Brytyjskie media: Theresa May obieca w kampanii wyborczej zamknięcie brytyjskiego rynku pracy dla Polaków

Jak podaje Daily Mail zakończenie swobodnego przepływu osób, oraz wycofanie się z jednolitego rynku i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości to najważniejsze postanowienia Manifestu Torysów, który ma ogłosić premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Dokument ten to deklaracja wyborcza Partii Konserwatywnej przed zbliżającymi się 8 czerwca przedterminowymi wyborami do Izby Gmin.

Celem ogłoszenia dokumentu jest przezwyciężenie opozycji wewnątrzpartyjnej. Wszyscy Torysi będą musieli podpisać umowę i trudniej im będzie blokować Brexit. Samo ogłoszenie dokumentu ma nastąpić za dwa tygodnie, ale już dziś jego najważniejsze postanowienia są znane - wskazuje DailyMail.

Jak informują osoby z Partii Konserwatywnej, wszyscy konserwatywni kandydaci w wyborach do Izby Gmin będą musieli poprzeć manifest, co zapewni znacznie silniejszy mandat negocjacyjny z Unią Europejską. Będzie to także przesłanie wiadomości do Izby Lordów, że nie można zatrzymać Brexitu.

W ramach tak zwanej „konwencji Salisbury”, izba wyższa brytyjskiego parlamentu nie może blokować prawodawstwa zawierającego postanowienia zawarte w manifeście wyborczym partii rządzącej, chociaż może opóźnić je o rok, a premier May może spodziewać opozycji w Izbie Lordów, względem kwestii Brexitu.

Premier May w swoich wypowiedziach wskazuje na to, że kiedy ludzie głosowali w referendum za opuszczeniem UE, to głosowali za tym, aby zakończyć swobodny przepływ ludzi. Głosowali także za tym, aby to Wielka Brytania sprawowała kontrolę nad swoimi prawami, i dlatego też nie można podlegać Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości.

Premier dodaje także, że będzie dążyć do wynegocjowania najlepszej możliwej umowy rozwodowej z UE. Umowa ta ma objąć różne kwestie, którymi Brytyjczycy są naprawdę zaniepokojeni. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie kontroli nad  granicami, kontroli stanowionego i obowiązującego prawa i kontrolę nad pieniędzmi.

Zobacz także
 • Rząd chce zmian w prawie, które mogą uderzyć w Ubera Rząd bierze się za Ubera. Nadchodzą zmiany w prawie. Nowe obowiązki dla kierowców
Komentarze (233)
Brytyjskie media: Theresa May obieca w kampanii wyborczej zamknięcie brytyjskiego rynku pracy dla Polaków
Zaloguj się
 • pavise

  Oceniono 38 razy 22

  Zobaczycie co zrobi biznes po ogloszeniu manifestu. Juz teraz strzelaja sobie w kopyto. Cale City opiera sie na pracownikach z caleggo swiata a generuje kilkanascie % PKB UK. Po raz pierwszy od kryzysu 2008 roku, ceny nieruchomosci w Londynie spadly o kilka %. Co to oznacza? Nowy kryzys w UK.

 • observerpl

  Oceniono 25 razy 19

  TO JUZ WIADOMO O CO PROSIŁ NADPREZYDENT GDY BYŁ W UK: "WYWALCIE POLAKÓW Z UK TO MY OGŁOSIMY SUKCES POWRACAJĄCYCH DO KRAJU LUDZI Z EMIGRACJI, PLIZZZZZZZ.... MLASK MLASK MLASK..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX