Już wkrótce za kupon Lotto zapłacisz kartą? Nareszcie ruszyły prace. Ale możesz mieć jeden poważny problem

Kolektura Lotto

Kolektura Lotto (Fot. Paweł Malecki / Agencja Gazeta)

Wielka kumulacja, akurat przechodzisz koło kolektury Lotto, i nawet chcesz się skusić i wypełnić kupon, ale jest jeden problem - nie masz gotówki. Niebawem tak błahy problem już nie stanie ci na drodze do fortuny, bo Totalizator Sportowy pracuje nad wyposażeniem swoich punktów w terminale płatnicze. Może być jednak kłopot z opłatami za takie transakcje.

Informacje o planach umożliwienia płacenia kartą za kupony Lotto potwierdza dla portalu cashless.pl Damian Wiśniewski z biura prasowego Totalizatora Sportowego.

Uruchomiliśmy wewnętrznie taką inicjatywę i analizujemy potencjalne koszty i korzyści, natomiast jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach i podawać jakiekolwiek daty wdrożenia – mówi Wiśniewski. - Natomiast warto podkreślić, że w niektórych punktach Lotto można płacić bezgotówkowo za nasze produkty (np. Carrefour), jest to jednak zależne od woli sprzedawcy czy właściciela sklepu – dodaje.

Totalizator nie chce mówić o datach, ale Ministerstwo Rozwoju planuje, by kolektury rozpoczęły przyjmowanie płatności kartą do końca 2017 r. Resort chce w ten sposób zrobić kolejny krok w stronę upowszechniania obrotu bezgotówkowego. Przypomnijmy, że Totalizator Sportowy jest spółką Skarbu Państwa.

Jednak nawet gdy w kolekturach będzie już można płacić bezgotówkowo, to klienci mogą napotkać na poważny kłopot. Otóż już dziś niektóre banki pobierają opłaty za realizację kartami kredytowymi lub debetowymi (do konta) płatności związanych z hazardem – czyli np. w zakładach bukmacherskich, kasynach czy loteriach. Możliwe, że za zapłatę kartą za kupon lotto też klienci pewnych banków zapłacą. Oczywiście – przy wygranych milionach 10 zł prowizji nie będzie miało znaczenia, ale przy poczciwych 24 zł już owszem.

My opłaty za płatności kartą za „transakcje hazardowe” znaleźliśmy obecnie m.in. przy kartach (kredytowych i debetowych) banku Millennium czy kartach kredytowych Banku Zachodniego WBK i eurobanku. 

opłaty za transakcje opłaty za transakcje "hazardowe" kartą źródło: Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, eurobank

 Zobacz także WIDEO: Gadający bankomat? "Wpłacanko czy wypłacanko?". Niektórzy naprawdę dali się nabrać

Zobacz także
Komentarze (32)
Już wkrótce za kupon Lotto zapłacisz kartą? Nareszcie ruszyły prace. Ale możesz mieć jeden poważny problem
Zaloguj się
 • login12345678

  Oceniono 17 razy 17

  O wiele bardziej by zarobili gdyby zaczęli sprzedawać kupony przez Internet.

 • pandzik

  Oceniono 7 razy 7

  Ja to bym chciał aplikacje na telefon. Zasilam aplikacje i kupuje kupon kiedy chce. Mieszkam chwilowo w takiej dziurze, że trudno o kolekture.

 • 1-wolne

  Oceniono 13 razy 7

  Nie zapłacę za kupon lotto nawet kartą. Uważam że jest to podatek " od głupoty" dla łudzących się wygraną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane