Niezwykły prezent dla pracowników Porsche. Dostaną nawet do 9111 euro premii

Porsche ma za sobą rekordowy rok. Uczcił to w wyjątkowy sposób - pracownicy dostaną nawet do 9111 euro premii.

Porsche AG ma za sobą najlepszy rok w historii. Firma osiągnęła w minionym roku finansowym przychody na poziomie 22,3 mld euro (o 4 proc. więcej niż rok wcześniej) i zyski 3,9 mld euro. Zwrot ze sprzedaży wyniósł 17,4 proc. (15,8 proc. rok temu). Porsche sprzedało w zeszłym roku 237 778 samochodów.

W radości z powodu rekordowych osiągnięć Porsche postanowiło zyskami podzielić się z pracownikami. Każdy z nich dostanie bonus w wysokości do 9111 euro brutto.

Premia będzie składała się z dwóch elementów – 8411 euro trafi na konta, a 700 euro na indywidualne konta emerytalne pracownika lub na jego rachunek w systemie emerytalnym Porsche VarioRente.

Premie dostanie ok. 21 tys. osób z 27,6 tys., które Porsche zatrudniało na koniec 2016 r. Wysokość premii będzie uzależniona od stażu zatrudnienia i liczby przepracowanych godzin.

- Dla Porsche, 2016 rok był pasjonujący i bardzo udany. To dzięki naszych pracownikom – Oliver Blume, prezes Porsche. – Umiejętności i pasja naszej załogi to podstawa pomyślnej przyszłości spółki – dodaje.

Inna sprawa, że premie nie wynikają wyłącznie z hojności Porsche. W Niemczech mocną pozycję mają organizacje reprezentujące pracowników.

- Negocjacje bonusu nigdy nie są łatwe. W tym roku było to wyjątkowo trudne, ale ostatecznie nikt w licznej „rodzinie” Volkswagena nie dostał tak wysokiej premii jak pracownicy Porsche - mówi Uwe Hueck, przewodniczący rady zakładowej Porsche.

Przykładowo, pracownicy Volkswagena dostali za poprzedni rok premie w wysokości 2905 euro, a Audi 3510 euro.

W koncernie Daimlera pracownicy za 2016 r. dostaną premie 5400 euro. W BMW bonusy zależą od stanowiska (i pensji), fachowcy dostaną po 8995 euro.

Porsche podobne premie wypłaca nie pierwszy raz. Przykładowo, w zeszłym roku pracownicy dostali po 8 911 euro, a w 2015 r. 8 600 euro.

Więcej o:
Komentarze (72)
Niezwykły prezent dla pracowników Porsche. Dostaną nawet do 9111 euro premii
Zaloguj się
 • adnan25

  Oceniono 12 razy 10

  Polscy pracodawcy - czytajcie ze zrozumieniem. Zarząd Porsche umie się znaleźć. To dzięki pracownikom szeregowym dyrektorzy koncernu mają pracę i w sytuacji gdy firma zarabia to doceniają zwykłych ludzi. U nas jest jak zwykle na opak - dyrektorzy pojechaliby sobie na wycieczki, względnie kupili po kolejnym samochodzie, a pracownikom powiedziano by, że rok mógłby być lepszy. Oczywiście pracownicy dostaliby na "zamknij ryj" po 90 Euro i tyle.

 • koenzymq10

  Oceniono 15 razy 7

  oni maja zwiazki zawodowe,a my zwiazki zadymiarskie

 • moona01

  Oceniono 17 razy 7

  Mają związki zawodowe, które chronią pracowników. U nas jest twór zwany Solidarnością i to są związki polityczne.

 • w_pis-du

  Oceniono 3 razy 3

  Phi, wielka mi hojność Porsche. U nas górnicy produkują straty i też za to dostają premię. I to się nadaje do gazety.

 • nordstadt

  Oceniono 5 razy 3

  wszystko dzieki Polakom, to Polacy zamowili miliony porsche i Niemcy zarobili.

 • mistermadmat

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem maniakiem marki, dajcie znać jak będzie jakaś robota w fabryce mogę robić wszystko .

 • artur74

  Oceniono 2 razy 2

  Wypadałoby uściślić, że z pełnej premii do pracownika trafi kwota 8.211 euro brutto, co daje po opodatkowaniu i opłaceniu składek zdrowotnych i emerytalnych ok. 4.000 netto... to tak do wiadomości tych wszystkich, którzy pomstują polski system podatkowy i składki ZUS...

 • xrafael

  Oceniono 2 razy 2

  to sa grosze ... w polsce kazdy polak zarabia smakowo !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX