W Warszawie powstanie kompleks trzech wieżowców. Inwestycja na ponad MILIARD złotych

Na warszawskiej Woli, u zbiegu ulic Towarowej i Prostej, powstaje kolejny wieżowiec. Deweloper Ghelamco Poland już na początku 2016 r. rozpoczął budowę The Warsaw HUB, największego projektu w swojej historii. Teraz znamy więcej szczegółów przedsięwzięcia.

Projekt The Warsaw HUB wcześniej znany był jako Sienna Towers. To trzy wieżowce – dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy, osadzone na wspólnej podstawie. The Warsaw HUB jest kolejnym, po Warsaw Spire, projektem Ghelamco w rejonie ronda Daszyńskiego (na trasie drugiej linii metra). Przypomnijmy - budowa Warsaw Spire dobiegła końca w kwietniu br.

The Warsaw HUB to największy z dotychczasowych projektów dewelopera. Na powierzchni 113 tys. m2 znajdą się przede wszystkim przestrzenie biurowe, a także m.in. centrum konferencyjne, powierzchnie handlowe oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.

The Warsaw HUB - projektThe Warsaw HUB - projekt źródło: Ghelamco

W The Warsaw HUB na znaleźć się m.in. przestrzeń coworkingowa MeetDistrict, tam swoją siedzibę ma mieć  projekt The Heart Warsaw -  platforma łącząca ponad 100 start-upów z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami.

W The Warsaw HUB mają być zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne, np. dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking będzie wyposażony w system rozpoznawania samochodów, myjnię i stacje do ładowania aut elektrycznych.

The Warsaw HUB - projektThe Warsaw HUB - projekt źródło: Ghelamco

Inwestycja ma kosztować ok. 1 mld zł. The Warsaw HUB powinien być gotowy na koniec 2019 r.

- Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców. Będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm - komentuje Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Więcej o:
Komentarze (56)
W Warszawie powstanie kompleks trzech wieżowców. Inwestycja na ponad MILIARD złotych
Zaloguj się
 • jake210

  Oceniono 10 razy 6

  Z komentarzy widać, że ludzię mają Warszawę za jakiś Paryż zbudowany z pięknych kamienic, a te "brzydkie" wieżowce wszystko zniszczą... Błagam, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, poza Starówką i Traktem Królewskim, Warszawa to w 90% brzydkie betonowe klocki rodem z PRLu. Wieżowce dodają PRlowskiej Warszawie atrakcyjności, poza tym nikt ich nie buduje za zadupiach tylko w centrum.

 • zoominer

  Oceniono 4 razy 4

  Miliard to dużo? Przywileje różnych cwaniaków kosztują 50 mld rocznie. Czyli ten kompleks wieżowców to równowartość tygodnia przywilejów.

 • excorporate

  Oceniono 3 razy 3

  Wieżowce jak wieżowce, czy się podobają to kwestia gustu.
  Za to zastanawia mnie, kiedy wreszcie i do Polski dotrze, że mamy XXI wiek i zaganianie pracowników umysłowych do "open-space'ów", "przestrzeni coworkingowych" itp. korporacyjnych wynalazków w drogich, wielkich biurowcach jest marnotrwastwem czasu, pieniędzy, a na efektywność pracy też dobrze nie wpływa.

 • krzy-czy

  Oceniono 4 razy 2

  ...przestrzeń COWWORKINGOWA...
  Piękny język mickiewicza, słowackiego i - usmniejecie się- zyda tuwima.

 • zuuuraw

  Oceniono 1 raz 1

  I ta nazwa, czy ci kretyni nigdy nie pozbędą sie kompleksów ?
  Światowcy, psia ich mać!
  Niechby tylko spróbowali nazwać nowy wieżowiec po polsku w Berlinie czy Paryżu.

 • zuuuraw

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro miastem rządzi babsztyl o mentalności baby z magla, nic dziwnego ze jeden deweloper zabudowuje całą stolicę szklanymi wieżami, w jednym fasonie, w jednym kolorze, o monstrualnych rozmiarach, bez uszanowania skali, miejsca. Już teraz Wola, podobnie jak i Służew, wyglada jak wielki spad wieżowców które ktoś porozrzucał po mapie od czapy. A wystarczy pojechać 500 km na zachód do Berlina i zobaczyć jak nowa zabudowa tworzy miasto, z pierzejami ulic, placami, skwerami. A ten tu ustawił w narozniku wielkich arterii cztery silosy odwrócone d**ką do świata i się cieszy.

 • thannatos

  Oceniono 1 raz 1

  Z jednej strony, niech sobie buduja, grzmoci mnie to. Blacha i plastki za ładne nie są, ale brzydziej niż te odrapane kamienice nie będzie. Ale z drugiej strony, molochy powstaną, a miejsca parkingowe ani szersze ulice nie nie. Ja tam co dzień stoje w korkach. Dołozenie jeszcze kilkuset miejsc pracy bez porządnego parkingu i opcji dojazdu jakoś mnie nie cieszy....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX