Biedronka rozpoczyna sprzedaż... gramofonów i płyt winylowych

Audiofile już teraz zgrzytają zębami, ale reszta fanów muzyki zapewne zaciera ręce z radości. W sklepach popularnego dyskontu pojawią się wkrótce w sprzedaży tanie gramofony marki Hykker oraz kolekcja płyt winylowych.

Lada moment klienci Biedronki mogą zacząć polowanie wśród sklepowych półek dyskontów tej marki na przystępne cenowo gramofony marki Hykker (w cenie zaledwie 159 złotych) oraz kolekcję kilkunastu płyt winylowych znanych artystów. Cena nośników na tle rynkowych nie jest zbyt wygórowana - wynosi raptem 44,99 zł za sztukę.

Trzeba przyznać, że nawet bardziej wytrawni fani muzyki znajdą w winylowej ofercie Biedronki coś dla siebie. Jak wynika z promocyjnej gazetki dyskontu, będzie można nabyć dobrze znane albumy popowe, rockowe oraz jazzowe. Winylowa oferta Biedronki startuje w czwartek 15 grudnia

Winyle w Biedronce, oferta od 15 grudniaWinyle w Biedronce, oferta od 15 grudnia Screen z Gazetki Biedronki

Taki zabieg Biedronki nie powinien nikogo dziwić. Coraz więcej znanych sieci handlowych sięga po winyle. Po latach leżenia na strychach i w piwnicach czarne płyty wracają znów do łask, stanowiąc przykładowo atrakcyjny prezent gwiazdkowy lub urodzinowy.

Gwałtowny wzrost popularności widać również w statystykach sprzedaży tego typu nośników. Jak podało jakiś czas temu zrzeszenie ERA (Entertainment Retailers Association) sprzedaż płyt winylowych była po raz pierwszy w historii wyższa, niż nagrań cyfrowych. Mało tego, w ubiegłym roku czarne płyty wygenerowały więcej dochodu dla brytyjskich artystów, niż YouTube.

Czytaj też: Winyle wracają do łask? Sprzedaż większa niż MP3. A zyski wyższe niż z Youtube'a

Więcej o:
Komentarze (67)
Biedronka rozpoczyna sprzedaż... gramofonów i płyt winylowych
Zaloguj się
 • eselk

  Oceniono 27 razy 11

  Posiadam około 3 tys winyli zbieranych jeszcze przez mojego ojca - facet uwielbiał polish jazz do tej pory mu to zostało. Ja dziś kultywuje tą pasje, ale do jazzu, dołączyła elektronika w różnym wydaniu od Koto po wszystkie płyty z wytwórni Tresor. Wejście do Space Hall czy Hardwax na kilka godzin, to wejście do świątyni. Kto był to wie, a winyle z Biedronki chętnie sprawdzę.

 • magicbox

  Oceniono 6 razy 4

  No to pora na wzmacniacze lampowe i interkonekty po promocyjnej cenie 99 pln za sztuke. Bedzie HiFi jak ta lala.

 • jan.w2

  Oceniono 3 razy 3

  Do nędznej jakości żywności z biedry dołączą nędznej jakości chinolski gramofon i winylowe płyty.

 • mtborek

  Oceniono 7 razy 3

  Gramofony za 150 zł nie!
  Nowe płyty za 50 zł być może tak ?

 • wojto51

  Oceniono 9 razy 3

  Ciekaw jestem "jakości" dzwięku tego "Hi-Fi" za PLN159. Parę lat temu ja sie dałem nabrac na kupno gramofonu w podobnej cenie w Realu. Nawet po podłączeniu do wieży, była to jakość płyty chodnikowej/nagrobnej (jak kto woli).

 • maczores

  Oceniono 9 razy 3

  Ten gramofon to jakaś tragedia. Tylko zniechęci do słuchania vinylu, chyba że ktoś chce mieć gadżet w domu. Mogli by do Biedry chociaż Technicsa SL-1200 rzucić.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 2

  Gdzie mozna przegrac plyty CD na winyle?

 • kundlizm

  Oceniono 2 razy 2

  Etyczniej byłoby, gdybyście dla płatnych artykułów ustanowili odrębną kategorię.

  Sporej części Konsumentów najzwyczajniej wisi, co konsumuje, więc to zaakceptuje. Część z nich wręcz woła o to, by być oszukiwana.

  Nie nazywajcie tego materiału dziennikarstwem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX