Córka Donalda Trumpa robi amerykańskie buty w Chinach

Donald Trump zapowiada twarde negocjacje handlowe z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, podczas rozpoczynającej się dzisiaj jego wizyty w USA. Tymczasem odzieżowa firma należąca do jego córki Ivanki, doskonale prosperuje dzięki niskim kosztom produkcji w Państwie Środka.

Firma Ivanki Trump od dawna korzysta na współpracy z chińskimi fabrykami.

- Ivanka jest bardzo dobrym klientem – mówi Zhang Huarong, prezes Huajian Group, którego fabryki produkują miliony butów dla zachodnich marek, m.in. dla firmy córki prezydenta USA. - Ale oczywiście nie przypuszczałem, że ojciec Ivanki stanie się prezydentem USA – mówi z uśmiechem chiński fabrykant.

Podtrzymuje jednak decyzję o niewpuszczeniu do swych fabryk reporterów jednej z największych amerykańskich sieci telewizyjnych. Prezes Huarong tłumaczy się koniecznością zachowania w tajemnicy technologii produkcji butów zamawianych i importowanych przez Ivankę Trump. 

Była modelka produkuje buty

Ivanka Trump jako nastolatka była modelką. Po porzuceniu wybiegów, ukończyła studia na wydziale zarządzania Uniwersytetu w Pensylwanii. Aktualnie jej firma jest jednym z głównych dostarczycieli obuwia dziecięcego do sklepów w USA.

Ivanka Trump sprawuje również funkcję jednego z doradców swego ojca, czyli prezydenta Stanów Zjednoczonych, jednak nie pobiera wynagrodzenia za tę pracę. Dodatkowo handluje biżuterią i nieruchomościami. Prywatnie jest matką trzech chłopców.

***

Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (36)
Córka Donalda Trumpa robi amerykańskie buty w Chinach
Zaloguj się
 • matitalolo

  Oceniono 2 razy 2

  trampek rozpie... Juesej gospodarczo tak jak kaczyński z tym swoim pisdeckim badziewiem zrobi z Polską. Różnica polega na wielkości. Tam gigant, tu malutka popierdółka ze snem o wielkości.

 • potp

  Oceniono 1 raz 1

  A jakieś zdjęcia przykładowych modeli tych butów?

 • trybunaluda

  Oceniono 9 razy 1

  a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze malo ktory polski polityk i pomyslodawca przepisow jest w stanie zarobic jakies pieniadze poza obijaniem sie w polityce. To dopiero jest kuriozum. Kto by nie chcial miec takiej "ciezkiej" pracy. Niestety niektorym moralnosc i wychowanie nie pozwala oszukiwac ludzi patrzac im w oczy, ale sa tacy co robia to z natury. Pozdrowienia dla Donald&Duck'a, FilipinskiegoBoleslawa, RyskaRubiKonioPeji, SamurajaZbulem i calej innej tej kasty sa sadzic by chciecli a za gamoniow w szkole ich mieli.

 • n29a

  0

  Przy taśmie robi? Dobrze.

 • kuba_wu

  0

  Oczekuję, że Donald Trump zagrozi swej córce dokładnie tym samym, czym z upodobaniem odgraża się wobec innych przedsiębiorstw: albo będziesz produkować w USA, albo nałożę na twoje towary ogromne cło!

 • Eric Cartman

  0

  Przypominam, ze Ivanka Trump jest gorliwą żydówką, a jej mąż, dla którego odrzuciła zbawienie i wyrzekła się Jezusa Chrystusa, jest zarejestrowanym Demokratą

 • matrack

  Oceniono 2 razy 0

  Swoją drogą co kobita może produkować z takim nazwiskiem? Tylko Trumpki

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 2 razy 0

  Jak można robić krzywdę dziecku kupując mu chińskie buty??!!!
  Ja tylko raz kupiłem chińskie buty dekady temu, jak przypadkiem spodobały mi się jako wzór, a ceną byy "za darmo" i doznaem szoku. Zacząłem w nich chodzić i po godzinie bardzo bolały mnie nogi, nie wiedziaem dlaczego. Póxniej znowu jak ubraem te buty i chodziem ze 2 godziny to mi chciay nogi odpaść z bulu, chciaem je sobie uciupać siekierą tak bolao. Spróbowaem jeszcze raz na chwilę je zaożyć w kolejnym dniu-nie dao się chodzić. Co z tego, że tanie jak są do wyrzucenia. Jakoś tak produkują, że może to się nadaje dla Chińczyków ale nie dla Europejczyków. Kupuję teraz zawsze buty made in Portugal, Spain, UK, Poland i problemów nie ma. Zawsze jednak muszę mierzyć buty przed kupnem, bo niestety kazdy producent a nawet linia butów mają inną tęgość, rozmiary się róznią mimo tzw. takich samych zasad. Dodatkowo jeden but się nosi dobrze, a w drugim od razu noga puchnie. Z butami nie ma tak łatwo. Owszem, można sobie handlować sztuczna biżuterią, bo fabryki zrobią wszystko, od paskudztwa, które ktoś kupuje nie wiadomo po co, aż po ładne rzeczy, których nie trzeba się wstydzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX