Żabka sprzedana. Właśnie kupił ją fundusz CVC Capital Partners

Fundusz CVC Capital Partners kupił Żabka Polska od Mid Europa Partners. Do sfinalizowania transakcji potrzebne jest już tylko spełnienie wymogów prawnych.

- Jestem zadowolony, że mogę ogłosić drugą inwestycję CVC w Polsce, co świadczy o naszym długoterminowym zaangażowaniu w tym kraju i całym regionie Europy Środkowej. Mamy silny zespół w Warszawie oraz globalny zasięg, a więc dwie rzeczy, które są niezbędne do tego, aby skutecznie wspierać rozwój naszych spółek w Polsce - mówił István Szoke, Partner w CVC.

Kancelaria Greenberg Traurig, która doradzała CVC w komunikacie prasowym podała, że „sprzedaż Żabka Polska jest największą transakcją w historii polskiego rynku detalicznego handlu spożywczego i zarazem największą transakcją wyjścia funduszu private equity z inwestycji przeprowadzoną w Polsce”.

Dokładna cena transakcji nie jest znana. Wcześniejsze i niepotwierdzone spekulacje opiewały nawet na kwotę 1 mld euro.

Krzysztof Krawczyk, szef CVC w Polsce, powiedział: - Cieszymy się na współpracę z Zarządem, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał rynkowy i rozwijać wspólnie z franczyzobiorcami  obecną sieć sklepów tworząc tym samym w obrębie segmentu modern convenience standard do naśladowania na świecie.

Prezes zarządu Żabki,Tomasz Suchański dodał: - Cieszę się z możliwości współpracy z CVC – inwestorem, który może się pochwalić ogromnym doświadczeniem w budowaniu wielu silnych rynkowo przedsiębiorstw, których sukces wypracowywał z wieloma partnerami. Międzynarodowe doświadczenie w branży detalicznej oraz zrozumienie lokalnego rynku są bezcennym kapitałem dla dalszego rozwoju Żabki.

Żabka Polska jest właścicielem sieci sklepów spożywczych działających pod markami Żabka i Freshmarket. W ciągu 19 lat otworzono ok. 4,5 tys. sklepów franczyzowych prowadzonych przez ok. 3 tys. przedsiębiorców. Sieć obsługuje około 2 mln klientów dziennie.

CVC Capital Partners jest jedną z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie. CVC zarządza aktywami o wartości powyżej 50 mld USD. Fundusze zarządzane lub doradzane przez CVC zainwestowały w 52 firm na całym świecie o łącznych przychodach ponad 80 mld USD, zatrudniających około 250 000 osób. Fundusz w 2015 r. kupił za ok. 2 mld zł PKP Energetyka.

Więcej o:
Komentarze (17)
Żabka sprzedana. Właśnie kupił ją fundusz CVC Capital Partners
Zaloguj się
 • j_stalin

  Oceniono 8 razy 6

  "żabka", "małpka", "biedronka", "czerwona torebka", "dino", a z budowlanki "mrówka" itp, co za infantylizm kurna?

  czy właściciele tych firm czerpali wiedzę o biznesie z przedszkolnych kursów przedsiębiorczości im Jana Brzechwy???

 • mydish

  Oceniono 1 raz 1

  CVC? Fundusz? Partners? Modern convenience? Zarządzanie aktywami?
  Co to wszystko ma wspólnego z uczciwą pracą? Omijam Żabkę z daleka. Do Bydgoszczy będę jeździł.
  Kiedyś mówiło się i lichwiarzach, dzisiaj to są dyrektorzy zarządzający.
  Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

 • gregv5

  Oceniono 1 raz 1

  Sprzedali Formułę 1 i teraz kupili Żabkę - genialne :)

 • qudaq

  0

  Idylla maleńka taka, a ręce same składają się do oklasków. Czy jednak jeden Partners nie odkupil od drugiego Partnersa, aby dalej parners rósł w siłę i skorzystal z promocyjnej ulgi za nową inwestycję? Czy nie o to w tym partnerstwie chodzi? Skarb Państwa śladem Temidy widać zalozył w miejsce szykownego kapelusza nową opaske na oczy, bynajmniej?

 • zapomorski12

  0

  CVC Capital Partners z jakiego kraju pochodzi? Taką informację trudno napisać?

 • mirrad

  Oceniono 2 razy 0

  czyli kolejny zachodni kapitał. A co będzie jak ten pożal się Boże obcy kapitał wycofa się z Polski???? Nie będzie gdzie zakupów zrobić !!!!!

 • xsawer

  0

  W Żabce nie kupuję, ale reklamy mają nastawione na klienta z polotem, a nie użytkowniczki płynu ferry czy jakoś tak..

 • j_stalin

  Oceniono 2 razy 0

  "- Jestem zadowolony, że mogę ogłosić drugą inwestycję CVC w Polsce, co świadczy o naszym długoterminowym zaangażowaniu w tym kraju i całym regionie Europy Środkowej. Mamy silny zespół w Warszawie oraz globalny zasięg, a więc dwie rzeczy, które są niezbędne do tego, aby skutecznie wspierać rozwój naszych spółek w Polsce "

  co to za korpobełkot??? druga inwestycja i od razu "długoterminowe zaangażowanie"???? On kończył kurs marketingu Zdenka Smetany & Krecika?
  Panie Szoke, jak zainwestujecie w 20 firm, to będzie można powiedzieć o długoterminowej inwestycji, na razie kupiliście sobie dostęp do rynku z 2mln klientami dziennie.A i to jedynie dlatego ze Zabki są wszędzie, zawsze otwarte i sprzedają gorzołe i fajki. bez tego nie istnieją! Sprawdźcie sobie ile dziennie wynosi udział wszelakich używek w obrotach sieci, a raczej nie sprawdźcie, bo to wiecie - podajcie to do publicznej wiadomości - ja oceniam na 80%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX