Poczta Polska jako firma ochroniarska zadba o bezpieczeństwo na lotnisku

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w katowickich Pyrzowicach. Jej oferta okazała się lepsza od tej, którą złożyły prywatne firmy ochroniarskie.

Kontrakt opiewający na ponad 30 milionów złotych zacznie obowiązywać w połowie kwietnia. Poczta Polska przez 48 miesięcy zapewni na lotnisku w Pyrzowicach stu specjalnie przeszkolonych operatorów kontroli bezpieczeństwa.

Z lotniska Katowice-Pyrzowice każdego roku korzysta ponad 3 miliony pasażerów. Pracownicy Poczty zadbają o ich bezpieczeństwo "nie dopuszczając do transportu lotniczego osób, przedmiotów, urządzeń i materiałów zagrażających mieniu i życiu lub umożliwiających popełnienie aktu terroru". Operatorzy skontrolują pasażerów, bagaże oraz ładunki cargo. Będą obecni m.in. przy bramkach magnetycznych.  

Poczta to nie tylko listy

Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu Poczty Polskiej podkreśla, że choć Polacy kojarzą spółkę z listami i paczkami, to jest ona liderem w sektorze ochrony. Jej pracownicy transportują gotówkę na terenie całego kraju. Poczta obsługuje m.in. kontrakt z ZUS na wypłatę emerytur. Zatrudnia blisko 2,5 tys. uzbrojonych pracowników, dysponuje flotą ponad 500 pojazdów specjalistycznych.

- Naszym atutem jest doświadczenie, zaufanie i pełen profesjonalizm – mówi Grzegorz Kurdziel.

Jak podkreśla Poczta Polska, o jej wyborze zdecydowały m.in. zatrudnienie pracowników na umowę o pracę.

- W sektorze ochrony wielu pracodawców uchyla się przed płaceniem ustawowych 13 zł za godzinę – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Poczta Polska od marca obsługuje PKO Bank Polski. Odpowiada za transport gotówki do bankomatów, wpłatomatów czy oddziałów banku.

Więcej o:
Komentarze (58)
Poczta Polska jako firma ochroniarska zadba o bezpieczeństwo na lotnisku
Zaloguj się
 • finli

  Oceniono 8 razy 4

  Mogliby lepiej chronić moje listy żeby trafiały do mnie, zamiast nie wiadomo gdzie...

 • incipit

  Oceniono 3 razy 3

  Poczta Polska jako firma pissowska zaczyna zarządzać coraz to dalszymi obszarami życia. To tak jakby rządził tam "cysorz z Żoliborza" własnoręcznie. A koszty? Suweren zapłaci...Zaczyna się totalitarne państwo.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Idźmy na całość - po co nam wojsko, trzeba to zlecić firmie ochroniarskiej z dziadkami z grupą inwalidzką.

 • Alex Bozek

  Oceniono 2 razy 2

  czyżby to tak jak ze szkoleniami dla PKP przy SDM co to wygrał znajomy znajomego który ma firmę ochroniarską???

 • von_rosen

  Oceniono 2 razy 2

  Rosną nowe domy z czerwoniutkiej cegły - domy wznosi piekarz bo tej pracy biegły...

 • krystynawojtasz

  Oceniono 1 raz 1

  Niech się zajmą tym do czego byli stworzeni.Zlikwidują kilometrowe kolejki na poczcie,uruchomią okienka w urzędach /a nie jedno na pięć otwarte/ uregulują terminowe dostarczanie przesyłek....Będzie można znowu kupić kopertę / a nie odsyłają do sklepu papierniczego / a nie gry,zabawki,i inne duperele....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX