Uber zaczyna rozwozić jedzenie po Warszawie. Dostawy z ponad 150 restauracji

Nowa usługa Ubera umożliwiająca zamawianie jedzenia z dostawą do domu lub biura właśnie wystartowała w Warszawie. Posiłki po mieście będzie transportować kilkuset kierowców, a także dostawców na rowerach i skuterach.

Po raz pierwszy z UberEATS mogli skorzystać w grudniu 2015 roku mieszkańcy kanadyjskiego Toronto. Debiut usługi na Starym Kontynencie miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku w Paryżu. Obecnie działa już w 60 miastach i 21 krajach na świecie. Warszawa jest dziesiątym miastem w Europie i jednocześnie pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym Uber zdecydował się rozpocząć dowożenie jedzenia.

Konferencja Uber z okazji startu UberEATSKonferencja Uber z okazji startu UberEATS fot. Sebastian Górski

Zamawianie posiłków odbywa się z poziomu osobnej aplikacji UberEATS dostępnej na smartfony z Androidem oraz iOS. Logujemy się w niej używając jednak tych samych danych, jakie podajemy w aplikacji Uber. Obecnie mamy do dyspozycji ponad 150 stołecznych restauracji, w tym wiele takich, które do tej pory nie zdecydowały się na dowożenie jedzenia.

Zamówienia przyjmowane są 7 dni w tygodniu w godzinach od 11:00 do 23:00, a koszt dostawy niezależnie od kwoty zamówienia i wielkości jest stały - 7,99 zł.

Zasięg UberEATS w WarszawieZasięg UberEATS w Warszawie fot. Sebastian Górski

Opłata za zamówienie UberEATS zostaje pobierana automatycznie z naszego konta, a podsumowanie wraz z rachunkiem trafia na nasz adres e-mail. 

Czytaj też: Nowa usługa UberHIRE. Można wynająć na wyłączność samochód wraz z kierowcą

System UberEATS wybiera restauracje znajdujące się możliwie najbliżej naszej lokalizacji, aby zminimalizować czas dostawy (maksymalnie do kilkudziesięciu minut). Po zamówieniu możemy śledzić jego status, trasę kuriera na mapie, a po realizacji ocenie poddajemy zarówno jakość posiłku, jak i samej dostawy (podobnie jak w aplikacji Ubera).

Więcej o:
Komentarze (18)
Uber zaczyna rozwozić jedzenie po Warszawie. Dostawy z ponad 150 restauracji
Zaloguj się
 • napletekgandalfa

  Oceniono 5 razy 5

  uberpizza, co za kanał :D

 • baboon1

  Oceniono 10 razy 2

  Po jakie licho płacić uberowi 8 zł za dostawę skoro knajpy dostarczaja same i to ZA DARMO ???

 • ironic77

  Oceniono 1 raz 1

  ooo groszówkowe mendy zzielenieją z zazdrości...
  ale jak tu k..a zatrzymać obywatelsko kogoś kto wiezie pizzę?

 • carmlito

  Oceniono 3 razy 1

  no, i to jest miejsce w szeregu dla ubera... pizza, panowie, pizza...
  pomijam fakt że znając technikę ich działalności pewnie znów "na partyzanta" będą wozić, to i sanepid się obłowi :)

 • Magda Das

  0

  Wpisz kod promocyjny: eats-35cw58ffue, aby skorzystać z darmowego bonusu o wartości 15 zł na UberEATS

 • Oceniono 2 razy 0

  Wszystkim entuzjastom "nowoczesnych technologii" przypominam rok 2001. Dow Jones spada o połowę, wartości, jeszcze wczoraj TOPOWYCH spółek zwanych Dotcom spadają do zera. Dziś mamy dokładnie taką samą banię na rynku tzw. "Startupów", tylko nazwa się zmieniła. Uber to Uber tamto a na końcu będzie plajta. Bo w tym NOWYM nic nowego nie ma. Wczoraj widziałem reklamę "apki", która ci doradzi jak się masz ubrać. To się dopiero sprzeda. Już widzę jak moja żona słucha apki w co ma się ubrać.

 • punter

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy zaczną dowozić "dziewczynki" za 7,99 ? :)

 • Eustachy Adamiak

  Oceniono 5 razy -1

  z tych 8zł kierowca dostanie 6 za to, że gnije w stolicznych korkach, pali paliwo, przyczynia się do smogu i wymierania lasów tropikalnych, oraz przy okazji jakiegoś nikomu nieznanego gatunku na biegunie północnym. Uber... ludzie, masakra... elitarność dla biedaków. Jakim prawem pasażer płacący minimalną stawkę 10zł (do niedawna bywało, że płacił 7-8zł) za przejazd, ma jeszcze czelność kierowcy wystawiać gwiazdki za #h*j wie co? Jakby to był przejazd za 200zł, to rozumiem, że można ocenić, czy szofer miał zapach wody kolońskiej odpowiedio dobrany do koloru tapicerki, ale jak ktoś płaci grosze za przejazd, to niech się cieszy, a nie jeszcze pozwala sobie ocenę wystawiać i nosem kręci, że jedzie dieslem, a nie amerykańską V8

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX