Komentarze (103)
Dramatyczne wyniki badań wśród Włochów. Młodzi nie będą niezależni nawet w wieku 50 lat?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • antoniferdynand

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt się tu nie zastanowił dlaczego Polacy zalali Wyspy Brytyjskie (ale także Niemcy, Holandię, itp.) a młodzi Włosi są na to zbyt wygodni!

 • antoniferdynand

  Oceniono 1 raz 1

  Włochy - to ten kraj, który obok Francji (z gigaproblemem migracyjnym) i Hiszpanii (z podobnymi problemami bezrobocia młodych) proklamował z Niemcami Europę 2 prędkości. Coś mi się wydaje, że na tle Holandii, Belgii, Austrii, Skandynawii czy nawet wzrostów w Europie Środkowowschodniej będzie to ta wolniejsza część Unii.

 • czarnydoktor

  Oceniono 1 raz 1

  Niech sie zatrudnia przy transporcie i opiece nad "uchodzcami". W tym roku podobno chca odlowic 200tys.

 • byrcyn11

  Oceniono 5 razy 1

  Niech przyjeżdżają do Polski, u nas przecież brakuje rąk do pracy !

 • brys46

  Oceniono 1 raz 1

  ktoś wmówił młodym na całym świecie że muszą studiować. Byle co ale studiować. Potem taki sfrustrowany dziwi sie że że potrzeba kolejnych historyków,nauczycieli itp. A hydlaulików np.jak nie było tak nie ma!.

 • Cyryl Pawel

  Oceniono 3 razy 1

  I bardzo słusznie. Co to ma być, że młody, trzydziestoletni człowiek na piwko nie ma, a babcia się byczy i nic nie robi?

 • Trolluj T

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję zorganizować jakąś akcję humanitarną, bo przecież tak nie może być!

 • hattus

  Oceniono 1 raz 1

  To prawie "Brutti, sporchi e cattivi"

 • olena55

  Oceniono 3 razy 1

  no to swietne perspektywy maja mlodzi Wlosi w tej Unii i na dodatek jeszcze ich rzad co miesiac dowozi tysiace imigrantow z Afryki ,a oni siedza na garnuszku rodzicow i nic im sie nie chce robic , i tak beda siedziec do starosci ??a jak ich dzieci tez beda chcialy siedziec na utrzymaniu swoich rodzicow???

 • smiki48

  Oceniono 5 razy 1

  i bardzo dobrze.Jeżeli modzi ludzie nie opuszczają rodzinnego domu, to mogą zająć się swoimi rodzicami czy dziadkami. Oczywiście dla polityków taka sytuacja jest zła, bo silna struktura rodzinna jest znacznie trudniejsza do zmanipulowania od samotnego, młodego i niedoświadczonego człowieka, któremu można wcisnąć najbardziej nawet absurdalny kit.
  Taki człowiek, mając do wyboru bajki opowiadane przez Tuska czy Kaczyńskiego, częściej wybierze opinię swojego dziadka czy matki, którzy już swoje przeżyli i nie dają się tak łatwo nabierać na ładne słówka i propagandę.

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy 1

  skoro panstwo stac na utrzymywanie gosci, dlaczego odmowic rodakom?
  Drodzy lewacy, WY TEZ bedziecie sie musiec zrzucic na "potrzebujacych".

 • verdura2763

  Oceniono 2 razy 0

  13 lat jestem na południu, sk.rwysyny nieroby są gorsze od Greków, knajpa piwo caffe, to jest cel ichniejszego życia a jeszcze załapać babe co by na nich robiła, a te skur.ysyny tylko po knajpach by siedziały.

 • sandiii

  Oceniono 2 razy 0

  "niezależność finansową uzyskają, kiedy będą przekraczać 50. rok życia" ... tzn. jak rodzice skończą pracować i przejdą na emeryturę ...
  "w wieku 15-29 lat, którzy ani nie studiują, ani nie pracują" - 15-latek z reguły ani nie studiuje ani nie pracuje ....
  "macierzysty dom opuściła tylko mniej niż jedna trzecia Włochów poniżej 35. roku życia" np. 10-latki zazwyczaj jeszcze nie opuszczają domu ... to straszne ... tak jak to "badanie" i "wnioski"

 • borsuk96

  0

  Niech jeszcze więcej przyjmują "uchodźców" z Afryki i Azji o na pewno się poprawi

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 2 razy 0

  Jakoś dziwnie brzmi ten tekst zaraz po wielkiej hecy zorganizowanej właśnie w Rzymie! Podobna sytuacja jest w Hiszpanii nie wspominając o Grecji. I nie czarujmy się, że lepiej jest we Francji.
  Ale o tym nie mówiono w Rzymie. Mało tego , o tym nie mówi się w Brukseli. Więcej, ci, którzy ośmielą się o tym mówić są odzsyłani do azylu. Natomiast ci, którzy walczą o opamiętanie, przebudzenie i ratunek dla Europy, dostają kopniaka od całego Systemu, który opanował publiczne trybuny, wrzeszcząc ,że to głos skrajnej prawicy, a więc faszystów, ksenofobów, homofobów, rasistów i...anty-europejczyków! Oddanie gospodarki w rece globalistów i bankowców, politykę w rece systemu, edukację w ręce lewaków. Przyspieszać masową immigrację i obniżać poziom życia swoich obywateli, raczej , społeczeństwa bo slowo Naród będzie wkrótce na indeksie.
  I nikt nie wyjaśnił maszerującym w Warszawie o jakim następnym etapie integracji mówiono w Rzymie?

 • tytanowa_mrowka

  0

  niech kurna jada na zmywak do uk.

 • facebook-lazysundayperfumes

  Oceniono 10 razy 0

  Włosi są zbyt leniwi, mają za duże zasiłki, za duże płace, a bezrobocie można było zobaczyć po tym jak High Street nagle pewnego roku zaczęło mówić już nie tylko po albańsku ale i po włosku :P O dziwo - żadne Farage nie narzekały na ilość młodych Włochów zalewających Londyn ale tylko na Polaków :P

 • ogniesteoczy

  Oceniono 14 razy 0

  w Italii nie ma milionów piekarzy pomywaczy zbieraczy pomidorów itd...
  tam po prostu 99% ludzi chce być przynajmniej prezesami Apple i to jest problem.

 • Paweł Skwarek

  Oceniono 14 razy 0

  Wszyscy tacy mądrzy ale niech się postawią w sytuacji młodego Włocha. Pracuje u nich pełno obcokrajowców za 1000 Euro, na godzine daje to 6 Euro. Godnie żyjąc na poziomie w tamtych realiach musisz zarobić dwa razy tyle. Poszedł byś w Polsce do pracy za 5 zł / h pracując razem z brudasami z całego świata ?

 • Oceniono 3 razy -1

  Tak trzymać, nie popuszczać, liczą się zyski, wydajność i konkurencyjność. A jak trzeba ofiar, to mówi się trudno. Ważna jest „narracja dla rynków” i inne takie neoliberalne zaklęcia mające nas przekonać o „końcu historii”. Ale ów koniec historii był zawsze i nigdy go nie było, bo koniec historii jest poza zasięgiem naszego pojmowania. To tylko kolejna bzdura, wymyślona przez kolejną ekipę przy władzy, która, jak każda poprzednia, uważa, że lepiej być nie może. Efekty decyzji o zwrocie w kierunku liberalizmu, podjętej trzydzieści lat temu, przyszły teraz i obarczają już zupełnie inne pokolenie. I tu następuje to, co mnie dziwi najbardziej. Otóż zwykle ludzie tłamszeni, okradani, pozbawieni nadziei, zwykle wywoływali bunt, mniej lub bardziej spontaniczny. Ale w obliczu braku perspektyw rzucali się na możnych tego świata, samymi pazurami. Obecne pokolenie odrzuconych jest za to absolutnie bierne. Siedzą w domu u mamusi i mażą palcem po ekranie smartfona. Zamiast buntu mają Facebooka i Instagrama. Tam „żyją” i tam się „buntują”.

 • malgojb

  Oceniono 13 razy -1

  A ile tych młodych to po prostu robić nie chce? Przecież jak 40-latek dostanie pod tyłek żarełko, czyste ubranko i do tego na piwko będzie miał to po co robić? To obowiązek, stres a tak można się obijać, a jak rodzice się będą burzyć to jeszcze można ich zmusić do płacenia alimentów. Przecież taki model teraz się lansuje - 20 lat to nadal dzidzi a 30-latek to właściwie dopiero powinien pomyśleć o samorealizacji, nie mówiąc o tym, że od nastolatków właściwie nie oczekuje się niczego, po co miałby sam do szkoły podjechać czy śniadanie sobie zrobić to za dużo dla 'dziecka'. A skoro wcześniej nicn ie musiał to w ciągu roku nikt myślenia nie zmieni.

 • Robert Dąbrowski

  Oceniono 5 razy -1

  Pewna rodzina wszystkie pieniądze wydała na fajne życie spodziewając się kolejnych subwencji od Panstwa. Dostawali przeciez od 40 lat. Wychowali swoje dzieci w tej "religii" ale wcale nie chcą z nimi sie dzielić tym co dla Nich. Wiec pokazują wyniki i proszą o większą subwencje bo "młodzi" nie mają perspektyw i teraz wsxystkie wolne środki inwestują w czarnych emigrantów z Afryki. Gdzie taka rodzina?
  Tylko w Uni Europejskiej....

 • kreesdebarg

  Oceniono 10 razy -2

  Z opowieści przewodników wycieczkowych wynika że Włosi to lenie wykonujący tylko przyjemne obowiązki

 • radon13

  Oceniono 14 razy -2

  Z treści wynika raczej że część nigdy się nie uniezależni, po prostu nie chcą nic poważnego robić bo ktoś ich finansuje. W Polsce też jest sporo takich .

 • vlaadmir

  Oceniono 7 razy -3

  Prosta sprawa. Cieplarniane warunki sprawiają, że dzikie zwierzęta umiejące walczyć o swój los stają się ubezwłasnowolnionymi kanapowcami.

  I z ludźmi jest tak samo, tylko wszystko jest przykrywane długą listą "winnych". A to rząd, a to Soros, a to Michnik. We Włoszech młodzi pewnie też mają swoje "ważkie argumenty".

  Sprawa jest prosta. Albo walczymy, albo szukamy winnych.

 • kadykianus

  Oceniono 11 razy -3

  Wlochy jak kraj Trzeciego Swiata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX