Komentarze (161)
Zła wiadomość z Niemiec. To wygląda jak pierwszy sygnał gospodarczych kłopotów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kontra.punkt

  Oceniono 14 razy 2

  Za czasów komuny większość wrzeszczała, że ZSRR zabiera nam towary a na połkach polskich sklepów tylko ocet i gdybyśmy sięoderwali od Rosjan to byłby raj gospodarczy. Gdzie ten raj?

 • eugen111

  Oceniono 20 razy 2

  Spełnia się apel poseł Pawłowicz aby nie kupować towarów niemieckich. Jest już prawie to samo tylko Niemcy ograniczają kupowanie naszych towarów o 7 %. Marzenie Pawłowicz już się prawie zaczyna spełniać. Podkreślam "prawie" pani Wielka Ekonomistko Kartofla.

 • wykidajlo2

  Oceniono 1 raz 1

  Socjalizm jest ustrojem znakomicie zwalczającym stworzone przez siebie problemy. Co ciekawe, na przykład za komuny pogłowie tak świń jak i bydła było dużo większe niż obecnie. Widać z tego, że przeszliśmy do wyższej formy socjalizmu. Gdy drogą tworzenia kolejnych przepisów i urzędów dojdziemy do doskonałości a nasza waluta padnie na pysk, wtedy młode samorealizujące się mieszczki zaczną jeździć rowerkami na wieś po to, by dawać chłopom za kawałek słoniny lub kilogram kaszy. Jeśli chcemy tego uniknąć należy wrócić do stanu prawnego sprzed 80 lat, rozpędzić połowę urzędów a stan zatrudnienia w nich zredukować do tego z końca komuny a następnie redukować dalej.

 • kosmowski71

  Oceniono 1 raz 1

  DLACZEGO JES DOBRZE A DOBRZE A JEST TAK ZLE. PROWADZE DZIALALNOSC TAK ZLE JESZCZE NIE BYLO. TAK SAMO U ZNAJOMYCZ . BYLEM UBEZPIECZ C SAMOCHOD W SALONIE VW I PYTAM SIE JAK IDZIE ODP.NA PEWNO W TYM ROKU PLANU NIE WYKONAMY SPRZEDAZ SAMOCHODOW DELIKATNIE MOWIAC SLABO. A SLUPKI RZADU ROSNA I ROSNA .SYN LOGISTYK SZUKA PRACY WYSYLA CV I NIC. W STYCZNIU BYLY JAK WYSYLAL TO BYLY ODPOWIEDZI LUTY I MARZEC NIC .

 • mano66

  Oceniono 1 raz 1

  Z moich obserwacji wynika coś zupełnie innego,przemysł niemiecki trochę stracił ale rzemiosło i srednie firmy mają się doskonale, będąc tu na miejscu widzę biedę ale pod koniec miesiąca jak ciapatym nie wypłacili jeszcze zaśiłku i nie walą do kasy na ful wyładowani tylko ledwie to co w garsci. Co do DBanku to manipulacja bo wszyscy coś od Niemców chcą teraz Turki chcą kasę , dyplomatycznie lepiej podważyć wiarygodność swoich finansów i odmówić. Długo jeszcze będą najsilniejszą gospodarką europy.

 • wadim.murski

  Oceniono 1 raz 1

  To może by się tak przestawić na firmy rosyjskie lub chińskie...? podobno gospodarkę kapitalistyczną charakteryzuje duża elastyczność :)

 • dziennikarz12

  Oceniono 1 raz 1

  merker wymyslila sobie nowe pranie mozgu-predkosci- a tak po za tym lepiej budowac koscioly niz MACZETY!!!!!

 • notremak

  Oceniono 7 razy 1

  Jeśli dojdzie Was straszliwy smród niepranych onuc, to niechybny znak, że Allan "15 rubelków" Beckers (!) jest na posterunku.

 • mireczekb

  Oceniono 5 razy 1

  I właśnie dlatego Niemcy nie będą się upierać przy Tusku. Saryusz-Wolski górą.

 • pawel.10

  Oceniono 7 razy 1

  To wcale nie musi oznaczać spadku zamówień z Polski. Paradoksalnie, przy gorszej koniunkturze, może pojawić się większa presja na optymalizację kosztów. A to może oznaczać większą skłonność do zakupów na "tańszych" rynkach. Jednak przewidywanie czegokolwiek w tej sytucji to wróżenie z fusów. Jest tyle czynników, które mogę wpłynąć na scenariusz zdarzeń, a jeden wskaźnik o niczym nie decyduje.

 • ewa5.0

  Oceniono 11 razy 1

  Ta z lewej tylko trochę lepiej wygląda,ale wygląd nic nie znaczy,bo ta z prawej to potęga a ta z lewej to tylko marionetka jakiegoś barana,którego cała Europa ma głęboko w Dudzie,czy w Dodzie,jeden pies!!!!!

 • wiesscar

  Oceniono 15 razy 1

  Niech Merkel przyjmuje jeszcze wiecej imigrantow!

 • starszy-65

  0

  No więc nasz rząd (ustami Waszczykowskiego) zaraz wyda komunikat, że kłopotu gospodarcze RP to zemsta Niemiec i Tuska za forsowanie polityczne Wolskiego (Syriusza) w RE a może też i PO z Nowoczesną lub Putina???

 • szefsztabuwyborczego

  0

  Wina Tuska?

 • zelenyles

  0

  na tym zdjęciu wyglądają jakby były podczas selekcji

 • notremak

  Oceniono 4 razy 0

  Wystarczyło nawet krótkie spotkanie z pissszczącą Szydłą - i kłopoty gotowe!

 • safom

  0

  Już to odczuwamy od stycznia.

 • adam545

  Oceniono 2 razy 0

  A to dlatego ze nasza gospodarka zaczela sie szybciej rozwijać wiec niemcy mają już nadprodukcje co bylo rowniez zauważalne w latach 90tych w RPA następowala stagnacja tylko ze tam to bylo przewaznie co 6-7 lat i oni sobie z tym dobrze radzili zwiększajac export

 • notremak

  Oceniono 6 razy 0

  Wiadomo, kontakty z Szydłą szkodzą nawet takiej potędze jak Niemcy!

 • drapetomaniak

  Oceniono 4 razy 0

  Skąd pierwsza osoba liczby mnogiej? Czas przyznać, że polscy pracownicy są ograbiani przez przedsiębiorców, przecież to oczywiste. Żadna ściema z "inwestycjami" i "tworzeniem nowych miejsc pracy" nie pomoże, chodzi wyłącznie o to, że spekulanci dorabiają się na różnicach cen, i dlatego chcą tę różnicę podtrzymywać. Gdyby jeszcze chodziło o własność publiczną, państwowe spółki, to trochę bym uwierzył, ale prywatni przedsiębiorcy? Kto ich powstrzyma przed sprzedażą udziałów? Przed przeniesieniem produkcji gdzieś indziej? Przyjęcie euro wymusiłoby na nich podwyższenie płac, a obniżenie zysków wcale nie oznacza braku możliwości inwestowania, tylko mniej luksusu i prestiżu, oraz możliwość powstania konkurencji w postaci wyszkolonych pracowników, którzy pozakładają własne interesy. Podstawy ekonomii, które znam nawet ja, a tam demagog dowodzi świętości polskiej złotówki i odwołuje się do lojalności wobec wspólnoty, szkoda, że przedsiębiorcy tę lojalność pojmują zupełnie inaczej.

  Oczywiście, początkowo przyjęcie euro będzie się wiązać z przejściowym kryzysem, ale na dłuższą metę przekłada się na sprawiedliwość, gdy status quo oznacza zwyczajny wyzysk - tanio zrobić, drogo sprzedać, a robol w kieracie do końca życia.

 • frodozbagien

  Oceniono 10 razy 0

  "Może to oznaczać gorszą koniunkturę dla polskich eksporterów." Nie bójmy się! Już niedługo obiecane przez Kaczyńskiego Narodowe K-wa Nasze i Tylko Nasze! (NKNiTN); poza tym można wprowadzić 5.000.000+ dla firm :)

 • karolus2222

  Oceniono 4 razy 0

  O FEFLUCHTE ! A JESZCE TEN NIEMIECKI KANDYDAT TUSK !TFU !
  TO TERAZ BĘDZIEMY SPRZEDAWAĆ DO KOREI PŁN I NA WĘGRY A KRAJ BĘDZIE RÓSŁ W SIŁĘ A LUD ŻYŁ DOSTATNIE !!! ALLELUJA I DO PRZODU !

 • ochujek

  Oceniono 8 razy 0

  Prezesie, pewnie znowu wina Tuska?

 • guru133

  Oceniono 8 razy 0

  Nie będzie zamówień z Niemiec, gensek załatwi zamówienia z Białorusi albo Orban załatwi mu wejście w łaski Putina.

 • jur51

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego ludzie w wieku emerytalnym nie idą na emeryturę?

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 16 razy 0

  IM SZYBCIEJ USUNIEMY SMRÓD PISDZIELCZY OD KORYT, TO MOŻE UDA SIĘ COŚ URATOWAĆ!Z TYM GNOJSTWEM POGRĄŻYMY SIĘ W ICH SZAMBIE!

 • Mariusz Monika

  Oceniono 4 razy 0

  ale drewno z Polski nadal będą kupować, bo najtańsze

  Poza tym fakt, że Najjaśniejsza RP jest państwem o charakterze neokolonialnym, że zdławiła cały swój potencjał przemysłowy w ramach idiotycznej prywatyzacji, jest winą Tuska i Wehrmachtu.
  Tandetne meble, stolarka budowlana, palety, montownie samochodów, to równie dobrze można robić na UPAinie albo w jakimś afrykańskim kacykowie

  Ktoś powie polskie autobusy i pociągi... jeżeli zapytać kogoś z branży to usłyszy kpiący śmiech w ramach recenzji tego chłamu

  Jakiekolwiek mocarstwowe zapędy Polski są zupełnie nie na miejscu, zwłaszcza że załamanie gospodarcze i polityczne zbliża się szybko.
  Poza Europą kraj pogrąży się w chaosie, biedzie i być może w dużo gorszych wydarzeniach

 • kkes

  Oceniono 16 razy 0

  Na Czerskiej radość. Korki strzelają. Dzisiaj Adaś będzie miał cudowny wieczór

 • outsider44

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo dobry artykuł!
  Może będzie gorzej, ale może nie będzie. Jedne fakty wskazują, że może być gorzej, ale inne, że lepiej.
  Red. Rafał Hirsch powinien jeszcze pisać o pogodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX