Brytyjskie media: Theresa May obieca w kampanii wyborczej zamknięcie brytyjskiego rynku pracy dla Polaków

Jak podaje Daily Mail zakończenie swobodnego przepływu osób, oraz wycofanie się z jednolitego rynku i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości to najważniejsze postanowienia Manifestu Torysów, który ma ogłosić premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Dokument ten to deklaracja wyborcza Partii Konserwatywnej przed zbliżającymi się 8 czerwca przedterminowymi wyborami do Izby Gmin.

Celem ogłoszenia dokumentu jest przezwyciężenie opozycji wewnątrzpartyjnej. Wszyscy Torysi będą musieli podpisać umowę i trudniej im będzie blokować Brexit. Samo ogłoszenie dokumentu ma nastąpić za dwa tygodnie, ale już dziś jego najważniejsze postanowienia są znane - wskazuje DailyMail.

Jak informują osoby z Partii Konserwatywnej, wszyscy konserwatywni kandydaci w wyborach do Izby Gmin będą musieli poprzeć manifest, co zapewni znacznie silniejszy mandat negocjacyjny z Unią Europejską. Będzie to także przesłanie wiadomości do Izby Lordów, że nie można zatrzymać Brexitu.

W ramach tak zwanej „konwencji Salisbury”, izba wyższa brytyjskiego parlamentu nie może blokować prawodawstwa zawierającego postanowienia zawarte w manifeście wyborczym partii rządzącej, chociaż może opóźnić je o rok, a premier May może spodziewać opozycji w Izbie Lordów, względem kwestii Brexitu.

Premier May w swoich wypowiedziach wskazuje na to, że kiedy ludzie głosowali w referendum za opuszczeniem UE, to głosowali za tym, aby zakończyć swobodny przepływ ludzi. Głosowali także za tym, aby to Wielka Brytania sprawowała kontrolę nad swoimi prawami, i dlatego też nie można podlegać Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości.

Premier dodaje także, że będzie dążyć do wynegocjowania najlepszej możliwej umowy rozwodowej z UE. Umowa ta ma objąć różne kwestie, którymi Brytyjczycy są naprawdę zaniepokojeni. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie kontroli nad  granicami, kontroli stanowionego i obowiązującego prawa i kontrolę nad pieniędzmi.

Zobacz także
 • Rząd chce zmian w prawie, które mogą uderzyć w Ubera Rząd bierze się za Ubera. Nadchodzą zmiany w prawie. Nowe obowiązki dla kierowców
Komentarze (233)
Brytyjskie media: Theresa May obieca w kampanii wyborczej zamknięcie brytyjskiego rynku pracy dla Polaków
Zaloguj się
 • pavise

  Oceniono 38 razy 22

  Zobaczycie co zrobi biznes po ogloszeniu manifestu. Juz teraz strzelaja sobie w kopyto. Cale City opiera sie na pracownikach z caleggo swiata a generuje kilkanascie % PKB UK. Po raz pierwszy od kryzysu 2008 roku, ceny nieruchomosci w Londynie spadly o kilka %. Co to oznacza? Nowy kryzys w UK.

 • gragos

  Oceniono 36 razy 20

  Tereska! Przecież obiecałaś!
  Becia Broszka

 • observerpl

  Oceniono 25 razy 19

  TO JUZ WIADOMO O CO PROSIŁ NADPREZYDENT GDY BYŁ W UK: "WYWALCIE POLAKÓW Z UK TO MY OGŁOSIMY SUKCES POWRACAJĄCYCH DO KRAJU LUDZI Z EMIGRACJI, PLIZZZZZZZ.... MLASK MLASK MLASK..."

 • jes-ter

  Oceniono 15 razy 11

  Brexit to pochwała ciemnoty i bezgranicznej głupoty.

 • menel13

  Oceniono 9 razy 9

  Pani May świetnie rozumie że w demokracji o wynikach wyborów decydują idioci.

 • facebook-lazysundayperfumes

  Oceniono 11 razy 9

  Ksenofobka i debilka jęczy o tym, że zamknie przepływ swobodny obywatelom Unii i zakaże pracy Polakom-UKiPowcowa owca! Gdyby to zrobili to Brytyjczyk będzie potrzebowął wizy dla podróży do Europy, nie będzie wpuszczany bez kontroli, to oznacza chaos na lotniskach, duższe kontrole oraz to, że Brytyjczycy mieszkajacy we Francji, Woszech, Hiszpanii będą mieli trudności. A gdyby zabrako polskich kierowców to padną nocne przewozy autokarowe, także na lotniska, padnie cała masa sklepów, pogorszy się w hotelach, szpitalach, kuchniach, Mayowa tam pracować nie pójdzie, UKiPowcy także nie-oni wolą siedzieć na zasiłkach i strajkować :P

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 10 razy 8

  przypomnijcie także co robiła parę lat temu sama may

  bo wsławiła się właśnie kampanią przeciw imigrantom

  teraz oczywiście głupie polaczki, które sa w UK powyżej 5 lat będą głosowały na nią - bo wiadomo im gorzej innym rodakom, tym lepiej się czuja

  znam takich wielu - co prawda sa bezgranicznie GŁUPI (ale czego się spodziewać - głosuja na pIS), bo pracuja w polskich sklepach dla przykładu - a w ich interesie jest to by tych Polaków było w UK nadal sporo - ale takich idiotyzmów jakie słyszałem w UK z ust Polonii, to już dawno nie słyszałem

  przykłady?

  - ja to w Polsce nie mogłem sobie pozwolić na skarpetki (za 2PLN...!)
  - zalewa park, bo widac ma zalewać, bo przecież anglicy są mądrzy
  - dziury w drodze sa, ale przeciez anglicy nie są głupi, to widać mają być

  to sa autentyki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje