków zapomina się o przychodach, jakie spółce CD Projekt może przynieść będąca na etapie ostatnich testów komputerowa gra karciana "Gwint". Mówi się głównie o tym, ile producent gier może zarobić w najbliższej przyszłości na sprzedawanych wciąż "Wiedźminach" i nowej ogromnej grze "Cyberpunk 2077".

Tymczasem sprzedaż dodatków do "Gwinta" - zdaniem analityków z Trigona - "może stać się uzupełnieniem i stabilizatorem wyników, a w przypadku dużego sukcesu bardzo istotnym ich elementem".

Tak na marginesie, to widać, że CD Projekt bardzo poważnie podchodzi do nowego tytułu. Już zresztą - mimo, że gra jeszcze nie miała premiery - próbuje na niej zarabiać. Minialbum z muzyką do "Gwinta" trafił właśnie do wszystkich najważniejszych dystrybutorów cyfrowej muzyki w sieci - od Spotify przez iTunes, Apple Music, Google Play Music, Tidal, Deezer i Muzodajnię aż po empik.com i Muzykę Tu i Tam.

Spółka więcej warta od PKP Cargo

CD Projekt to już dzisiaj gigant. Spółka wyceniana jest na giełdzie na 4,14 mld zł. To np. dwa razy więcej niż wynosi np. kapitalizacja PKP Cargo (2,07 mld zł), drugiego w Europie towarowego przewoźnika kolejowego i niewiele mniej od wartości giełdowej Enei (4,37 mld zł) - jednego z największych polskich koncernów energetycznych.

Czytaj więcej: Czy na polskiej giełdzie pojawiły się w minionym kwartale jakieś nowe, duże spółki?

Akcje CD Projekt drożeją konsekwentnie od początku roku. W tym czasie można było na nich zarobić niemal 130 proc.

Notowania spółki są w zasadzie najwyższe w jej historii jako producenta gier komputerowych. Drożej - z początkiem wieku - wyceniane były wyłącznie akcje Optimusa, kiedyś największego polskiego wytwórcy komputerów, który w drodze skomplikowanych przekształceń kapitałowych został przejęty przez CD Projekt, a potem jako producent różnego sprzętu IT zniknął z polskiej giełdy.

Tekst pochodzi z blogu Subiektywnie o giełdzie i gospodarce.

Więcej o:
Komentarze (18)
Producent Wiedźmina bije rekordy na giełdzie. Zdaniem maklerów ma kolejnego asa w rękawie
Zaloguj się
 • foreks

  Oceniono 12 razy 4

  Hahaha, wyceny po rekomendacjach buahaha. Paru maklerow po SGH iu kursiku za 3k zl siedzi i wycenia spolki, a dostaja za to po 6k miesiecznie i pozniej pol Polski kupuje te akcje. Problem jest taki, ze jak odejdzie pare mozgow z takiego CDJ to firma bedzie bezwartosciow,a bo nie ma zadnego majatku, ma tylko prawa. A Cargo nawet jak odejdzie 90% kadry i koniumnktura spadnie po drugim Lehman Bros to Cargo bedzie niewzruszone. Banka i kropka.

 • Michał Wuszu

  0

  ja biorąc do porównania akcje firmy 11bit studio (125pln) , które popełniło zdecydowanie mniej na rynku gier niż redzi rekomenduje kupno akcji (bo właśnie je kupiłem po 49) i docelowo wyrokuję na poziom 300-400 za akcje (bo po tyle chce sprzedać i na Was zarobić) . lol

 • annx78

  0

  do siedziby zapraszam;

 • gregos.only

  Oceniono 6 razy 0

  Fajnie jak polski produkt jest doceniany w kraju i za granicą. Firma ma duży potencjał szczególnie jak opracuje jeszcze kilka ciekawych tytułów.
  ---
  gielda.partnerskieprogramy.pl

 • natter2

  Oceniono 8 razy 0

  No mi się wydawało, że "as w rękawie" to coś, o czym nikt inny nie wie. O Gwincie wiedzą wszyscy

 • barrt21

  Oceniono 5 razy -1

  kolejna banieczka dla tandeciarzy, znowu będzie pisk...

 • spamboy

  Oceniono 3 razy -1

  "skomplikowanych przekształceń kapitałowych"

 • deathghost

  Oceniono 12 razy -2

  no to się przejadą bo kto miał styczność z closed beta Gwenta, to wie że ta produkcja z tym co oferuje teraz nie ma szans z czołówką w gatunku karcianek online i nie mówie tu tylko o produkcji Blizzarda, ale o innych dużo mniejszych projektach.

 • gazeta-pl-chlam

  Oceniono 13 razy -3

  "CD Projekt to już dzisiaj gigant. Spółka wyceniana jest na giełdzie na 4,14 mld zł. To np. dwa razy więcej niż wynosi np. kapitalizacja PKP Cargo (2,07 mld zł), drugiego w Europie towarowego przewoźnika kolejowego i niewiele mniej od wartości giełdowej Enei (4,37 mld zł) - jednego z największych polskich koncernów energetycznych." I to świadczy o tym że wycena jest z d....y

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX