Polski AmRest chce zostać królem europejskich fast-foodów. Po Niemczech i Francji czas na Rosję

AmRest nie zwalnia. W ciągu zaledwie kilku miesięcy spółka poinformowała m.in. o zamiarze rozwijania marki KFC w Austrii, nabyciu 51 proc. udziałów w Pizzaportal.pl, zakupie operatora sieci Starbucks w Niemczech do którego należą 144 lokale oraz zostaniu właścicielem 123 punktów Pizza Hut we Francji.

AmRest podpisał wstępne porozumienie z globalnym właścicielem marki Pizza Hut w sprawie prowadzenia restauracji z tym szyldem na rynku rosyjskim. Umowa z Pizza Hut Europe Sarl US Branch i Yum Restaurants International Russia and CIS LLC, zawiera główne warunki, na jakich spółka ma uzyskać prawa master-franczyzobiorcy czyli wyłączność na korzystanie ze znaków towarowych i know-how. Wiąże się z tym zakup 18 lokali Pizza Hut będących w posiadaniu Pizza Hut Russia.

W komunikacie AmRest podał: "W wyniku planowanej transakcji podmiot kontrolowany przez AmRest stanie się master-franczyzobiorcą 36 restauracji prowadzonych obecnie przez licznych sub-franczyzobiorców w Rosji, a także nabędzie prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz osób trzecich (tzw. subfranczyza). Dodatkowo spółka zależna przejmie 18 restauracji własnych znajdujących się na terytorium Rosji".

Cena zakupu na razie nie jest znana. Jej wysokość będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które zostanie przeprowadzone przez AmRest.

Finalizacja umów powinna nastąpić do 30 września 2017 roku. Jeżeli tak się nie stanie, to zgodnie z umową porozumienie zostanie rozwiązane.

AmRest rozpycha się na europejskim rynku restauracyjnym

Pod koniec 2016 roku spółka poinformowała o przejęciu 15 restauracji KFC w Niemczech. Cena transakcji wyniosła ok. 10,3 mln euro (ok. 45,6 mln zł). Niedługo po tym przyszedł czas na 42 francuskie lokale KFC. Już od jakiegoś czasu Niemcy zamawiając kawę w Starbucksie tak naprawdę płacą polskiej spółce.

Firma planuje również stać się liderem w segmencie dostaw posiłków do domu w Polsce. W tym celu wykupiła 51 proc. udziałów w spółce Restaurant Partner Polska, która jest właścicielem Pizzaportal.pl.

+++

Więcej o:
Komentarze (32)
Polski AmRest chce zostać królem europejskich fast-foodów. Po Niemczech i Francji czas na Rosję
Zaloguj się
 • mistermadmat

  Oceniono 6 razy 4

  ,,Rynek restauracyjny,, co wy po j ebało was ....rynek panierki w papierowych paczuszkach jedzonych gołymi łapami .

 • kosello

  Oceniono 4 razy 2

  A ja bym chciał zobaczyć wreszcie polski samochód, którego nikt nie będzie się wstydził. Polski samolot, statki robione w polskiej stoczni, ciuchy robione w polskich fabrykach, sieć polskich restauracji itp..

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Wprawdzie w Rosji każdy food jest fast ale nie wróżę sukcesu przedsięwzięciu. Liczba jedzących szybko maleje.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 1 raz 1

  Tyle, że ta polska firma to tylko zarejestrowany w PL biznes obcokrajowca, który przybył do Polski dawno, zainwestował, świetnie na tym zarabia i dalej inwestował. Podziwiam, że ma głowę do tego.

 • poszum

  Oceniono 1 raz 1

  Firma polska prowadzaca amerykanskie fastfoody w Rosji ? Ha, ha ! I wy myslicie, ze Putin wam pozwoli ? Jestem pewien, ze wczesniej czy pozniej doszuka sie powaznych uchybien sanitarnych albo podatkowych, co bedzie skutkowalo zlikwidowaniem tej, jakze pieknej, inicjatywy.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 1

  Polski AmRest chce zostać królem europejskich fast-foodów.
  =====================================
  O firmie działającej na zasadach franczyzy, zwyczajnie się nie mówi, bo to NIE ONA "robi markę", a jedynie się pod nią podczepia.

  Z równym powodzeniem można powiedzieć, że Polacy opanowali w Polsce firmę McDonald's :-))

 • maikeru

  Oceniono 3 razy 1

  Amrest ma jakość KFC i PizzaHut nieporównywalnie wyższą niż w restauracjach europy zachodnej.
  Życzę powodzenia i czekam na otwarcie KFC w Oslo. Tęksnię :)

 • sob_mar

  Oceniono 1 raz -1

  To jest amerykańska firma, założona przez Amerykanów, tylko że fizycznie w Polsce. Polska firma, to taka, którą zakładają Polacy, nawet za granicą, ale jednak obywatele polscy.

 • Piotr Barciszewski

  Oceniono 1 raz -1

  porcje co raz mniejsze.dzis duży kubełek classic to ledwie pół kubełka...a ceny co raz wieksze.kg kurczaka po 2 złote a w budzie typu kfc po 75....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX