Polskie autobusy podbijają świat. Tym razem kupią je Holendrzy

Nowy autobus Solaris Urbino 18

Nowy autobus Solaris Urbino 18 (MARCIN ONUFRYJUK)

40 przegubowych autobusów marki Solaris wkrótce trafi na holenderskie drogi w regionie Amstelland-Meerlanden. Dzięki temu liczba krajów, do których sprzedano już autobusy spod Poznania wzrośnie do 32.

Nowym zamawiającym autobusy Solarisa jest holenderska spółka Connexxion. Kupi od polskiego producenta 40 przegubowych pojazdów Solaris Urbino 18, czyli modelu doskonale znanego wielu mieszkańcom polskich i zagranicznych miast.

Autobusy Solaris Urbino 18 w czterech już generacjach trafiły do około 70 odbiorców. Łącznie w liczbie około 1500 sztuk. To drugi, po krótszym Solarisie Urbino 12, najlepiej sprzedający się model firmy Solaris Bus & Coach – niskopodłogowy, z funkcją dodatkowego obniżenia podłogi na przystanku, w najnowszej wersji całkowicie oświetlany w środku ledami, klimatyzowany.

Firma oferowała ten model z różnymi silnikami. Sprzedawano np. wersję z napędem hybrydowym i zasilaną gazem CNG.

Polski producent ma dostarczyć nowe autobusy do Holandii do końca tego roku. W sumie Solaris Bus & Coach sprzedał już swoje pojazdy do 32 krajów. Niemal 15 tys. autobusów z logo polskiej marki jeździ lub jeździło po ulicach ponad 600 miast.

Zobacz także
 • Stocznia Gdynia Polska firma dostała kontrakt życia. Jest tylko jeden problem: brakuje jej 500 pracowników
 • otwarcie sklepu Reserved w Mińsku (Białoruś) Otworzyli sklep polskiej sieci na Białorusi. Zainteresowanie? Zobaczcie sami
Komentarze (39)
Polskie autobusy podbijają świat. Tym razem kupią je Holendrzy
Zaloguj się
 • qawsedrftg

  Oceniono 16 razy 2

  Ile % wartości autobusu jest z importu, z Niemiec głównie? Silnik, skrzynia biegów, przegub (bardzo ważny i drogi element), zawieszenie portalowe, nagrzewnice, klimatyzacja, deska rozdzielcza... co jest z Polski? Praca i może opony i szkło i sklejka. Akumulatory? Dobre i to, cieszą sukcesy Solarisa, ale trzeba pamiętać o realiach tego rynku.

 • witoldpolak

  Oceniono 8 razy 2

  Czy w modelach na eksport też są siedzenia podwójne, na których może usiąść tylko jedna osoba bo druga się nie mieści?
  Czy takie "wynalazki" firmy Solaris są tylko na rynek krajowy?

 • giles

  0

  tu we frankfurcie tez niemal same solarisy. nawet w stuttgarcie, gdzie tradycyjnie jezdzily glownie autobusy mercedesa i kiedys neoplana, widuje ostatnio coraz czesciej solarisow.

 • dinowar

  Oceniono 20 razy 0

  Za granicą je kupują, bo są najtańsze. I nie ma mowy o żadnym podbijaniu świata, gdyby sprzedali 540 pojazdów to tak, ale 40? Artykuł sponsorowany i tyle w tym temacie. Solarisy nie są niczym szczególnym.

 • japka_putina

  Oceniono 10 razy 0

  40 przegubowców dla holenderskiego miasta, to ważny kontrakt, ale czemu strona główna głosi, że on jest wielki? Znowu dziura w dnie.

 • daniel.jed

  Oceniono 6 razy -2

  A jakieś sukcesy polskiego Pisowskiego Autosana?

 • kris-cross

  Oceniono 12 razy -2

  taaa a Polska dalej w ruinie...?
  To samo z Pesą, ale pisiory brną dalej ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje