Zwolnienia grupowe w PZU. Do końca roku pracę straci prawie tysiąc osób

- Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły decyzję o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji zatrudnienia. Dotyczyć będzie on wszystkich obszarów funkcjonalnych firmy. Proces ma się rozpocząć 24 marca i zakończyć 17 grudnia 2017 roku - poinformował w oficjalnym komunikacie ubezpieczyciel.

Przeprowadzenie restrukturyzacji zatrudnienia w PZU i PZU Życie ma objąć do 1.944 osób, w tym szacuje się, że redukcja zatrudnienia dotyczyć będzie do 956 pracowników PZU i PZU Życie z różnych grup zawodowych - podano w komunikacie.

Koszty związane z wypłatą odpraw zostały oszacowane w budżetach na 2017 rok i zostaną ujęte w jednostkowych rocznych sprawozdaniach finansowych PZU SA i PZU Życie SA oraz w skonsolidowanym rocznym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej PZU SA za rok 2017. 

Ostateczna liczba objętych restrukturyzacją pracowników oraz związane z nią koszty i oszczędności będą znane po zakończeniu przez PZU i PZU Życie procesu konsultacji ze związkami zawodowymi.

- Proces zmiany, jaka nas czeka, związany jest z przyjętą i realizowaną Strategią Grupy PZU na lata 2016-2020. Ważne jest dla mnie, aby był on przeprowadzony w sposób jak najmniej dotkliwy i zapewnił zwalnianym pracownikom istotną pomoc. Liczę, że wypracowane porozumienie ze związkami zawodowymi działającymi w PZU uwzględni oczekiwania każdej ze stron. Nadchodzący czas będzie także dużym wyzwaniem dla naszych menadżerów. Zależy mi na tym, aby w tym trudnym okresie byli szczególnie wrażliwi i uważni oraz wspierali członków swoich zespołów” – powiedział Bartłomiej Litwińczuk, członek zarządu PZU.

Więcej o:
Komentarze (29)
Zwolnienia grupowe w PZU. Do końca roku pracę straci prawie tysiąc osób
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 6 razy 4

  Miałem "przyjemność" likwidowania szkody komunikacyjnej (nie z mojej winy) za "pomocą" PZU. Takiego dziadostwa, olewactwa i braku profesjonalizmu to nie doświadczyłem. Szkoda w postaci połamanego zderzaka wymagała 89 (!!) dni na załatwienie. 89 dni tylko dlatego, że sam załatwiłem sprawę z dokumentacją na policji (jednym telefonem), bo pracownicę PZU to przerosło. Na dodatek owa panienka z PZU wyraźnie nie zrozumiała, co to znaczy "bezgotówkowo". Trzy razy likwidowałem szkody samochodowe (zawsze z winy drugiego kierowcy). W PZU było najgorzej. Po tym kontakcie z PZU wiem już, że nigdy się w tej firmie nie ubezpieczę.

 • j1200

  Oceniono 1 raz 1

  PZU sie splukalo kupujac bank, wiec teraz trzeba zwalniac.

 • Jan Gawęda

  Oceniono 1 raz 1

  I dobrze im tak. Podczas wymiany pionów robionych przez spółdzielnię zalali robotnicy mi sufit w kuchni. Drobiazg, oceniłem szkodę na 200 zł (ok. 10 lat temu). PZU najpierw się zgodziło na tą kwotę a potem, że jednak nie, bo uwaga - było to zjawisko losowe i nic się nie należy. Wiadomo, że na taką kwotę nie będę się sądzić, szkoda mojego czasu... Ale mam od tej pory jak najgorsze mniemanie o PZU. I wszędzie opowiadam całe zdarzenie i robię antyreklamę PZU, chociaż podobne historie u innych ubezpieczycieli też się zdarzają. I co istotniejsze... Miałem OC i AC w PZU. A teraz już nie.... oszczędzili 200 zł a przez 10 lat to kilkanaście tysi kto inny zarobił (nie miałem żadnej szkody przez ten czas). Jakbyście mnie czytali, wy tacy owacy z PZU - życzę wam (mała litera celowo) jak najgorzej.

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 1 raz 1

  Redukcja zatrudnienia, żeby zwiększyć rentowność, ale pieniądze na durnoty są... na przykład na dotowanie prawicowych mediów reklamami "cześć i chwała kożuchowemu wojsku" z logotypem zależnej kapitałowo Link4.
  Jestem ciekawy ile akwizycji przyniosła ta kampania - ile nowych umów pozyskało Link4 (zakładam że taki jest cel każdej kampanii)

 • jagi.pk

  Oceniono 1 raz 1

  "Prezes" Jaworski zaczął urzędowanie:) Rozwalił stocznię, rozwali i PZU! Ku chale ojczyzny, naczelniku KC PiS!!!

 • trebiusz

  Oceniono 1 raz 1

  mnie tam rybka,nie korzystam z usług tej bardzo drogiej instytucji.i tak jestem zdziwiony ze to coś funkcjonuje?Duzo baranów kupuje w tym czymś polisy,nie potrafią porównać koszta z innymi instytucjami.

 • rodak_z_perth

  0

  DOJNA ZMIANA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX