Arrivederci Arrinera? Polski samochód wyścigowy może zostać sprzedany. Zainteresowani Włosi i Omańczycy

Zarząd spółki Arrinera S.A. wrócił z Niemiec z dwoma listami intencyjnymi. Włosi chcą kupić spółkę, a Omańczyków interesuje technologia.

Jak podaje spółka, podczas wyścigów na torze Hockenheim w Niemczech w których brał udział samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT, został podpisany trójstronny list intencyjny pomiędzy Arrinera S.A., jej głównym właścicielem ERNE VENTURES, S.A. a spółką prawa włoskiego.

List dotyczy sprzedaży całości lub części akcji Arrinery. Pod uwagę brana jest również możliwość sprzedaży całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstw Arrinera Racing Ltd. oraz Arrinera Technology.

Dodatkowo Arrinera Racing Ltd. i Arrinera Technology S.A. podpisały list intencyjny ze spółką zarejestrowaną w Omanie. Tym razem chodzi o możliwość transferu technologii dotyczącej produkcji samochodów Arrinera.

W komunikacie czytamy, że spółki z Włoch oraz z Omanu pozostają w bliskiej kooperacji oraz planują inwestycje w dalszy rozwój oraz produkcję samochodów wyścigowych i supersamochodów drogowych pod marką Arrinera.

Obydwie umowy przewidują okres wyłączności na 90 dni podczas którego zostanie przeprowadzone zostanie pełne badanie spółek z grupy Arrinera S.A. oraz mają być uzgodnione szczegóły ewentualnych transakcji.

Więcej o:
Komentarze (64)
Arrivederci Arrinera? Polski samochód wyścigowy może zostać sprzedany. Zainteresowani Włosi i Omańczycy
Zaloguj się
 • bijelodugme

  Oceniono 25 razy 25

  Sprzedadzą technologię robienia w wała kolejnych rządów i urzędników, dających cały czas pieniądze na finansowanie wiecznego prototypu?

 • hiszpan25

  Oceniono 21 razy 19

  zaraz zaraz... jaka to technologie chca of nas kupic? technologie robienia skorup z laminatow? toz to ta sama technologia jak dla jachtow I innych elementow - technologia znana na swiecie od lat. technologie kupowania silnika od GM? czy spawania rurek z aluminium na rame przestrzenna? z tego co widze to caly ten project to byla od poczatku wydmuszka. ktos naprawde chce to kupic?

 • cucurucu

  Oceniono 9 razy 9

  Slynny samochod wyscigowy? A w ilu wyscigach bralo udzial to slynne auto?

 • klm747

  Oceniono 6 razy 6

  pic na wodę fotomontaż...

  jak już piszecie, że wzięła udział w zawodach, to napiszcie, iż w pierwszym wyścigu ta wydmuszka dojechała ostatnia, a w drugim tak się wlokła, że w ogóle nie została sklasyfikowana...

 • herbalworld

  Oceniono 8 razy 6

  Polski samochód wyścigowy może zostać sprzedany. A ja mogę wygrać w totolotka.
  Pytanie tylko, czy wygram.

 • japka_putina

  Oceniono 8 razy 6

  Włosi i Omańczycy, a nie przypadkiem włochaci Ormianie? Fałszywy samochód i wirtualną technologię kupią za fałszywą gotówkę na podstawioną firmę.

 • s0nar

  Oceniono 5 razy 5

  Serio ktoś chce kupić tego niedopracowanego złoma, w którym nie ma za grosz innowacji? Nie wierzę. Popatrzcie na środek tego parcha, za darmo bym nie wziął.

 • wuetend

  Oceniono 8 razy 4

  Pary na polskie przedsięwzięcie starczyło Polakom na 5 lat.

  Firmy rodzinne, stanowiące kręgosłup zdrowych gospodarek, u nas "no pasaran". Sprzedać, bogacić się, szastać milionami trzeba już-natychmiast. A najlepiej, by zagrać na nosie sąsiadowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX