Wielka firma doradcza przeprasza za jedną z największych wpadek w historii Oskarów

Robert Kędzierski
Firma audytorska PricewaterhouseCoopers, która 83 raz czuwała nad galą wręczania Oscarów, przeprosiła za wpadkę. Podczas gali pomylono zwycięzcę w najważniejszej kategorii.

PricewaterhouseCoopers, gigant rynku finansowego zajmujący się usługami audytorskimi, doradczymi i podatkowymi, przeprosił za wpadkę, do której doszło podczas 89 ceremonii wręczenia Oscarów. Statuetkę w kategorii uznawanej za najważniejszą wręczyć mieli Warren Beatty i Faye Dunaway. Odczytując informacje z pomylonej koperty podali, że za najlepszy film uznano musical "La La Land". Twórcy filmu weszli  na scenę i zaczęli nawet dziękować. Po chwili zamieszania ogłoszono, że najlepszym filmem jest jednak Moonlight. 

Serdecznie przepraszamy [twórców] Moonlight, La La Land, Warrena Beaty, Faye Dunaway oraz oglądających Oscary za pomyłkę, do której doszło podczas ceremonii. Prezenterom omyłkowo wręczono kopertę dotyczącą zupełnie innej kategorii. [...] Obecnie badamy jak mogło do tego dojść i głęboko żałujemy, że sytuacja miała miejsce.

- stwierdza firma w specjalnym oświadczeniu.

PricewaterhouseCoopers (PwC) odpowiadała za galę wręczania Oscarów po raz 83. Wpadka, którą zaliczono podczas 89. gali uznawana jest za jedną z największych w historii, dotyczyła bowiem najważniejszej z kategorii. PwC odpowiada za zliczanie głosów członków Akademii Filmowej i zajmuje się też transportem - wyjaśnia Bloomberg

Wiadomo jak, nie wiadomo dlaczego

Zamknięte koperty zawierające werdykt znajdują się w rękach dwóch osób, pracowników PwC. Koperty z jednego kompletu są wręczane, drugi traktowany jest jako kopia bezpieczeństwa.

Tym razem jednak - nie wiadomo dlaczego - do prowadzącego trafiła zapasowa koperta. Zawierająca decyzję dotyczącą dopiero co ogłoszonej kategorii.

Czytaj też: Dystrybutor filmu "Wkręceni" na totalnej wojnie z piratami. 

Zobacz także: Przeczytali, że wygrał "La la land", a potem krzyczeli: "Moonlight"! Takiej wpadki jeszcze nie było

Przeczytali, że wygrał "La la land", a potem krzyczeli: "Moonlight"! Takiej wpadki jeszcze nie było

Więcej o:
Komentarze (43)
Wielka firma doradcza przeprasza za jedną z największych wpadek w historii Oskarów
Zaloguj się
 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 7 razy 3

  Ta firma-obciach Pricewaterhousecoopers powinna się zlikwidować, a prezes powinien zatłuc się na śmierć waląc się we własny łeb spinaczem biurowym. Biznes księgowych, polegający na obracaniu zadrukowanym papierem i uważnym wpisywaniu cyferek w rubryki, myli papierki w kopertach i teczkach na oczach milionów lemingów. Co oni potrafią jeżeli wkładanie papierów we właściwe koperty im nie wychodzi?

  W dodatku niegramatyczne przeprosiny.
  "Prezenterzy dostali kopertę z niewłaściwą kategorią i kiedy wykryte, było natychmiast poprawione"
  Księgowi-flejtuchy.

 • jabadam

  Oceniono 4 razy 2

  Poprawnosc polityczna zawitala na salony Academy Awards Jednym wyborem zadowolono dwie mniejszosci czarna i gajowa.Dzieki temu w tym roku obedzie sie bez bojkotu oskarow polaczonego z kradziezami i podpaleniami.Nie bez kozery slowo OSCARS czytane od konca z drobna modyfikyacja brzi ja hiszpansko jezyczne SRACO

 • alamar3

  0

  To symboliczny upadek rynku filmowego, teraz jakosciowo kroluja seriale i ludzie w branzy to juz dawno potwierdzaja. Tym bardziej ze Oskary zamieniaja sie coraz bardziej w manifestacje dla czarnowskoryh czy gejow ktorzy mi nie przeszkadzaja gdy nie stawiaja sie wyzej od innych poprzez nadreprezentacje robiona sztucznie co zreszta historycznie pokazuje ze czesto doprowadza ostatecznie do przeciwnych efektow niz zalozone.

 • wiesscar

  0

  Wygrali panstwo 50 mln dolarow.
  Bardzo nam milo.
  Przepraszam pomylka.
  Wygrali drudzy panstwo 30 mln dolarow.

 • wiesscar

  0

  Bledy statystycznie musza sie wydarzyc.
  Czlowiek jest istotą omylna i nie ma co robic wielkiego halo.
  Nic sie nie stalo. Nikomu reki nie urwalo.

 • titus_fox

  0

  "immediately", tja :) Trzy osoby zdążyły się nagadać ze łzami w oczach i statuetką w ręku zanim koleś z PWC pokapował się jakiego faila zaliczył.

 • emeni

  Oceniono 2 razy 0

  Max Kolonko mówi, że to Ruskie w ostatniej chwili podmienili im koperty. muehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX