Biznes odcina się od Trumpa, boi się reakcji klientów

Kolejni przedstawiciele biznesu stają w wyraźnej opozycji wobec nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Po protestach szefów największych firm wobec jego antyemigracyjnego dekretu, doczekaliśmy się niekorzystnych decyzji szefa Ubera oraz sieci odzieżowej Nordstrom.

Kilka dni temu głośno było o ostrej reakcji szefów największych firm USA wobec dekretu Donalda Trumpa, niekorzystnego dla obywateli siedmiu państw muzułmańskich. Protestowali m.in. szefowie Ubera, Tesli, Netfliksa, Facebooka, Apple’a, Twittera czy Airbnb. 

Nie chcą odzieży Ivanki Trump

Na tym się nie kończy. Sieć odzieżowa Nordstrom nagle podjęła decyzję o tym, że przestanie sprzedawać kontrowersyjną markę Ivanka Trump. Oficjalnie spółka poinformowała, że zdecydowała tak w oparciu o wyniki sprzedaży. Nordstrom każdego roku robi przegląd swoich marek, po czym dokonuje 10-proc. redukcji najsłabiej sprzedającego się asortymentu.

Z pewnością jednak na decyzję Nordstrom miała wpływ krytyka organizacji Grab Your Wallet, która nawoływała konsumentów do bojkotowania sklepów sprzedających marki należące do Ivanki Trump lub Donalda Trumpa

Szef Ubera odchodzi

W czwartek dowiedzieliśmy się także, że Travis Kalanick, prezes Uber Technologies odchodzi z biznesowej grupy doradców Donalda Trumpa. Jest to efekt protestów aktywistów, internautów oraz kierowców-imigrantów, nie akceptujących nowej polityki prezydenta USA.

- Dołączenie do grupy doradców nie oznaczało wsparcia dla prezydenta i jego polityki, ale niestety tak to zostało błędnie odebrane - napisał Kalanick w mailu do pracowników, który cytuje Reuters. 

Szef Ubera był krytykowany za wspieranie Trumpa i jego antyimigracyjnej polityki. Nie pomogła deklaracja Kalanicka wsparcia kierowców-imigrantów, którzy wskutek decyzji prezydenta USA nie mogą wrócić do Stanów.

Travis Kalanick nie wziął więc udziału w piątkowym spotkaniu biznesmenów z Trumpem. Podobną decyzję podjął prezes firmy Walt Disney. Wybrał się tam za to szef General Motors oraz Elon Musk, prezes Tesli, który miał próbować namawiania Trumpa do zmiany dekretu imigracyjnego. Jednocześnie Musk w sobotę napisał na Twitterze, że uważa, iż opuszczanie grona doradców Trumpa to błąd.

Więcej o:
Komentarze (48)
Biznes odcina się od Trumpa, boi się reakcji klientów
Zaloguj się
 • spokojswiety

  Oceniono 3 razy 3

  Ale za to Tesla rośnie za Trumpa. Tylko żeby nad jakością swoich produktów popracowali bo pierwszy PowerWall Tesli to była kompletna porażka wycofana zaraz po wprowadzeniu na rynek. Oby ich inne produkty były lepsze.

 • slimslider

  Oceniono 7 razy 1

  Wasalna GW sieje propagandę germańskiego socjalizmu i globalnego lewactwa Sorosa.
  Jest to coś w rodzaju prostytucji (z góry przepraszam wszystkie prostytutki świata za tą amoralną analogię), tylko nieporównalnie bardziej krzywdzące w skutkach dla polskiego społeczeństwa, a tym bardziej polskiej młodzieży.

 • Ulthion V (KaenV)

  0

  Sam dekret, faktycznie jest idiotyczny. Jednakże to co robią Ci dwaj panowie - ciężko nazwać, że oni stanowią o "biznesie". 2 osoby to wciąż tylko 2 osoby. Jednakże tak czy siak to ruchy czysto PRowe po obniżkach i deregulacjach i tak jeszcze go będą całować po stopach.

 • robal_pl

  0

  Ukraińcy w Polsce? OK, ale niech uczą się Polskiego .Nie robić dla nich specjalnych reklam . Może jeszcze dwujęzyczne nazwy ulic ?? Jak chcą po ukraińsku to niech wracają do siebie !

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  Libero-lewackie korporacyjne płazy strzelaja focha. No coz, za skorumpowanej do cna i zniewolonej Hillarci byloby im cieplo, dostatnio i przytulnie, a teraz byc moze ktos przetrzepie im korporacyjne piorka ...

 • tkslazek

  Oceniono 6 razy 0

  Nie będą sprzedawać szmat Ivanki, więc prezydent Trump jest załatwiony.
  To gorsze niż impeachment.
  Zgroza!

  Szczęście, że przynajmniej Wyborcza się świetnie sprzedaje i Soros nie musi dokładać:

  Https://dorzeczy.pl/kraj/20393/GW-ma-klopoty-finansowe-UE-powinna-wspierac-media-takie-jak-Gazeta-Wyborcza.html

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 1 raz -1

  << kontrowersyjną markę Ivanka Trump. >>
  A coz to, Soros-cajtung teraz wyznaje sie na modowych "kontrowersjach" ? Miazdzycie, celnie i w punkt, nowoczerscy, jak kula w plot.

 • mikejar

  Oceniono 7 razy -1

  W tym tygodniu moi znajomi i ja WYCOFUJEMY DEPOSIT na Tesla 3. na rok 2018. Dzisiaj BBC , CNN , NPR podaly wiadomosc ze ludzie wycofuja przedplaty na Tesle.( ponad 15,000 szt) Jezeli MUSK nie zmieni swojej decyzji co do pomocy Trumpowi to zostanie sam z tymi samochodami.
  Tu ludzie sa SOLIDARNI I ZADNA GLUPOTA TRUMPA NIE PRZEJDZIE..
  GDYBY tak Polacy umieli sie zorganizowac i pokazac Kaczynskiemu i calemu PiSowi SRODKOWY PALEC.

 • kundlizm

  Oceniono 5 razy -1

  Nożesz... To mamy mały konflikt interesów na czerskiej. Kampania Sorosa vs. kampania Muska. Adasiu "Zakonnico W Ciąży" - my, wierni czytelnicy wierzymy, że wymyślisz sposób, żeby nadal zarabiać na obu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX