Zalando testuje nowy wynalazek. Kurier z przesyłką znajdzie Cię wkrótce nawet w parku

Marcin Kaczmarczyk
Dostawy przesyłki przez Zalando w ramach usługi Parcify.

Dostawy przesyłki przez Zalando w ramach usługi Parcify. (Zalando)

Być może już wkrótce kurier z butami lub spodniami od Zalando dostarczy nam przesyłkę tam, gdzie akurat się znajdujemy - w domu, w biurze, w szkole, na spacerze - a nie tam, gdzie pierwotnie ją zamówiliśmy. A to dzięki nowym dostawom, które są realizowane z wykorzystaniem geolokalizacji.

Handel się zmienia. Internetowy również. Nowa usługa testowana właśnie przez Zalando w trzech belgijskich miastach - w Brukseli, Gandawie i Antwerpii – jest tego najlepszym dowodem.

Wywodzący się z Niemiec i działający już na 15 europejskich rynkach, w tym w Polsce, internetowy sprzedawca odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci zauważył, że w pierwszym kwartale tego roku ponad 68 proc. odwiedzin jego stron internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych. Przeglądanie oferty sklepów internetowych i zakupy w nich z wykorzystaniem smartfonu stają oczywiste. Firma postanowiła więc wykorzystać fakt powszechności zaawansowanych komórek i wymyśliła, jak można zaoferować kupującym nową usługę.

Klienci uczestniczący w teście nowej formy dostawcy mogą wybrać, kiedy i gdzie chcą, aby ich paczka została dostarczona. W odróżnieniu od tradycyjnych dostaw, nie muszą czekać w domu lub w biurze na kuriera, a czas i miejsce dostarczenia zamówienia są w stanie szybko zmienić. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu geolokalizacji w smartfonach kupujacych. W fazie testowej usługa jest bezpłatna.

- Większość z nas nie raz spotkała się z sytuacją, w której czekamy na dostawę, ale w tym czasie musimy załatwić sprawy zawodowe lub odebrać dziecko ze szkoły. Natłok spraw, zamknięta poczta, paczkomat nie po drodze to kolejny dzień opóźnienia w odebraniu zamówienia. Dzięki nowemu pilotażowi nasi klienci mogą być znacznie bardziej elastyczni – tłumaczy Ken Fontijn, country manager Zalando na Belgię, Holandię i Luksemburg. Kurier dzięki specjalnej aplikacji, wie gdzie dokładnie znajduje się odbiorca paczka i może tak zaplanować swoją drogę, by dostarczyć paczkę do rąk odbiorcy nawet, gdy ten znajduje się daleko od domu.

Zalando testuje nowe dostawy dzięki rozwiązaniem belgijskiego start-upu Parcify. Nie wiadomo jeszcze kiedy zakończą się testy i czy rozwiązanie zostanie wdrożone na innych rynkach poza belgijskim.

Ale to bardzo możliwe. To ważne bowiem dla Zalando. - Od samego początku koncentrowaliśmy się na redukcji barier, jakie mogą stwarzać zakupy online. Dlatego zamiast prosić naszych klientów o zmianę miejsca dostawy lub samodzielny odbiór paczki, dostosowujemy się do nich i dostarczamy zamówienie dokładnie tam, gdzie znajduje się klient – dodaje Fontijn.

Czytaj więcej: Nowy pomysł Tesco rusza w Polsce. Zakupy z półki od razu do siatki.

Jak działa usługa Parcify?

Klienci, którzy biorą udział w testach, pobierają aplikację Parcify. Podczas składania zamówienia nie wpisują własnego adresu, ale tzw. „adres Parcify". Po dostarczeniu zamówienia na „adres Parcify", są informowani przez Zalando, poprzez powiadomienie push, o możliwości zaplanowania dostawy do preferowanego przez nich miejsca aktualizowanego na podstawie geolokalizacji. Mogą zaplanować dostawy siedem dni w tygodniu od godziny 7:00 do północy.

Tekst pochodzi z blogu „Giełda i gospodarka.pl”

Zobacz także
 • Minister Mateusz Morawiecki Jest sukces! PKB Polski w górę o 4 procent. Rok 2017 jest w polskiej gospodarce znacznie lepszy od poprzedniego
Komentarze (48)
Zalando testuje nowy wynalazek. Kurier z przesyłką znajdzie Cię wkrótce nawet w parku
Zaloguj się
 • dtix

  Oceniono 1 raz 1

  proponuję wdrożenie Geo Lokalizacji Izbie KOMORNICZEJ. Moja firma zajmuje się ta technologią. dzieki za Podpowiedz. w W ciagu miesiąca rozpoczniemy rozmowy na ten temat. Zasada prosta Ustawa która zmusi Operatorów do podania nr tel Dłużnika, a wtedy KOMORNIK złapie takiego delikwenta. Chcecie technologii toja będziecie mieli a kasa do nas napłynie !!!!!!!!!!!!! To jest pomysł czyż NIE ???????? SUPER !!!!!!

 • mistrz.suspensu

  Oceniono 1 raz 1

  ło matko, jeżeli teraz kurier mnie może namierzyć, to co dopiero komornik?

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 3 razy 1

  pedalarska propaganda że co że meble mi przywiezie zalajkrowany pedalista do parku? hehehehhe

 • anna_pot

  Oceniono 5 razy 1

  może gdyby sprzedawali soczewki kontaktowe to byłoby to wygodne - kuriera się zamawia po to aby przyniósł do domu nie zaś np. złapał mnie w kawiarni w centrum miasta i ja mam jego robotę dalej wykonać.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy bedzie w Polsce tak, ze kurier bedzie mogl po prostu zostawic przesylke pod drzwiami domu?

 • issa-a

  Oceniono 3 razy 1

  jedyną, akceptowalną dla mnie, formą odbioru przesylki sa paczkomaty, albo 'odbior w punkcie". czyli wtedy, kiedy to ja mam czas i ochotę a nie wtedy, kiedy kurier pracuje.

 • fazzy balsa

  Oceniono 3 razy 1

  Darmowe szpiegowanie i badanie zwyczajów konkretnego klienta/klientki. Owszem wygodne ! Zakupy plus bieżące śledzenie danej osoby bardzo wiele o niej mówi. Co tam, ja tam tylko jakiś ferment sieję ! No to zobaczymy wkrótce co z tego będzie !

 • kka69

  0

  ale jaja.
  Sam jestem kurierem.
  Jak coś zamówię, to z kolegami będziemy się ganiać po mieście?
  To na 100% Dobra Zmiana wymyśliła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje