"Solidarność" z Tesco: Pracownicy mogą dostać niecałe 43 zł podwyżki. "To upokarza"

"Solidarność" w Tesco twierdzi, że zarząd sieci jako jedyną i ostateczną propozycję wzrostu wynagrodzeń w 2017 r. podał kwotę 42,97 zł brutto ( na etat). Związkowcy czują się urażeni i upokorzeni propozycją, zaś firma twierdzi, że kwoty podwyżki na etat nie podawała, i cały czas prowadzone są rozmowy.

Związkowcy z NSZZ "Solidarność" przy Tesco na początku roku żądali podwyżek w wysokości do 350 zł brutto, nagród jubileuszowych i dodatków do wynagrodzeń dla niektórych pracowników.

Zarząd miał się odnieść do ich postulatów do 1 lutego, ale tego nie zrobił. W efekcie doszło do kolejnego sporu zbiorowego ze związkowcami. Poprzedni skończył się dopiero w maju 2016 r., gdy Tesco podniosło najniższe miesięczne wynagrodzenie brutto z 2110 zł do 2295 zł (dla osób z minimum rocznym stażem).

Pod koniec kwietnia związkowcy opublikowali oświadczenie, z którego wynika, że propozycja złożona przez władze Tesco jest daleka od ich oczekiwań. Czytamy w nim, że "podczas spotkania dot. sporu zbiorowego, Zarząd Tesco Polska, podał kwotę 42,97 zł brutto ( na etat), jako jedyną i ostateczną propozycję wzrostu wynagrodzeń w roku 2017. Grupa Tesco propozycją wzrostu wynagrodzeń na powyższym poziomie, w opinii "Solidarności" obraża i upokarza Pracowników w Polsce. Za ciężką pracę, wciąż przybywające obowiązki, lojalność i zaangażowanie, zakpiła sobie z Pracowników."

Proponowana przez Tesco kwota podwyżki została nazwana "policzkiem wymierzonym pracownikom".

Tesco twierdzi, że nie podało kwoty podwyżek

Tesco przesłało nam oficjalne stanowisko:

"Kwestie dotyczące wynagrodzeń, świadczeń dodatkowych czy warunków pracy są dla nas kluczowe, chcemy bowiem być firmą konkurencyjną, o doskonałym poziomie obsługi klienta. Nasza długoletnia współpraca ze związkami zawodowymi oparta jest na otwartości i dialogu.

Poinformowaliśmy organizacje związkowe o łącznej kwocie, jaką planujemy przeznaczyć na inwestycje w płace. Nie przekazywaliśmy jednak kwot podwyżek w przeliczeniu na etat - kwota podwyżek dla poszczególnych stanowisk jest cały czas przedmiotem dyskusji, zatem podane liczby nie mają pokrycia w rzeczywistości.

O wszelkich zmianach zawsze w pierwszej kolejności informujemy naszych pracowników. Szczegóły dotyczące planu wynagrodzeń na rok 2017/18 planujemy przekazać naszym koleżankom i kolegom w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Po ubiegłorocznej podwyżce, najniższe miesięczne wynagrodzenie w strukturach Tesco wynosi 2295 zł brutto na pełny etat dla osób z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy. W naszej firmie zatrudniamy ponad 26 tys. pracowników na podstawie umów o pracę."

Po ostatniej fali podwyżek, która przeszła przez sieci handlowe, wynagrodzenia w Tesco należą do najniższych. 

+++

Więcej o:
Komentarze (144)
"Solidarność" z Tesco: Pracownicy mogą dostać niecałe 43 zł podwyżki. "To upokarza"
Zaloguj się
 • portagen

  Oceniono 16 razy 10

  Po wypadku w pracy i ponad 20 latach pracy otrzymuję rentę w wysokości 750 złotych. Mnie taka podwyżka o 43 zł wcale by nie upokorzyła.

 • ar.co

  Oceniono 19 razy 9

  A rządowa podwyżka emerytury w wysokości 2,40 zł nie upokarza?
  A jeśli chodzi o to, że "najniższe miesięczne wynagrodzenie w strukturach Tesco wynosi 2295 zł brutto na pełny etat dla osób z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy", to wcale nie najniższe wynagrodzenie w strukturach Polskiej Akademii Nauk na pełny etat dla osoby z 19-letnim stażem pracy i stopniem doktora wynosi 3050 zł brutto (+19% "stażowego").

 • sapere-auso

  Oceniono 8 razy 8

  Nauczyciele dostali na miesiąc od 20 do 30 zł podwyżki a emeryci bodaj 8 złotych.
  No więc???

 • w.s3

  Oceniono 13 razy 7

  Niech nie narzekają, ja dostałem 10,00 zł. od dobrej zmiany.

 • ttako

  Oceniono 8 razy 6

  AŻ 43 złote??? Upokarza??! To jak bardzo mnie, emeryta upokorzył RZĄD RZECZPOSPOLITEJ????? 4x bardziej.. Dziękuję, marionetki posła K.

 • karasek432

  Oceniono 5 razy 5

  Ta podwyżka 46 zł upokarza a 6 zł waloryzacji rozwesela.

 • amirez

  Oceniono 7 razy 5

  No, a nauczyciel z najwyższym stopniem awansu dostał... 40 zeta podwyżki. I mnie to też ku... obraża!

 • starypies123

  Oceniono 8 razy 4

  nauczyciel dyplomowany dostał od rządu 40 zł podwyżki brutto - LUDZKIE PANISKA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX