Tesco nie może pobierać kaucji za wózki. Nie zdążył z ich dostosowaniem do tej zmiany

Robert Kędzierski
Wielka Brytania wprowadziła do obiegu zupełnie nową monetę jednofuntową. Na zmianę nie zdążyła zareagować sieć Tesco, która musi "uwolnić" wszystkie posiadane przez siebie wózki. Jest ich 100 tys.

W Wielkiej Brytanii można już płacić zupełnie nową monetą jednofuntową. Wprowadzono ją do obiegu we wtorek - 28 marca

Czytaj też: Polacy przestali się bać bezrobocia. Po 25 latach. 

Na zmianę, której głównej celem jest podniesienie bezpieczeństwa, nie zdążyła zareagować sieć Tesco. Nie przystosowała swoich wózków do zupełnie nowego kształtu monety. Klienci supermarketu będą więc mogli w najbliższym czasie robić zakupy nie dbając o to, czy mają drobne. A pracownicy ok. 2000 marketów będą mieli ręce pełne roboty, bo ktoś musi "uwolnić" gigantyczne łańcuchy sklepowych wózków. The Guardian wylicza, że sieć ma ich na Wyspach aż 100 tys. 

Problemy z automatami

The Guardian wyjaśnia, że konsumenci używających nowych monet muszą liczyć się z problemami. 10 proc. parkometrów i 15 proc. wciąż nie jest dostosowanych do nowych wymogów.

Osoby, które posiadają oszczędności w jednofuntówkach mają czas na wymianę pieniędzy do 15 października

 
Więcej o:
Komentarze (47)
Tesco nie może pobierać kaucji za wózki. Nie zdążył z ich dostosowaniem do tej zmiany
Zaloguj się
 • svetomir

  Oceniono 23 razy 11

  Co to są wciąże? "10 proc. parkometrów i 15 proc. wciąż nie jest dostosowanych do nowych wymogów."

 • tomekdp

  Oceniono 13 razy 9

  A to jest takie ważne? Ciekawe czy jakby polskie Tesco nie zdążyło wprowadzić jakiejś tam zmiany w swoich wózkach, to The Guardian też by się na ten temat rozpisywał?...

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 4 razy 2

  GW myśli, że jak zacytuje Guardian'a to wtedy będzie ta sama klasa prasy :))))

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  Czas na organizację "Metalowego Marszu" pod hasłem "Uwolnić Wózki" :D

 • piotr.grd

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy wprowadzili u nas nowe banknoty 10/20/50/100 to sporo automatów (choćby na stacjach paliw) wypluwało je przez wiele dni, zanim zostały dostosowane. Wystarczyło wtedy poprosić kogoś znajdującego się w pobliżu o zamianę banknotu na stary, żeby z automatu skorzystać. Żaden problem. Niedogodność - tak, ale nie problem. Zamiast "uwalniać" wózki mogą w tych supermarketach delegować jednego pracownika, żeby wymieniał ludziom monety na stare, pasujące do wózków.

 • knl111

  0

  Prawdziwy dramat!! A w Polsce jak pojawiły się kilka lat temu nowe banknoty z lepszymi zabezpieczeniami to nawet wpłatomaty nie chciały ich przyjmować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX