Ryanair szuka pracowników w Polsce. Otwiera nową linię lotniczą

Robert Kędzierski
Ryanair zapowiada uruchomienie nowej linii lotniczej - Ryanair Sun. Rozpoczyna już rekrutację polskich pracowników. Irlandzka firma ma szansę mocno zamieszać na polskim rynku usług czarterowych.

Latem przyszłego roku Ryanair uruchomi nową linię czarterową Ryanair Sun. Jej flotę stanowić będzie pięć Boeingów 737-800. Irlandzka firma rozpoczęła już proces rekrutacji. Szuka pracowników również w Polsce.

Czytaj też: British Airways nie wytrzymuje konkurencji z Ryanair? Dlatego zdecydował się na tę zmianę?

Na stronach linii pojawiło się już ogłoszenie rekrutacyjne w tej sprawie. Do obsadzenia jest siedem stanowisk w Warszawie, m.in. główny inżynier, szef szkolenia, dyrektor ds. handlowych, dyrektor ds. finansów, a także pilot.

Flota samolotów Ryanair Sun prawdopodobnie będzie wykorzystywana na potrzeby biura podróży, którą w grudniu ubiegłego roku otworzyła irlandzka firma. Ryanair Holidays oferuje kompleksowe usługi turystyczne.

Ryanair Sun będzie konkurować z trzema firmami czarterowymi, do których należy aż 86 proc. polskiego rynku: Enter Air (32,9 proc.), Travel Service (28,3 proc.) oraz Small Planet Airlines (24,8 proc.). 

Portal Pasazer.com szacuje, że irlandzka linia będzie rocznie przewozić nawet 800 tys. pasażerów, co przełoży się na 20 proc. udział w naszym rynku.

Więcej o:
Komentarze (26)
Ryanair szuka pracowników w Polsce. Otwiera nową linię lotniczą
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 9 razy 5

  Podpowiem: w zespołach i podkomisjach min Antoniego jest sporo specjalistów od lotnictwa.

 • asperamanka

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda Enter Air bo to firma polska z nie najgorszą flotą, a z Ryanem trudno konkurować. Mam nadzieję że z trójki obecnie istniejących linii czarterowych pierwszy padnie Small Planet, bo samoloty mają że za stare by były nawet na linię Jakuck-Ułan-Ude.

 • seroo1

  Oceniono 7 razy -1

  Prezes tanich linii lotniczych dzierży pod pachą potężnych rozmiarów model Boeinga (pewnie jeden z wielu, jakie ma porozstawiane po biurach i biurkach w różnych państwach i miastach)
  a wielcy "naukowcy" wspomagani milionami z budżetu państwa przez dwa lata zabierają się za budowę modelu Tu-154 w skali 1:100 i jak na razie, po wydaniu blisko 2 mln. złotych nie bardzo wiedzą, jak się za jego budowę zabrać...

 • azotanpotasu

  Oceniono 14 razy -2

  kiedy loty na San Escobar??

 • stefan99999

  Oceniono 10 razy -2

  Tytuł powinien brzmieć: "Ryanair szuka pracowników w Warszawie". Informuję redakcję, że Warszawa to nie cała Polska. Są miejsca w Polsce, w tym duże miasta, z których Warszawa wysysa to, co najlepsze.

  Chyba nie ma drugiego tak scentralizowanego kraju tej wielkości.

 • czolgisko

  Oceniono 5 razy -3

  Dajcie spokój. 3 miesiące czekam na zwrot pieniędzy za zgubiony wózek dziecka.

 • szlajus

  Oceniono 5 razy -3

  Rajanki to najgorsze szmaciarze jakimi kiedykolwiek latałem, a latałem wieloma liniami.
  Niedługo za kible będą brali opłaty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX