Komentarze (73)
Rząd ujednolica zasady segregowania śmieci. Zmiany już od lipca
Zaloguj się
 • szto_tawariszczi

  Oceniono 30 razy 28

  Tak z ciekawości - a kiedy będzie wprowadzony obrót butelkami szklanymi wielokrotnego użytku - przynajmniej taki jak za "komuny" ???

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 20 razy 18

  To kolejny sposób by podnieść podatek śmieciowy. Normalnie gminy już palą się by obniżyć opłatę za segregowanie śmieci.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 14 razy 10

  Znajomy inżynier ochrony środowiska, który właśnie odpadami zajmuje się w jednym z miast powiedział, że cała ta segregacja to jeden wielki przewał, bo taniej jest, kiedy ludzie wyrzucają zmieszane i dopiero w sortowni ktoś się za to zabiera.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego u mnie na wsi pod sklepem nie znajdzie sie ani jednej butelki po "alpadze" i po piwie ? a za to lezy mnostwo butelek po wodce ? ......................... bo te od alpag i piwa sa "zwrotne" ............... acha puszek po piwie tez nie ma ................ bo jest skup zlomu............ dlaczego wystawiona przed posesje stara "elektronika" znika blyskawicznie ? .................. bo mozna sprzedac .................... dlaczego po wsi co jakis czas jezdzi "gosciu" i skupuje zlom stare lodowki pralki itp.? .............. bo sie mu oplaca ..............
  To dlaczego ja to wszystko mam oddac "gminie" ktorej do tego jeszcze musze doplacac ............... a gminie i tak sie to nie oplaca..................
  Zaprawde powiadam wam ten kraj to dziwny kraj.............

 • smiki48

  Oceniono 3 razy 3

  segregacja odpadów ma stosunkowo niewielkie znaczenie, ponieważ wszystkie wyselekcjonowane odpady, które są poddawane dalszemu procesowi odzysku są poddawane selekcji w wyspecjalizowanych instalacjach prowadzonych przez profesjonalne firmy. Zatem różnica w opłatach miedzy selekcjonowanymi odpadami i nie selekcjonowanymi jest zatem zbyt wielka i niczym nie uzasadniona. Zwłaszcza, ze duża część odpadów przerabiana jest na tzw. paliwo alternatywne i spalana w zto lub cementowniach.

 • stachkaz47

  Oceniono 21 razy 3

  "Mazurek zapowiada też podniesienie opłat za składowanie odpadów. Wyższe stawki mają zacząć obowiązywać od 2018 r. i stopniowo rosnąć tak, by w 2020 r. umieszczenie 1 tony odpadów surowcowych na składowisku kosztowało 65 euro. Dziś to ok. 20-30 euro."
  Za selektywne zbieranie OPŁATA ROŚNIE O PONAD 100%.
  TO JEST SEDNO TEJ REFORMY. Tak was PiS kocha.
  OJ wyrzygacie wy te 500+.

 • gaz-eciarz

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem za tym, aby zamiast segregacji na poszczególne materiały była segregacja na odpady które można wykorzystać do recyklingu (wszystkie razem - metal, papier, szkło, plastik itd.) i na odpady, których się nie da wykorzystać. Po co bawić się w rozróżnianie skoro to i tak trafi na jedną linię sortowni.

 • gierus11

  Oceniono 5 razy 1

  Rząd chce , żeby było jak na zachodzie ,ale oni chyba nigdy tam nie byli !! Tam przy większości sklepów są maszyny na butelki ,słoiki i butelki plastikowe , puszki . A u nas tylko segregacja . Taki sklep, który sprzedaje piwo powinien mieć obowiązek przyjąć butelki . W Niemczech 0,25 centa w maszynie , jak u nas dadzą 0,25 grosze to czysto będzie wszędzie .

 • marek.zak1

  Oceniono 1 raz 1

  Wprowadzić "Pfand" jak w Niemczech, gdzie prawie każde opakowanie w tym plastikowe,jest zwrotne.Proste? Widocznie nie u nas.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX