Gazeta.pl Next >  Biznes >  Polskie autobusy podbijają świat. Tym razem kupią je Holendrzy

Polskie autobusy podbijają świat. Tym razem kupią je Holendrzy

A A A
Nowy autobus Solaris Urbino 18

Nowy autobus Solaris Urbino 18

40 przegubowych autobusów marki Solaris wkrótce trafi na holenderskie drogi w regionie Amstelland-Meerlanden. Dzięki temu liczba krajów, do których sprzedano już autobusy spod Poznania wzrośnie do 32.

Nowym zamawiającym autobusy Solarisa jest holenderska spółka Connexxion. Kupi od polskiego producenta 40 przegubowych pojazdów Solaris Urbino 18, czyli modelu doskonale znanego wielu mieszkańcom polskich i zagranicznych miast.

Autobusy Solaris Urbino 18 w czterech już generacjach trafiły do około 70 odbiorców. Łącznie w liczbie około 1500 sztuk. To drugi, po krótszym Solarisie Urbino 12, najlepiej sprzedający się model firmy Solaris Bus & Coach – niskopodłogowy, z funkcją dodatkowego obniżenia podłogi na przystanku, w najnowszej wersji całkowicie oświetlany w środku ledami, klimatyzowany.

Firma oferowała ten model z różnymi silnikami. Sprzedawano np. wersję z napędem hybrydowym i zasilaną gazem CNG.

Polski producent ma dostarczyć nowe autobusy do Holandii do końca tego roku. W sumie Solaris Bus & Coach sprzedał już swoje pojazdy do 32 krajów. Niemal 15 tys. autobusów z logo polskiej marki jeździ lub jeździło po ulicach ponad 600 miast.

Polecamy
  • Stocznia Gdynia Polska firma dostała kontrakt życia. Jest tylko jeden problem: brakuje jej 500 pracowników
  • otwarcie sklepu Reserved w Mińsku (Białoruś) Otworzyli sklep polskiej sieci na Białorusi. Zainteresowanie? Zobaczcie sami
Komentarze (39)
Polskie autobusy podbijają świat. Tym razem kupią je Holendrzy
Zaloguj się
 • Oceniono 16 razy 2

  Ile % wartości autobusu jest z importu, z Niemiec głównie? Silnik, skrzynia biegów, przegub (bardzo ważny i drogi element), zawieszenie portalowe, nagrzewnice, klimatyzacja, deska rozdzielcza... co jest z Polski? Praca i może opony i szkło i sklejka. Akumulatory? Dobre i to, cieszą sukcesy Solarisa, ale trzeba pamiętać o realiach tego rynku.

 • Oceniono 8 razy 2

  Czy w modelach na eksport też są siedzenia podwójne, na których może usiąść tylko jedna osoba bo druga się nie mieści?
  Czy takie "wynalazki" firmy Solaris są tylko na rynek krajowy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX