IKEA we Wrocławiu otrzymała tytuł Sklepu Roku 2016. To najlepszy sklep sieci na świecie!

Wrocławska IKEA została wybrana spośród 339 sklepów rozmieszczonych w 28 krajach. W ścisłym finale zwyciężyła m.in. ze swoimi odpowiednikami z Japonii, Austrii, Stanów Zjednoczonych i Litwy.

Ponieważ konkurs ma charakter wewnętrzny, to nagroda jest skromna. Wrocławski sklep otrzyma kamień. Wręczy go założyciel firmy Ingvar Kamprad.

– To był dla nas wyjątkowy rok, pełny wyzwań i intensywnej pracy. Pracuję z fantastycznymi ludźmi, pełnymi pasji i zaangażowania. Dlatego cieszę się, że zostaliśmy docenieni i znaleźliśmy się na podium corocznego plebiscytu. W dodatku, po raz pierwszy, to właśnie polski sklep otrzymał taki tytuł – powiedział Roy Dewar, menedżer sprzedaży w IKEA Polska, odbierając nagrodę.

– Chcę serdecznie podziękować wszystkim naszym pracownikom i klientom, dzięki którym osiągnęliśmy taki sukces – czytamy na łamach Gazety Wrocławskiej.

IKEA we Wrocławiu w 2016 r. osiągnęła najlepsze wyniki finansowe wśród polskich sklepów. Była też pionierem w zakresie sprzedaży wielokanałowej.

Właściciel IKEI Ingvar Kamprad 30 marca 2017 r. skończy 91 lat. Nazwa sieci składa się z jego inicjałów i inicjałów jego rodzimej farmy i parafii (Elmtaryd i Agunnaryd). Początkowo firma sprzedawała portfele, biżuterię i pończochy. Dopiero po kilku latach zajęła się sprzedażą mebli i wyposażenia domów.

W 2016 r. sieć odnotowała w Polsce rekordowe wyniki sprzedaży w wysokości 3,22 mld złotych.

Więcej o:
Komentarze (11)
IKEA we Wrocławiu otrzymała tytuł Sklepu Roku 2016. To najlepszy sklep sieci na świecie!
Zaloguj się
 • pintonek

  Oceniono 1 raz 1

  Gratuluje, wiem, że Polacy potrafią być najlepsi. Z drugiej strony zastanawia mnie koszt tego sukcesu bo o tym się nie mówi....

 • rafalm1111

  0

  ciekawe czy robili tam zakupy.
  1) brak zasięgu komórkowego. Jeżeli kupujecie meble i chcecie się skonsultować z domownikami żeby coś tam zmierzyli - to nie ma szans.
  2) brak obsługi. doczekanie się na sprzedawcę wymaga dużej cierpliwości.
  3) sklep duży, ale asortyment ten sam co w sklepie małym - dla klienta żadna korzyść, bo skoro mam kupić 1 półkę, to co mi za różnica, czy w sklepie jest ich 100 czy 10?
  4) szybkie przejście przez sklep jest niemożliwe. Owszem dla sklepu to korzyść, bo może kupię coś więcej. Ale dla klienta nie. Generalnie na szybkie zakupy nie ma co liczyć.

 • jacekpod1971

  0

  Kamień to pan ingmar de włoży w swoje cztery litery

 • skttrbrain

  Oceniono 1 raz -1

  i co w tym wyjątkowego, żeby o tym pisać tutaj? Poznańska IKEA była takim sklepem dwa czy trzy razy, a jakoś njusa o tym tutaj nie widziałem.

 • aaa aaa

  Oceniono 1 raz -1

  i co w nim jest takiego wyjatkowego?

  zbyt trudne by napisac o tym?

  gimbaza z matura Giertycha

 • pawel.lewski

  Oceniono 4 razy -4

  IKEA - najlepszy sklep na świecie dla ciecia.

 • wyborczapropaganda

  Oceniono 6 razy -6

  Cześć komuszki. Wygrana LePen jest pewna, chociaż latryna wyborcza będie teraz codziennie publikować "sondaże", że jest inaczej. Zresztą tak samo było z Trumpem. Będzie to początek nowe fali w Europie, fali, która wymiecie w końcu lewacką zarazę z Europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX