Komentarze (71)
Dziwny zapis w projekcie nowelizacji ustawy dot. wycinki drzew. To może być pułapka na przedsiębiorców
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 0

  Poprawka bardzo dobra. Szabrownicy wymordowali drzewa, bo chcą uzyskać szybko pieniądze. Głupią ustawę natychmiast poprawić a tych co wycięli nawet tam gdzie nie powinni, szybko i surowo ukarać. Pierwszy ukarany sam minister.

 • pw-1962

  0

  A co bedzie, jesli wytne drzewa i za rok dzialke sprzedam, a nowy wlasciciel nie wiedzac o scietych drzewach zacznie na swojej juz dzialce prowadzic dzialalnosc gospodarcza? Zadna ustawa nie nakazuje spowiadac sie z tego, co na dzialce bylo. Ustawy PIS pisze na kolanie jeszcze bardziej, niz robila to PO...

 • szabepio

  0

  Mam wrazenie jakbysmy mieli doczynienia z jakimiś młotkami.

 • zdzichooo

  0

  5 lat nikogo nie powstrzyma przed wycinką pod deweloperkę....

 • basia172

  0

  Czego się nie dotkną, to spartaczą. A za rogiem deforma szkół, która tak się da we znaki rodzicom, dzieciom i nauczycielom, że i 20 po PiS-ie będzie trwało ogarnianie tego bardaku. Grube miliony wyrzucone w błoto, nie dla dobra dzieci bynajmniej, tylko zgnojenia samorządów i czystki ideologicznej wśród dyrektorów.

 • wieczniekontuzjowany

  0

  Socjalizm bohatersko walczy...

 • malgojb

  0

  I tak ustawa o wycince będzie jeszcze lepsza niż poprzednia- już wcześniej największa złośliwość sąsiada to wytnij komuś drzewo i donieś na niego. Teraz to jeszcze będzie oznaczać nie tylko finansówkę ale do kompletu zakaz możliwości rozwinięcia działalności gospodarczej u siebie. A swoją drogą czy pszczoły, dżemy z własnego sadu też będą łapać się pod zakaz?

 • rabin_z_czubow

  0

  Prawo i Socjalizm a nie prawo i sprawiedliwość.

 • starszy-65

  0

  Partii pod nazwą PIS zależy by społeczeństwo po względem gospodarczym i demokratycznym cofnęło się do okresu pańszczyźnianego i wówczas do władzy dojdzie sam kler a PIS zostanie wyrolowany.

 • dydelf1973

  0

  Zaraz, to jak sobie wyobrażają te kontrole? Powiedzmy - ścinam 3 drzewa na działce. A 2 lata później otwieram sklep. Przychodzi kontrola. Co chcą kontrolować? Ok. Można powiedzieć tak.. Na zdjęciach lotniczych były drzewa, teraz nie ma, za to jest działalność. Kara się należy. Ale jaka? Niech ktoś mi udowodni jaki obwód dokładnie miało drzewo na wys. 130 cm. I to w chwili ścinki. Przecież uwali to każdy sąd. No, chyba, że orzekać będą już sądy "dobrej zmiany".

 • pawciu2

  0

  :-) Śmiać mi się chce.
  Jak ktoś ma wykarczować kilka hektarów to te 5 lat spokojnie poczeka.

 • acototak

  0

  Ci "fachowcy" jeszcze żadnej ustawy poprawnie nie napisali. Jak dotąd same buble. Tak to jest jak plantatorzy pomidorów i technicy teatralni biorą się za rządzenie.

 • mikrobyznesmen

  0

  === posłowie nie widzą w tych zapisach nic kontrowersyjnego. Wojciech Skurkiewicz z PiS, poseł sprawozdawca projektu, tłumaczy Rzeczpospolitej, że projekt nie utrudni życia osobom, które na swojej posesji prowadzą np. warsztat czy gabinet lekarski. (...) W projekcie znalazł się przepis, który będzie potencjalnym ryzykiem dla osób prowadzących w domu drobne biznesy. To, że poseł wyraża nadzieję, że zapis byłby stosowany przez urzędu zgodnie z intencją posłów, nie wszystkich chyba uspokoi. ===

  Posłowie zachowują się jak bank, który wprowadza do umowy zapis niekorzystny dla klienta, a potem mu tłumaczy, że "ten przepis musi tam być no bo musi ale on na pewno nie będzie nigdy wykorzystany".
  Komendy ślepe, po nocach potrafią prawa uchwalać, a czegoś takiego by nie zauważyli?

 • antoszek22

  Oceniono 4 razy 0

  Pamiętam że jest też zapis że mozna wycinać jeśli sie zamierza wprowadzić uprawy rolne .

  Nie napisano ile sadzonek ziemniaka należy posadzić .
  Wystarczą dwie .
  Wielkich dopłat unijnych do tego nie będzie, ale kary też .

 • 1question

  0

  A jeśli wytniesz drzewo które się złamało lub zagraża ludziom i obiektom - to też ten zapis obowiązuje?

 • baca56

  Oceniono 1 raz -1

  I jeszcze jeden kwiatek:
  Rolnik ma prawo na gruncie rolnym wyciąć drzewa, aby przywrócić ten grunt do użytkowania rolniczego.
  Ale jest jeden warunek: nie może na tym gruncie prowadzić działalności rolniczej, bo na użytek tego przypadku rolnictwo jest działalnością gospodarczą.

 • Piwo Jasne

  Oceniono 3 razy -1

  To może lepiej eksmitować na 5 lat właściciela domu z jego posesji z tą poprawką że nie będzie mógł pielić własnego przydomowego ogródka bo perz na prywatnej działce będzie pod ochroną.

 • lun2000

  Oceniono 11 razy -1

  To po co gazeto ruszaliście ustawe?! Jestescie jednymi z głównych winowajców. Było nieźle. te wasze wiewiórki itp. No to macie,A lobby urzędników się cieszy. jest robota i władza!

 • junk92508

  Oceniono 10 razy -4

  To nie jest dziwny zapis - każdy kto czyta trochę prawo stanowione przez posłów wie że za PO było źle ale PiS przebija dno i puka w nie od spodu jeśli chodzi o jakość prawa.

  Bez wyobraźni, nieprecyzyjne, niejasne - coś tam chcą osiągnąć ale wychodzi jak zawsze a winni są inni.

  Tak było za poprzednich rządów PiS i tak jest teraz.

 • lukamipisze

  Oceniono 10 razy -4

  "Zakłada on, że po wycince na danej nieruchomości przez 5 lat nie będzie mogła być prowadzona żadna działalność gospodarcza. Nawet np. biuro księgowe, które nijak ma się do wyciętego drzewa."

  I juz lewakom znowu nie pasuje...
  Obecna ustwa - zła, zmiana taka aby własnie wycinka nie słuzyła pod zarobek -zle
  To lewackie myslenie mnie dobija.

  Obecna ustawa jest dobra!
  Kazda zmiana do niej tylko ja pogorszy.
  Mozna natomiast dodac ze za kazde wyciete drzewo nalezy zasadzić np 3 nowe ALE(!) to urzednicy mysza wyznaczyć tereny zielone, a oni własnie tego nie chca zrobic.
  To urzednik jest problemem nie ustawa!

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 10 razy -8

  Co za problem? Wystąpimy o zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej, po wycięciu drzewa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX