Nowa usługa UberHIRE. Można wynająć na wyłączność samochód wraz z kierowcą

Indie

Indie (Fot. Shutterstock)

Pilotażowy program UberHIRE testowany jest od 6 lutego w dziewięciu indyjskich miastach. Opłaty naliczane są nie tylko za wyłączność, ale również przejechane kilometry i czas.

Jak czytamy na stronie Ubera usługa UberHIRE odpowiada nie tylko na potrzeby mieszkańców indyjskich metropolii, ale jest również dobrym rozwiązaniem dla turystów. Po co zamawiać co chwila kolejne kursy, skoro można mieć kierowcę pod ręką wtedy, kiedy potrzebujemy go najbardziej?

Opłata za wyłączność mieści się w widełkach od 449 do 649 rupii czyli 28-40 zł. W tej kwocie samochód wraz z kierowcą jest do dyspozycji klienta przez dwie godziny. W tym czasie można przejechać maksymalnie 30 km.

Dodatkowo za każdy kilometr naliczana jest opłata w wysokości 12 rupii oraz 2 rupie za każdą minutę korzystania z usługi. W przeliczeniu na polską walutę to ok 70 i 12 groszy.

Kolejne ograniczenia to - na ten moment - płatność jedynie gotówką oraz limit czasowy wynajęcia samochodu: nie dłużej niż 12 godzin. 

Na razie nie wiadomo, czy Uber wprowadzi nową usługę również w innych krajach. 

Dlaczego Indie?

Uber tłumaczy, że ma to związek ze specyficznym stylem życia indyjskich mieszczan, jednak jego oferta bliźniaczo przypomina pakiet konkurencyjnej firmy Ola. Ta specjalizuje się nie tylko w prywatnym przewozie osób, ale również m.in. wypożycza samochody.

Wynajęcie samochodu wraz z kierowcą na dwie godziny kosztuje 449 rupii plus opłaty licznikowe i czasowe uzależnione od klasy samochodu.

Zobacz też: Na taką taksówkę mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Na pewno jest najszybsza i...

Zobacz także
Komentarze (14)
Nowa usługa UberHIRE. Wynajmij na godziny samochód wraz z kierowcą
Zaloguj się
  • ulanzalasem

    Oceniono 2 razy 2

    A Uber zaczął już płacić podatki ? Bo mi się wydaje, że cały rozpad Unii to nie z winy tylko z winy Trumpa czy Le Pen, ale ślepych zwolenników TTIP, korporacji, przyjmowania uchodźców. Skąd są uchodźcy ? Głównie z Syrii, Afganistanu i Iraku - dziwne z miejsc konfliktów, w które zamieszane są Stany. Ale...ci, którzy apelują o przyjmowanie uchodźców mówią jedynie o Unii, a dlaczego nie o USA ? Czy to Unia sponsorowała broń dla rebeliantów w Syrii w postaci kilkuset milionów dolarów ?! Dlaczego Obama/Trump nie wydali bodajże 400 mln $ na przyjęcie uchodźców z Syrii, Iraku ?
    Dlaczego mówi się "Unia jest potrzebna...", ale na czele Komisji Europejskiej stoi Jean-Claude Juncker, który raczej powinien być ścigany jako podejrzany w aferze ?! A Apple płacone 0,005% podatku ? Unia przeszkadza jako całość interesom USA, Rosji i Chin, a do tego...zabieranie się za np. raje podatkowe, za firmy niepłacące podatków w Europie też robi swoje. Imigranci jako sztuczny problem może rozsadzić Unię, ale to nie oni są jej główny/jedynym problemem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX