Polacy poczują co to Brexit. British Airways kasuje polską wersję swojej strony internetowej

Brexit może zaszkodzić połączeniom lotniczym pomiędzy Wyspami Brytyjskimi a kontynentem. Zapowiedzi zmian widać już teraz: największe brytyjskie linie likwidują polską wersję swojej witryny internetowej.

– Od 4 kwietnia 2017 język polski przestanie być dostępny jako jeden z języków do wyboru na stronie ba.com. Klienci z Polski będą mogli korzystać z dedykowanej strony z lokalnymi ofertami i zawartością w języku angielskim – czytamy komunikat na oficjalnej stronie British Airways.

Kłopoty brytyjskich linii związane są z rozpoczętą procedurą opuszczenia Unii Europejskiej. Dzięki powstałemu w latach 90. wspólnemu europejskiemu obszarowi lotniczemu linie lotnicze z siedzibą w UE mają prawo obsługiwać loty do, z i w granicach dowolnego państwa unijnego. Jednak po oficjalnym uruchomieniu procedury wystąpienia ze Wspólnoty Wielka Brytania musi do marca 2019 roku renegocjować warunki dostępu do dotychczasowego rynku lub stworzyć alternatywny system.

Trudno przewidzieć, które połączenia zostaną utrzymane. Wiadomo jednak, że procedura najmocniej dotknie tanie linie, ponieważ to najczęściej one korzystają z prawa do obsługiwania połączeń między innymi krajami UE – Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po marcu 2019 roku przez pewien czas nie będzie połączeń lotniczych między Wielką Brytanią a UE – powiedział szef marketingu Ryanaira Kenny Jacobs. Jego zdaniem, jeśli mamy uniknąć tych niedogodności, ruch lotniczy musi być priorytetem w negocjacjach związanych z Brexitem.

Z drugiej strony według Niemiec i Francji nie można pozwolić na wybiórcze podejście do negocjowanych tematów – podaje Reuters.

Jeśli brytyjscy przewoźnicy nie znajdą szybko prawnej alternatywy dla wspólnego obszaru lotniczego, a będą chcieli utrzymać swoje połączenia pomiędzy miastami położonymi na kontynencie, pozostanie im przeniesienie swoich siedzib do innego kraju – np. Niemiec lub Francji.

British Airways obsługuje loty do Gdańska, Krakowa i Warszawy. Polski oddział BA istnieje od 1924 i zatrudnia 25 pracowników.

Zobacz też: Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Komentarze (100)
Polacy poczują co to Brexit. British Airways kasuje polską wersję swojej strony internetowej
Zaloguj się
 • chateau

  Oceniono 57 razy 37

  W odwecie patrioci wyklęci nie będą mówić po angielsku.
  Co prawda nie umieją, ale teraz tym bardziej nie będą mówić.

 • hannes_k

  Oceniono 49 razy 31

  Pan Putin zaciera łapki. Dzięki sprytnej polityce, finansowaniu internetowych trolli i propagandzie udało mu się z Węgrami (parędziesiąt mld USD kredytu na elektrownię atomową), udało mu się oderwać UK od UE (pan Nigel Farage w dziwny sposób nagle zniknął z polityki i postarał się o unijny paszport), u nas finansuje Kaczyńskiego i Macierewicza (nikt nigdy nie prowadził tak sprzecznej z interesem Polski polityki jak PiS) - i co i rusz otwiera szampana świętując kolejny krok w rozbijaniu Europy, ale nie tylko jej, bo coraz głośniej w USA mówi się o niejasnych powiązaniach Trumpa z Moskwą.
  A wszystko przez to, że ciemnotą się łatwo steruje.....

 • polak26

  Oceniono 32 razy 8

  i to ma być związane z brexitem? czyli zrezygnują też z hiszpańskiego, niemieckiego, portugalskiego, chińskiego, japońskiego, koreańskiego, szwedzkiego i francuskiego? Myślę że to kwestia nikłego zainteresowania.

 • trybunaluda

  Oceniono 5 razy 5

  o kurde.. to pewnie przez brexit w wiekszosci gier wideo nie ma polskiej wersji jezykowej.. a niech to

 • kixx

  Oceniono 11 razy 5

  Ale w czym problem
  Nie chca pieniedzy Polakow mowiacych tylko po polsku?
  To ich nie dostana

 • Jarek Spychała

  Oceniono 8 razy 4

  Kompletnie im odbiło :) Czyli pasażerowie z PL nie są mile widziani? Super marketing! :) Może dodatkowo w ramach brexitu przestaną latać na kontynent? Bo i po co? :)

 • wari

  Oceniono 9 razy 3

  Likwidacja stron BA w językach krajów UE (nie tylko polskim) jest czystą złośliwością ze strony linii. Żaden regulacja związana z Brexitem tego nie nakazuje. Każda linia na świecie może mieć stronę w dowolnym języku.

 • jiraya486

  Oceniono 5 razy 3

  I dobrze, margines won!

 • kazik2500

  Oceniono 6 razy 2

  A Tusk tak ciezko pracowal aby Polacy mogli sobie zarobic jesli nie w tym strasznym kraju, Polsce, jak byl premierem, to przynajmniej za granica. Czy to nie okropne ze Anglicy chca robic w ich kraju co sie im podoba. Prezydencie Tusk, ratuj unie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX