Komentarze (117)
Żegnamy się z nadwyżką w budżecie. Po marcu będziemy już na sporym minusie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fleshless

  Oceniono 1 raz 1

  no niestety - od mamlania jęzorem i szczucia jednych na drugich kasy nigdy nie przybywa

  wielki srateg w akcji

 • colonelturnip

  Oceniono 1 raz 1

  Gospodarka upadnie, wywołamy wojnę z rosją, szyszko zetnie wszystkie drzewa, wystruga z nich kołki i pozabija tymi kołkami konie, głównie arabskie, bo to pislamista, który nienawidzi islamu, co tu jeszcze z bieżących histerii, aaa macierewicz zmieni wreszcie nazwisko na maciarewicz i wystrzela wszystkich mańkutów przy pomocy swojej prywatnej armii - OT (Odstrzelić Towarzyszy), a sędziowie będą zarabiać po 1200 brutto. Tak będzie.

 • gabrielr

  Oceniono 7 razy 1

  Artykuł pod zamówienie Czerskiej zgodny z linią GW. Panie Piotrze niech pan napisze dlaczego wpływy do budżetu z podatków Vat są większe bo to ludzi interesuje.Ale po nie jest zgodne z linią GW.

 • smieciposieci

  Oceniono 5 razy 1

  jaszcze parę dni wstecz euforia wśród pisofilów i hasło "wystarczy przestać kraść". gdzież oni teraz są. i rozumiem (wedle logiki w/w - było a teraz nie ma) że zaczęli kraść (myślę że to Tusk w zemście za wezwanie).

 • leonleonidas

  Oceniono 3 razy 1

  Na minusie jedziemy od 26 lat. Nic nowego.
  Ten system bazuje na dlugu i tyle.

  To jest nowoczesny kapitalizm: dlug jest niczym innym ili zyskami nielicznych ("businessmanow" i olacanych przez nich politykow).

 • m78k

  Oceniono 13 razy 1

  Gazeta nie może znieść nadwyżki budżetowej. Bo to nie pasuje o teorii o kryzysie w Polsce. Pokazuje dane z ustawy budżetowej, która nie musi się sprawdzić w 100%. Ale nawet, kiedy w marcu będzie deficyt to i tak nie będzie to oznaczać żadnego kryzysu. Pensje rosną, płaca minimalna rośnie, bezrobocie spada, nadwyżka w handlu zagranicznym rośnie, złotówka się umacnia, jest hossa na giełdzie, wzrost PKB jest jednym z najwyższych w Europie, a będzie jeszcze większy. Po prostu Gazetowy kryzys!

 • wyborczapropaganda

  Oceniono 13 razy 1

  Cześć komuszki. Kiedy zamieścicie informację, że ataku terrorystycznego w Londynie dokonał islamski fanatyk?

 • quiconque

  Oceniono 5 razy 1

  to kiedy wreszcie jakieś podwyżki w "budżetówce" p. Premierze ?? Ciagle czytam jak niesamowicie rosną wynagrodzenia ... ? a u mnie, dwa kierunki studiów i 2,5 tys

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 15 razy 1

  Panie morawiecki z pana to taki ekonomista jak z mojej 92 letniej sąsiadki ważącej 100kg baletnica. Jesteś tak podobny do skompromitowanego ojca, który przez otwory tam gdzie powinny być oczy nic nie widzi nie wie co się wokół dzieje. Wy nawet nie wiecie co mówicie. Jak można traktować cię poważnie , kiedy twoje działania nic nie mają wspólnego z ekonomią. Zastanawiam się czy ty wiesz co to ekonomi???

 • pietrzakmk3

  Oceniono 5 razy 1

  A kiedy to mieliśmy tę nadwyżkę? Z czym się mamy żegnać, z bitwą pod Grunwaldem???

 • obywatelx5

  Oceniono 11 razy 1

  na tvp info przedwczoraj rachoń cieszył się jak małpa z nadwyżki kłócił się z posłem Nowoczesnej jak to teraz jest dobrze
  no i wszystko w pizdu

 • Oceniono 9 razy 1

  budżet to nie guma. Nie da sie rozciągać w nieskończoność. Manipulowanie zwrotami VAT powoduje ,ze statystyka budżetowa jest ok , ale przedsiębiorcy padają bo nie maja na bieżące prowadzenie działalności - wynagrodzenia , zaplata kontrahentom. Mydlenie ludziom oczu tylko dla populizmu jest draństwem tej władzy. To będzie tragiczne w skutkach niestety dla całego społeczeństwa. Długi trzeba spalać, a spłacać będziemy MY

 • total_immersion

  Oceniono 11 razy 1

  Za PO i to w czasie najwiekszego kryzysu finansowego od lat 30tych tez byl deficyt ale pieniedze sxly na inwestycje. Jak bedziecie jechac nowymi odcinkami autostrad lub wsiadac do nowych pociagow na nowych dworcach to pomyslcie o Polsce w ruinie. Zobaczymy co Pis wybudije , jak na razie cos kiepsko mu idzie.

 • pasik3

  Oceniono 7 razy 1

  Będzie tak jak kiedyś. PiS porządzi 4 lata i odda władze następcom z długami tak jak poprzednio temu to zrobił...
  Takie Asy w PiSie jak to słyszę w wiadomościach TVP1 a nie potrafią finansami rządzić tylko wydawać...

 • walkirrr

  Oceniono 13 razy 1

  pisia sekta korystała jeszcze z efektów poprzednich rzadow, teraz zaczną skutkować pisie pomysły na kraj i gospodarkę, efekt dojnej zmiany

 • bkiton

  Oceniono 11 razy 1

  Zadziwiające, żaden pisiorek nie weźmie w obronę tego nierządu????
  A tylu jest minusujących, ale coś mądrego od siebie, to już za dużo by było

 • kantrzyn

  Oceniono 11 razy 1

  W Wenezueli też się wszyscy cieszyli jak Hugo zaczął wszystkim pieniądze rozdawać. Skończyło się to totalną katastrofą. Morawiecki ględzi o bilionowych inwestycjach a mają problem z kontynuacją budowy ekspresówek.

 • burgrabia

  0

  Pincet+ i tak i tak trzeba będzie wypłacić. Beneficjenci programu nie będą pytali czy pany z telewizora w garniutrach i pani z broszką mają i średnio ich to interesuje. Sklepikarzy na wsi i w gminie jacy dali "na zeszyt" też raczej nie. My mamy i się złożymy, także spokojnie ;-)

 • kater-11

  0

  Nieudacznik.

 • Ryszard Uziębło

  Oceniono 4 razy 0

  Dopiero będzie płacz, jak rząd doprowadzi Polskę do bankructwa. Za PO był wzrost gospodarczy, teraz znacznie spadł. Za Tuska nie było inflacji, teraz jest. Polski rząd miał dobre stosunki z innymi krajami Europy, teraz są fatalne. Była demokracja a teraz ginie. Gdzie PiS się wtrąci tam wszystko psuje . Drzewa padają jak konie w Janowie. Niszczenie, szczucie i psucie jest specjalnością ludzi Kaczyńskiego. Za Tuska była ciepła woda w kranach, niedługo i tego może zabraknąć w wyniku nieudolnych i antydemokratycznych rządów PiS.

 • miksztal2354

  0

  Powodem jest kler i grzybek.

 • labeo

  0

  Kończy się najważniejszy z programów pisu: budżet+

 • Jędrzej Giecewicz

  Oceniono 2 razy 0

  Ten wybitny magik - ekonomista wszystko jest gotów zrobić dla wykazania swojej"wielkości".
  A Jarek to kupuje. Ale do czasu, Panie Morawiecki. Gdy trza będzie Pana odstrzelić, uczyni to bez mrugnięcia.

 • andrew-live

  Oceniono 6 razy 0

  TEN PALANT,Z DUŻĄ KASĄ WŁASNĄ ,ROBI EKSPERYMENTY NA NAS NIC NIE RYZYKUJĄC.FIRMY JUŻ DOSTAJĄ W KOŚĆ ,SZCZEGÓLNIE TE Z ODWRÓCONYM VATEM.A CZEKAJĄ ,DŁUGO NA ZWROT VATU.TO JEST TA POMOC DLA BIZNESU PRZEZ DOBRĄ ZMIANĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 6 razy 0

  Przecież dla każdego. kto ma jako takie pojęcie było to oczywiste. Dodajcie jeszcze tzw. odwrócony VAT w paru działach gospodarki. Efekty muszą przyjść.

 • zibbey

  Oceniono 4 razy 0

  Powód zapaści gospodarczej jest jeden i nazywa się piss.

 • Kasia Kowalska

  Oceniono 8 razy 0

  Słaby księgowy z niego.Najpierw się chwali milionami,za chwilę znów stratami.Przestańcie się chwalić,że wszystko robicie lepiej niż poprzednicy.

 • bbarab

  0

  Genialny Morawcio chwali się swoimi "sukcesami", ale zapomina, że dług Polski w 2016 r. wzrósł jak nigdy wcześniej o 100 mld zł. W tym roku będzie jeszcze gorzej, więc "Welcome to Hard Times" rodacy!

 • pyffello114

  0

  To są skutki tego, że historyk udaje ekonomistę
  Gołym okiem widać, że pan Morawiecki nie daje sobie rady na zajmowanych stanoawiskach. Miota się od jednej decyzji do drugiej:
  1.będzie podatek jednolity - nie będzie podatku jednolitego
  2. emeryci nie będą mogli pracować - emeryci będą mogli pracować
  3.będzie podatek od umorzonych długów - nie będzie tego podatku
  Trzeba, proszę Państwa, zdawać sobie sprawę z tego, że pan Morawiecki nie ma ŻADNEGO wyższego wykształcenia ekonomicznego. Żadne kursy menedżerskie, przydatne do pracy w banku, nie zastąpią rzetelnych ekonomicznych studiow uniwersyteckich. Z jego wypowiedzi często widać elementarny brak wiedzy na temat podstawowych zagadnień makro-ekonomicznych. Jest .... historykiem- magistrem historii.
  Tak to , z nadania Kaczyńskiego, rozwój gospodarczy Polski leży w rękach ... historyka!!!!!
  Nie trzeba dodawać, że to nie wróży najlepiej na przyszłość. Groźba drugiej Grecji w Polsce może okazać się całkiem realna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX