Komentarze (135)
Europa nam ucieknie? Hiszpania przyłącza się do pomysłu Macrona
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • siekieraaxe

  Oceniono 1 raz 1

  Uciekną
  ale dokąd?

 • starosta82

  Oceniono 3 razy 1

  marginalizacja naszego kraju lezy juz u początku naszego czlonkostwa w ue. dzisiaj jesteśmy miejscem wytwórczym dla niemców jako tania, prawie niewolnicza sila robocza , jeszcze 2-3 lata i bilans bedzie taki ze wiecej bedziemy wykladac niż brać.
  patrzac na demografię europy to jeżeli nie zaleją jej muzulmanskimi arabami i afrykanami, ktorzy mają zastapić mniejszość ( europejskich chrzescijan i laików), za jakiś czas nie będzie komu sprzedawać towarów w europie.
  biały w bulach spłodzi 1 dziecko, muslim w tym czasie 6 i to na legalu ( kilka żon).

 • junk92508

  Oceniono 1 raz 1

  Najwieksza wartością jest możliwość drukowania kasy i oslabianie złotówki by Polacy pozostali murzynami Europy

 • 1group

  0

  Mocarstwo Hiszpania,śmiać się czy płakać.Gdyby nie turystyka,przędli by jeszcze cieniej.:)

 • houq

  Oceniono 2 razy 0

  brawo PiS. zachowujecie się tak jaby Polska była waszą własnością. zapłacicie za tą zdradę suwerenowi. kaczor za niedługo zdechnie a wy jezeli nie zdechnieci z nim to bedziecie gnic w pierdlu albo uciekniecie do Ameryki Płd a my bedziemy was ścigać jak faszystów

 • atibalo

  Oceniono 2 razy 0

  Jesteśmy dumnym .... mówiła matka księdza .
  Piękny maj temperatura 25 stopni a Polacy ciągle spalają śmieci .
  Rano ścierka po przetarciu stołu ... jest czarna ... to mamy w płucach .
  A wystarczy jedna decyzja ... zakaz palenia w okresie letnim , czegokolwiek .
  Ale TU JEST POLSKA .

 • ferdkiepski

  0

  UE zasyfi islamem swoje terytorium i będzie miała u siebie ten sam syf co jest w tamtych krajach islamskich, z których rzekomo uciekają "uchodźcy". To tak, jakby nagle ogrodnik zaczął tępić rośliny warzywne i pielęgnować osty, perze, lebiody i inne chwasty. Co stanie się z takim ogrodem po kilku latach takiej "gospodarki" ?
  Ci co myśleli, że muzułmanie będą na nich pracować to najwięksi durnie , ale tak właśnie mamona i chęć wyzysku oślepia całe narody, w tym niemiecki w szczególności. Pozostałe byłe kraje kolonialne dostają z powrotem od swoich byłych koloni to, na co zasługują. Nawet Polska dostaje teraz od UPAdlinców to , co kiedyś było na Kresach.

 • ferdkiepski

  Oceniono 4 razy 0

  Związek Socjalistycznych Republik Europejskich bohatersko walczy z problemami, które sam stworzył.

 • citaobscura

  Oceniono 2 razy 0

  * * * * * * * *
  Patrząc na coraz większą zapaść gospodarczą i kulturową (ubogacenie islamem)

  wybieram "margines" :-)

 • grosz-ek

  0

  "[...] ryzyko zepchnięcia do drugiej kategorii krajów Unii Europejskiej."

  O słodka naiwności. Polska JUŻ jest w drugiej kategorii - kraju, który mówi, ale nikt go nie słucha i o nic nie pyta. Polska rozpoczęła nieformalny POLEXIT i tylko zmiana władzy może go zatrzymać. Jeśli to nie nastąpi, to po 2019 Polska ostatecznie pożegna się z UE. Co i tak nie zmieni faktu, że będzie musiała się stosować do prawa uchwalonego w Brukseli, a być może - nawet - będzie musiał płacić - tak jak Norwegia lub Szwajcaria - za jakoś tam preferencyjny dostęp do rynku obkrojonej UE .

 • von_rosen

  Oceniono 6 razy 0

  Polska Europy nie potrzebuje - takie mocarstwo jak my samo sobie uformuje świat.

 • janrobin2015

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli panstwa ktore nie maja Euro juz sie musza bac. Juz widze jak panstwa takie jak slowacja czy lotwa zgodza sie finansowac takie ruiny jak francja lub hiszpania. Pomyslow mozna miec duzo ale jest to bardziej bicie piany niz nic innego.

 • stefan-50

  Oceniono 6 razy 0

  Durnie myślą że jak będą tupać nogami i pyskować w UE to coś dla nas załatwią. To UE nas załatwi - kto nie chce się stosować do zasad może w każdej chwili wystąpić. Brytyjczycy już tego doświadczają, my w następnej kolejności.

 • ruter77

  Oceniono 2 razy 0

  Aby należeć do klubu trzeba umieć się zachować jeśli się nie potrafi trzeba ten klub opuścić.

 • Ireneusz B.

  Oceniono 2 razy 0

  I bardzo dobrze, kopać podłą zmianę i jej prezesa w zadek.

 • wuetend

  Oceniono 2 razy 0

  Marcinie Kaczmarczyku, znakomita robota.

  Rozumiem, że "propozycje Madrytu", jak i "kierunek reformy Unii Macrona" są szerzej wyjaśnione w części płatnej....? Bo z tego .....czegoś co Pan przygotował.... nie sposób się za wiele dowiedzieć.

  Ba! Można by wyciągnąć wręcz wnioski, że chora (sic!) Unia Europejska "Pierwszą Prędkość" zamierza - dla wybranych! - osiągnąć: primo - powołując dodatkowy fundusz z dodatkowymi urzędnikami oraz secundo - gmerając przy przepisach obligujących państwa członkowskie do trzymania /względnej/ dyscypliny budżetowej.
  Ha ha ha *smutny śmiech*

  To właśnie 'o take pierwsze predkość' się rozchodzi, panie Kaczmarczyk. To ma być ta "głębsza integracja", czy coś przegapiłem??

  Ale ale, najważniejsze i najbardziej satysfakcjonujące jest, że "dla nas oznacza to więc ryzyko zepchnięcia do drugiej kategorii krajów Unii Europejskiej."

  A teraz proszę garść minusów........

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 0

  co tam.. najwyżej wystąpimy.. wszyscy przeciwko nam, mesjaszowi narodów i przedmurzu chrześcijaństwa...
  Zdecydowanie bardziej powinniśmy zatem zawierzyć Polskę opiece kościoła naszego powszechnego

 • montagnes44

  Oceniono 4 razy 0

  To tylko w graj pisbolszewi, która małymi kroczkami wyprowadza Polskę z UE. Zaszczepienie w istotniej części Polaków (miłosiernych katolików) nienawiści do uchodźców już się udało, teraz będą systematycznie obrzydzać UE. Mam nadzieję, że to nie będzie skuteczne, ale...kto to wie.

 • leonleonidas

  Oceniono 4 razy 0

  Unia bankrutow.

 • brrr3

  Oceniono 10 razy 0

  Jak ta "nowa" Europa ma wyglądać jak Paryż z okien samochodu na obwodnicy łączącej lotniska Orly z De Gaulle, to ja dziękuję. Niech się bardziej w tym syfie integrują. Francuska Martynika przy Paryżu to oaza czystości i elegancji.

 • a.co.ty.na.to

  Oceniono 6 razy 0

  Po przełożeniu z gazetowej propagandy na nasze:
  Francja, Hiszpania, Grecja proponują - pozwólcie nam się jeszcze więcej zadłużać, nie przestrzegać żadnych zobowiązań fiskalnych, drukować pieniądze i stworzyć inne(mniej restrykcyjne) standardy dla wybranych. Wprowadźmy dodatkowe podatki i obciążenia dla krajów które się rozwijają i są konkurencją.

  To jest ta "reforma" którą w pokrętny sposób zachwala gazeta.

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy -1

  To nie UE nam ucieka. To niepełnosprawny fizycznie i psychicznie degenerat, mieniący się zbawcą nie Polski, a Kaczego Gumna, wraz ze swym nierządem wyprowadza nas z Unii. Udział w niej od 2004 r. był najważniejszym dowodem powrotu Polski do wspólnoty demokratycznych państw Zachodu. Dyktatorowi z Nowogrodzkiej nie w smak członkostwo w UE, bo mentalnie jest postkomunistą (wychowanym w domu członków PZPR). Od początku oponował przeciw wzmacnianiu integracji unijnej, i nadal dąży do jej rozluźnienia, czyli osłabienia. Odrzuca krytykę Brukseli za burzenie demokracji w swym lennie, bo kaczy zamordyzm jest nie do pogodzenia z ideałami UE. Dlatego nie ma co myśleć o podjęciu dyskusji nad wejściem naszego kraju do strefy euro, póki jesteśmy zniewoleni przez tego despotę. Swoją drogą nie wierzę aby jakikolwiek ewent. przyszły/niedoszły rząd zdołał przekonać Polaków do rezygnacji ze złotówki. Nie dopuści do tego ciemnogród który obejmuje zbyt wielką część społeczeństwa. Ale stanowisko nowego premiera Hiszpanii popieram.

 • Eric Cartman

  Oceniono 1 raz -1

  A niech sie integruja pod szyldem polksiezyca do u5ranej smierci. PLEXIT !

 • shipa

  Oceniono 1 raz -1

  Ot, kolejny raz straszy sie, ze przestaniemy byc ,,rownowaznym partnerem" w Unii. Tak jakbysmy kiedykolwiek nim byli...

 • saammm

  Oceniono 7 razy -1

  Jakieś dziesięć i pół stulecia temu Polska za sprawą Mieszka I dołączyła do grupy państw zachodnich, dzięki czemu zaczęliśmy się liczyć w Europie. Zgodnie zx obecną filozofią i propagandą PiS-u i PiSlamu powinniśmy byli wtedy zachować swoja odrębność narodową, zwoje obyczaje, swoja wiarę - jak Jaćwingowie i inne ludy, które znamy tylko z odległej historii...

 • andmas

  Oceniono 7 razy -1

  Ciekawe kto będzie finansował pomysły Hiszpanii ,Włoch i Francji , myślą ,że Niemcy to frajerzy ?

 • Marek Jan Bystry

  Oceniono 4 razy -2

  A jakie są te pomysły P.Macrona ? Żeby żyło się lepiej ??? Skończy jak Holland....

 • kolektywnie

  Oceniono 8 razy -2

  Tumacząc z unijnego języka na nasze.
  Spartaczyliśmy świetny projekt, nie dajemy rady z kolejnymi kryzysami,wynajdujemy sobie zastępcze problemy więc dajcie nam więcej kasy podatników i władzy!

  Nie wiem co biorą i w jakich warunkach żyją ci "geniusze" ale z rzeczywistość to już im dawno odpłyneła.Próba kumulacji władzy jest rozpaczliwą próbą Niemiec aby utrzymać podwykonawców do ich gospodarki w karności.
  Same Niemcy nie są dość silne aby negocjować z Chińczykami nt.jedwabnego szlaku ale z wianuszkiem gospodarek zależnych to już co innego.

  P.S.Rosja jest już dawno wspólnikiem mniejszościowym dla Chin więc antyPutinowcy mają zagwozdkę moralną ws.jedwabnego szlaku.TTIP jest be, CETA jest be ale układ z konsorcjum komunistycznym made in russia/china już cacy?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX