;

Hinduski gigant medialny wchodzi do Polski. Czy Bollywood zawładnie naszą TV?

Strona internetowa zeetelevision.com

Strona internetowa zeetelevision.com (zeetelevision.com)

Indyjski koncern medialny Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL) otwiera oddział w Polsce. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie kanału filmowo-rozrywkowego Zee One.

ZEEL ze swoją ofertą kanałów telewizyjnych, platform on-line oraz produkcji filmowych dociera do ponad 1 miliarda odbiorców na 5 kontynentach, w 171 krajach. W Europie kanały ZEEL obecne są m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i kilku innych krajach.

Hindusi zakładają, że kanał, który uruchomią w Polsce, będzie polską wersją filmowo-rozrywkowego kanału Zee One, podobnego do stacji, która latem 2016 roku wystartowała na rynku niemieckim.

- Jesteśmy nadawcą 33 krajowych i 42 międzynarodowych kanałów telewizyjnych dystrybuowanych. Po starcie Zee One w Niemczech latem ubiegłego roku, chcemy wzmocnić naszą obecność w Europie Środkowej, a Polska to w tym rejonie rynek o największym potencjale – mówi Amit Goenka, chief executive oficer w ZEEL.

Na stanowisko szefa biznesu Zee Entertainment Enterprises Limited w Polsce powołano Pawła Kolasę, który ma ponad 22-letnie doświadczenie w branży telewizyjnej. Zajmował się wprowadzaniem na rynek, marketingiem i rozwojem dystrybucji wielu kanałów tematycznych – początkowo w spółce Canal + Cyfrowy, a od 2010 roku w NBC Universal, Inc.

Filmy z Bollywood

Kontent telewizyjny Zee One pochodzić ma prosto z Bollywood – największego zagłębia kinematograficznego na świecie. W ramówce Zee One znajdą się wysokobudżetowe filmy i seriale: filmy akcji, sensacyjne, thrillery, komedie czy musicale, ale także programy inspirowane bogatą kulturą Indii, poświęcone kulinariom, podróżom i jodze. Nie zabraknie realizowanych w Polsce lokalnych produkcji. Ramówkę stacji, dopasowaną do lokalnego rynku, tworzyć będzie polski zespół.

- Wierzymy, że ten krok odegra kluczową rolę w rozwoju naszego biznesu w tej części Europy, nadając nowy wymiar ekspansji naszej firmy, zgodnie z mottem, które nam przyświeca: „Świat to moja rodzina” („Vasudhaiva Kutumbakam”) – wyjaśnia Neeraj Dhingra, CEO ZEE Network Europe.

Za sukcesem ZEEL stoi Grupa Essel, jedna z największych korporacji w Indiach, która prowadzi działalność w wielu branżach: medialnej i rozrywkowej, produkcji opakowań, usługach technologicznych, rozwoju infrastruktury i edukacji. Grupa rozpoczęła działalność w 1926 roku, jako firma handlowo-eksportowa. Dziś zatrudnia blisko 10 tys. pracowników .

 ###

Zobacz także
 • Rząd chce zmian w prawie, które mogą uderzyć w Ubera Rząd bierze się za Ubera. Nadchodzą zmiany w prawie. Nowe obowiązki dla kierowców
Komentarze (9)
Hinduski gigant medialny wchodzi do Polski. Czy Bollywood zawładnie naszą TV?
Zaloguj się
 • wiesscar

  Oceniono 5 razy 3

  Ja moge ogladac filmy i seriale amerykanskie, brytyjskie. Reszta swiata produkuje filmy i seriale ktore mnie mniej interesuja.
  Kanada, Niemcy - nudy.
  Niemcy robia ciekawe filmy ale w koprodukcji z USA.
  Indie - nudza mnie ich filmy.

 • wiesscar

  Oceniono 4 razy 2

  Ogladalem ciutke filmy rosyjskie ale biednie tam maja i smutno. Efekty specjalne slabe, aktorstwo srednie lub slabe.
  Rosjanie staraja sie robic filmy gleboko osadzone w warstwie psychiki czlowieka.
  Czasem im wyjdzie i film jest mocny.
  Jednak to jedyny plus Rosjan.

 • barakuda62

  Oceniono 2 razy 2

  Mam nadzieję że ten gniot ucieszy przede wszystkim abonentów NC+ , oni zawsze mają najlepszy "kontent" :)))))))))))

 • skonany

  Oceniono 2 razy 0

  Nie zawładnie, dostaną w zęby od dresów i się wyniosą.

 • prawdziwykatolik1

  0

  Poziom suwerena.
  Większej kupy nie w tej galaktyce

 • adin_null_adin

  Oceniono 2 razy 0

  ZeeOne coś jak Noizz wspak.

 • info0

  Oceniono 3 razy -3

  Oglądałem kilka seriali i filmów na kanale Bollywood.TV. Szczerze? Dużo lepsze niż niejedne filmy i seriale robione w Hollywood ;].
  Nic dziwnego, że zdobywają popularność... No i można sobie obejrzeć będzie filmy gdzie choreografię robił Prabhu Deva :D.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje