Dwie polskie firmy chcą wspólnie zatrudniać całe rodziny. Zapewnią pracę szkołę i mieszkanie

Dwie polskie firmy porozumiały się w sprawie rekrutacji pracowników.
Chcą zatrudniać całe rodziny, a w planach jest nawet budowa dla nich
mieszkań pracowniczych.

Mowa o firmach z okolic Nowego Miasta Lubawskiego - Expom oraz Jawor-Parkiet. Funkcjonują w regionie, gdzie bezrobocie jest bardzo wysokie, w pierwszym kwartale 2016 r. sięgało 16,5 proc. Po raz kolejny okazuje się jednak, że nie gwarantuje to dostępu do odpowiednich pracowników. Potencjalni kandydaci mieszkają w znacznej odległości od tych firm, dlatego problemem jest rozłąka z rodziną.

Praca, szkoła, mieszkanie

Expom z Kurzętnika i Jawor-Parkiet z Nowego Miasta Lubawskiego odpowiadają na to wyzwanie i chcą ściągać na swoje pokłady całe rodziny. Rozwiązanie jest logiczne, gdyż w firmie Expom pracują w większości mężczyźni, a w Jawor-Parkiet - kobiety.

Firmy chcą zachęcać zatrudnionych już pracowników, by ściągali członków swoich rodzin – żony, mężów, braci czy siostry do jednego z dwóch przedsiębiorstw. W ten sposób w jednym miejscu będą mogły żyć i pracować całe rodziny.

Ale praca to nie wszystko, co proponują zatrudnianym rodzinom warmińsko-mazurskie spółki. Nowi pracownicy mogą liczyć na pomoc przy szukaniu domu, wyborze szkół dla dzieci, a w przyszłości nawet na mieszkania pracownicze.

Rekrutacja do firmy JaworRekrutacja do firmy Jawor źródło: zrzuty ekranowe

 - Wierzymy, że tylko dzięki współpracy i zrozumieniu można wspierać ludzi wokół siebie. Osoby, które przyjadą do pracy w Expom lub Jawor-Parkiet, zyskają pewność zatrudnienia i bliskość swojej rodziny, a my zapewnimy sobie lojalnych i zadowolonych pracowników - mówi dla PulsHR Rafał Domżalski, prezes Expom.

Konstrukcje stalowe i podłogi

Expom jest producentem wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla m.in. branży morskiej, energetycznej i maszynowej. Zatrudnia ponad 200 osób, w tym około 20 wysoko wykwalifikowanych inżynierów.

Jawor-Parkiet to jeden z największych w Polsce producentów gotowych podłóg drewnianych, pracuje tam około 300 osób.

Więcej o:
Komentarze (53)
Dwie polskie firmy chcą wspólnie zatrudniać całe rodziny. Zapewnią pracę szkołę i mieszkanie
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 14 razy 12

  Podobnie przed I wojną działał Citroen. Zapewniał pracownikom prócz dobrych pensji mieszkania, szkoły, lekarzy, wczasy. Efekt? Podczas I wojny fabryki Citroena miały najwyższą wydajność i najniższe koszty jednostkowe wśród wszystkich fabryk aliantów. Natomiast kiedy po I wojnie przez Francję przetaczały się fale strajków, to u Citroena wszyscy normalnie pracowali, a pewnego razu, kiedy tłum chciał zdemolować jedną z fabryk koncernu, to zatrudnieni tam robotnicy chwycili narzędzia i stanęli w bramie zakładu oznajmiając, że nie pozwolą zniszczyć swojej fabryki i będą się o nią bić. W efekcie tłum odstąpił, pracownicy wrócili produkować samochody.
  Traktuj pracownika fair a dobrze na tym wyjdziesz.

 • xl12

  Oceniono 8 razy 6

  Nie ma pracowników? To dziwne .bo Polacy chętnie jeżdżą do pracy nawet na drugi koniec Europy.

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 3 razy 3

  PGRy zatrudniały całe rodziny.

 • vomiting_frog

  Oceniono 3 razy 3

  Była kiedyś koło nas taka hurtownia w której pracowała cała rodzina.
  Tata magazynier, syn kierowca a mama w zewnętrznej firmie w ochronie. Zgadnijcie co się działo jak wszyscy byli na tej samej zmianie

 • mariuszdd

  Oceniono 2 razy 2

  Ile zarabiamy? Poczatkujacy na duzych obrabiarkach 10,50zl brutto, poczatkujacy montazysta 11zl brutto, spawacz od 11zl poczatkujacy do 13,50zl brutto. Ogolnie jak nadgodzin nie narobisz masz najnizsza albo ponizej. Aha fajnie by bylo gdyby do mleka nie dolewali wody, bo to czuc... Stawki oficjalnie nie potwierdzone, tak mowia w firmie.

  gowork opinie to o tej firmie ;) ?

 • tenare

  Oceniono 12 razy 2

  W przypadku tzw. niepowodzenia biznesowego całe rodziny pójdą na bruk i na ulicę.
  I będą wtedy prawdziwe tragedie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX