W Niemczech kurczaka zjesz u Polaka. Polski AmRest przejmuje 15 restauracji KFC za zachodnią granicą

AmRest Holdings poinformował o przejęciu 15 restauracji KFC w Niemczech, od firmy Kentucky Fried Chicken (Great Britain) German Branch. Polska spółka zapłaci za nie łącznie ok. 10,3 mln euro (ok. 45,6 mln zł).

Strony chcą sfinalizować transakcję w ciągu kilku najbliższych miesięcy – ostateczny termin zależeć będzie m.in. od uzyskania zgód właściwych organów antymonopolowych i od podpisania niezbędnych umów do prowadzenia restauracji.

„Zdaniem zarządu, duży potencjał rynku do rozwoju marki w połączeniu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem AmRest w prowadzeniu restauracji KFC, pozwoli na kilkukrotne zwiększenie skali działalności w tym obszarze w nadchodzących latach” – czytamy w komunikacie AmRest.

AmRest prowadzi ponad 500 restauracji KFC w 8 krajach Europy - w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Hiszpanii i Rosji.

- Nasza wizja zakłada wejście na ścieżkę szybkiej ekspansji w najbliższych kilku latach. Widzimy jak dobrze marka KFC odbierana jest przez niemieckich klientów – dodaje Olgierd Danielewicz, Prezydent Marki KFC w AmRest.

"Szacowane przychody nabywanych restauracji za okres 12 miesięcy kończących się 31 sierpnia 2016 roku wyniosły 27,4 mln euro (ok. 121,5 mln zł)" – dodaje spółka.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych AmRest.

AmRest Holdings jest największą publicznie notowaną spółką restauracyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa też w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka jest obecna od 2005 r.

Kurs AmRestKurs AmRest źródło: stooq.pl

 

Więcej o:
Komentarze (17)
W Niemczech kurczaka zjesz u Polaka. Polski AmRest przejmuje 15 restauracji KFC za zachodnią granicą
Zaloguj się
 • cob22

  0

  KFC jest w Niemczech niepopularny i jest ich malo.
  W Chinach przewrocil sie worek ryzu a w Chicago rower, wot informacja.

 • hejtuhejtu

  Oceniono 6 razy 0

  Pytanie do Redaktora.
  Akcjonariat spółki AmRest
  1 Fernandes Gonzales, Carlos - 61,00%
  2 Nationale-Nederlanden OFE - 9,60%
  3 AmRest Holdings SE - 0,38%
  4 Pozostali - 29,03%
  Jakim cudem doszedł pan do wniosku, że to Polska firma?

 • calmy

  Oceniono 2 razy -2

  Ho ho ho. Jeśli wysokość przychodów (a nie rentowność) zadecydowały o przejęciu to trzeba było nabyć Imperium Schleckera przed trzema laty. Przychodów miliardy a cena 1 Euro.
  Obawiam się, że doświadczenia w Europie środkowo wschodniej nie są dobrym biletem wstępu na rynek niemiecki gdzie jedynym sektorem naprawdę rosnącym jest rynek zdrowej żywności. Tłuste kurczaki raczej do niej nie należą.

 • bazmasta

  Oceniono 3 razy -3

  teraz tam będą ich oszukiwać na wadze jedzenia. Ludzie nawet nie wyobrażacie sobie jakie praktyki stosuje KFC. Afer jest jak wody w morzu

 • antykaczysta40

  Oceniono 4 razy -4

  Wystarczy, że wejdę a oni zarabiają? A jak wejdę wysikam się za free i wyjdę to też zarabiają panie dziennikarzu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX