Duże utrudnienia dla klientów polskiego banku przez cały weekend. A od poniedziałku zmiany w tabeli opłat

Od piątku 24 marca od godz. 23 do poniedziałku 27 marca do godz. 6 klienci Alior Banku nie będą mogli skorzystać m.in. z systemów bankowości internetowej ani mobilnej. Kartami w sklepach będzie można płacić normalnie, bez problemów będą obsługiwane także wypłaty z bankomatów.

Utrudnienia wiążą się z zakończeniem operacyjnego połączenia Alior Banku i działalności przejętej z Banku BPH. Bank jest zmuszony wyłączyć dla klientów przez weekend swoje systemy informatyczne.

Niedostępne będą usługi bankowości internetowej i mobilnej. Klienci nie będą mogli m.in. realizować przelewów, płatności internetowych („Płacę z Alior Bankiem”) czy płatności BLIK-iem, a także zakładać lokat czy po prostu sprawdzić dostępnego salda na koncie czy karcie kredytowej. Nie będzie możliwe także korzystanie z usług T-Mobile Usługi Bankowe, Kantoru Walutowego czy Biura Maklerskiego banku.

Zamknięte będą także oddziały Alior Banku, nie będzie działała także infolinia transakcyjna dla klientów (będzie możliwe tylko zastrzeżenie kart i zasięgnięcie informacji).

Jednocześnie nie będzie żadnych problemów przy płaceniu kartami Alior Banku w sklepach czy punktach usługowych, możliwe będą też normalnie wypłaty kartami banku z bankomatów. Ważne zastrzeżenie – kwoty transakcji w weekend nie będą mogły przekroczyć salda na koniec dnia 24 marca.

Przerwa w dostępie do usług bankowych w przypadku klientów przejętych z banku BPH będzie jeszcze dłuższa, gdyż potrwa już od 14:30 w piątek. Oddziały z logo BPH będą otwarte w piątek do 17-18, ale obsługę gotówkową (wpłaty i wypłaty w kasie) będą prowadziły tylko do godz. 13:00.

Jak wynika z danych prnews.pl, na koniec 2016 r. Alior Bank prowadził dla klientów indywidualnych blisko 2 mln kont (w tym niespełna 500 tys. przejęte z BPH). Poza tym ponad 500 tys. rachunków prowadzi T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank.

Od poniedziałku nowy cennik  

Warto przypomnieć, że już od poniedziałku w Alior Banku zacznie funkcjonować nowy cennik. Wielkich zmian bank nie przygotował, niemniej niektórzy klienci zapłacą więcej za prowadzenie kont czy wypłaty z bankomatów.

Czytaj też: Klienci Alior Banku zapłacą więcej za konto, kartę i bankomaty

Od poniedziałku klienci przejęci z BPH będą mogli korzystać z systemów bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku oraz uzyskają możliwość obsługi w oddziałach banku. 

Poza tym ich konta w większości zmienią nazwy. Poza Kontem Kapitalnym, które zostanie metodą „kopiuj-wklej” przeniesione do Alior Banku (zmieni się głównie nazwa - na „Konto Korzystne”), wszystkie inne rachunki zostaną zupełnie przerobione na „aliorowe” np. Lubię To! Konto z BPH zostanie objęte taryfą Konta Internetowego z Alior Banku, a Maksymalne Konto zostanie Kontem Wyższej Jakości. To oznacza, że posiadacze dotychczasowych rachunków w BPH będą musieli przestawić się na nową taryfę opłat. Niektóre prowizje spadną, inne delikatnie wzrosną lub pozostaną bez zmian - zasadniczo jednak wielkiej rewolucji i „strzyżenia” w tym przypadku nie będzie.

***

Jak nie popełniać błędów w biznesie i co trzeba robić żeby się udało? Kręgliccy: Mieliśmy wielkiego farta. Pod koniec lat 90. restauracja zwracała się nawet w trzy miesiące [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (38)
Duże utrudnienia dla klientów polskiego banku przez cały weekend. A od poniedziałku zmiany w tabeli opłat
Zaloguj się
 • zdziwiony1980

  Oceniono 3 razy 1

  klasyczny przykład że gorszy produkt wypiera lepszy
  żegnaj BPH ['] , było miło ale się skończyło

 • Piwo Jasne

  Oceniono 3 razy 1

  Melduję
  Przygotowania banków do Ambergold makro.pl pod kryptonimem "Skok" idą pełną parą. Testy wstępne poszły znakomicie.
  " Władza Dobrych Panów "

 • ludzkiipan

  Oceniono 13 razy 1

  a w poniedzialek konta wyczyszczone na zero, juz teraz nie da sie zalogowac zeby zrobic screenshota

 • zamiksowana

  0

  W mBanku tez będzie długa przerwa – w niedziele. Może o tym ktoś napisze???

 • vyedzma

  Oceniono 2 razy 0

  Kilka lat temu przeniosłam część oszczędności do Meritum Banku, który jako jeden z nielicznych jeszcze nie kradł i miał oprocentowanie lokat większe niż zero.

  Potem ten bank został przejęty przez zawodowych złodziei zwanych Aliorem, którzy natychmiast pogorszyli jakość usług i podnieśli haracze. Teraz kradną mi 8 PLN miesięcznie za posiadanie konta, gdy oprocentowanie lokat wynosi praktycznie zero, a żeby było śmieszniej, rachunek nazywa się… "Konto bez opłat".

  W dodatku ci bandyci nasyłają na mnie jakieś wynajęte prostytutki, które nękają mnie telefonicnie, żebym przyszła do oddziału (nie dość, ze sama obsługuję konto przez internet, za co kradną mi 8 PLN miesięcznie, to jeszcze mam brać dzień urlopu, żeby do nich jechać?), bo oni mają dla mnie "ciekawe propozycje". Wyjątkowo cuchnące kanalie!!!!

  Proszę mi nie odpisywać, że "przecież mogę się przenieść do innego banku", bo już raz się przenosiłam. Oczywiście, ze zlikwiduję to konto, ale to nie jest rozwiązanie.

  Nie napiszę, co my, obywatele, powinniśmy zrobić z tą bandą, której parszywe mordy można obejrzeć na stronie tzw. zarządu, bo zostanę oskarżona o nawoływanie do zbrodni ze szczególnym okrucieństwem.

  Mogę tylko życzyć wszystkim członkom tej parszywej bandy, żeby zdechli jak najprędzej, ale za to w męczarniach, a przedtem musieli oglądać, jak zdychają ich bachory wypasione na kradzionym.

 • ligand17

  Oceniono 4 razy 0

  Jako informacja - artykuł OK. Ale jako źródło sensacji? Przecież to nie pierwszy raz, kiedy dwa banki działające w Polsce się łączą. W którymś momencie zawsze następuje migracja danych z jednego systemu do drugiego. Tak samo w przypadku fuzji Pekao-BPH czy Fortis-Dominet. Wtedy też "stary" system był wyłączany w piątek, a w poniedziałek klienci logowali się do nowego (nawet, jeżeli nakładka pozostawała taka sama).

 • lech2011

  Oceniono 6 razy 0

  Czy ktoś może polecić jakiś solidny (i dewizowy oczywiście) bank w Europie z łącznością internetową dla Polaka w Polsce ? Tzn. taki, do którego nie ma dostępu dobra zmiana...

 • vyedzma

  Oceniono 3 razy -1

  Czy Alior może okradać klientów jeszcze bardziej niż obecnie? Widocznie tak, przecież chwalił się w reklamach, że reprezentuje wyższy poziom złodziejstwa. Oby się udławili tymi kradzionymi pieniędzmi ze skutkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX