Polska to już za mało. Deweloper z Bielska-Białej wybuduje mieszkania dla Szkotów i Niemców

Polska grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu dwóch działek w Edynburgu. Przy Ferry Road, jednej z najpopularniejszych ulic stolicy Szkocji, ma powstać ok. 20 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 2 tys. m2. Umowa opiewa na kwotę 900 tys. funtów.

Spółka z Bielska-Białej musi teraz jeszcze uzyskać pozwolenie na budowę. Gdy ją zdobędzie, będzie można podpisać umowę przyrzeczoną sprzedaży działek.

- Stolica Szkocji to nie tylko rozwinięty ośrodek akademicki, ale również atrakcyjny rynek pracy, oferujący jedne z najwyższych zarobków w Wielkiej Brytanii. To tworzy segment rynku zainteresowany mieszkaniami w kameralnych inwestycjach w prestiżowych lokalizacjach - mówi Michał Sapota, prezes Murapolu. – Inwestycja ta jest pierwszą z kilku planowanych na Wyspach i wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Chcąc utrzymać tempo wzrostu z ostatnich lat, powinniśmy szukać możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych - dodaje Sapota.

Edynburg to drugi kierunek zagraniczny Grupy Murapol. W czerwcu 2016 r. spółka kupiła za blisko 1,5 mln euro grunty w Berlinie. Ma na nich powstać projekt deweloperski składający się z dziewięciu budynków ze 120 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej ok. 5,4 tys. m2. Prace budowlane mają ruszyć na początku drugiego kwartału br.

W 2016 r. Grupa Murapol zakontraktowała sprzedaż 3 042 mieszkań. To o 27 proc. więcej niż rok wcześniej. Rok 2016 był najlepszym w dotychczasowej działalności Grupy. Plan na 2017 r. zakłada budowę 4 tys. mieszkań.

Jak wynika z szacunków portalu RynekPierwotny.pl, sprzedaż lokali deweloperskich w 2016 r. na siedmiu głównych rynkach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Katowice) mogła wynieść nawet ok. 61-62 tys. lokali. Deweloperzy zapewne po raz trzeci z rzędu pobili rekord sprzedaży. - Dwunastka największych branżowych tuzów notowanych na giełdzie zarobiła na czysto w pierwszych trzech kwartałach 372 mln zł, czyli - bagatela - o trzy czwarte więcej niż w analogicznym okresie ub. roku – zauważa Jarosław Jędrzyński z RynekPierwotny.pl.

Więcej o:
Komentarze (14)
Polska to już za mało. Deweloper z Bielska-Białej wybuduje mieszkania dla Szkotów i Niemców
Zaloguj się
 • Tomasz Wawerski

  Oceniono 1 raz 1

  Budują mieszkania tam, gdzie liczba Polaków wzrasta. Bez sensu byłoby budowanie w Polsce...

 • sepolsepol

  Oceniono 3 razy 1

  900tys funtow podzielic na 2tys m2 wychodzi mi 450funtow za metr kwadratowy czyli ~2500zl za metr kwadratowy w jednej z najlepszych lokalizacji... oczywiscie +koszt dzialki ale porównując to z warszawa wychodzi na to ze polowa ceny mieszkania to zysk dla dewelopera...

 • the_michal

  Oceniono 1 raz 1

  Ta a górnicy wyjeżdżali na powierzchnie żeby pooddychać świeżym powietrzem i oczyścić się tak, żeby nie mieć pylicy.

 • tztz3

  0

  Hahahah Murapol? Ta firma to dno, zapytajcie ludzi którzy mają nieszczęście mieszkać w tym co ta Murapol wybudował. Wszędzie usterki, niedoróbki, buble. Czekam niecierpliwie jak im dowalą jakieś straszne kary w tej Szkocji i może wreszcie to g...no zbankrutuje.

 • pakoshead

  0

  900tys..? To cena dzialki czy jak?... w York 2 bedroom flat zaczyna sie od 120 tysi...
  3-4 bedroom detatched house, czyli wolnostojacy z kawalkiem placu + backyard, czyli czegos dumnie tu nazywanego ogrodem, w zaleznosci od dzielnicy, to koszt rzedu od 200k do nawet grubej banki... jak chce sie ta "tansza wersje", to niestety jedynie miedzy miejscowymi "kapturkami"... nie polecane nikomu, zwlaszcza rodzinom z dziecmi... i zwlaszcza obcokrajowcom, niewazne skad...

 • szympansjera

  Oceniono 2 razy 0

  "Nemców". Banda nieuków i dyletantów. "Dziennikarze", kurza wasza mać.

 • as-zalogowany

  Oceniono 2 razy 0

  Link z głównej - " Polacy wybudują mieszkania dla Nemców " - bo dzień bez "byka" dla redakcji dniem straconym...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX