WSiP bierze szturmem rynek szkół językowych. Wcześniej Profi-Lingua, a teraz Empik School

Właściciel Grupy edukacyjno-wydawniczej, do której należą Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP), kupił jedną z największych szkół języków obcych w Polsce - Empik School. Kwota transakcji nie została ujawniona.

WSiP rok temu przejął już szkołę Profi-Lingua. - Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że na polskim rynku kursów językowych, który wciąż jest bardzo rozdrobniony, jest miejsce na obie sieci. Planujemy je dalej rozwijać, równocześnie zachowując odrębność każdej z nich – mówi prezes WSiP-u Jerzy Garlicki.

To oznacza, że marka Empik School, podobnie jak Profi-Lingua, nadal będzie funkcjonować. Po prostu zmienia się właściciel sieci szkół.

Empik School prowadzi obecnie 29 szkół stacjonarnych, uczy się w nich ok. 20 tys. osób rocznie. Jest jedną z największych i najdłużej działających sieci szkół językowych w Polsce.

Dotychczas Empik School należał do firmy Learning Systems Poland. Po sprzedaniu sieci Empik School, firma ma zamiar mocniej zaangażować się w działalność na rynku kursów dla biznesu. - Teraz więcej czasu poświęcimy rozwojowi międzynarodowej sieci szkół Speak Up, i umacnianiu pozycji lidera rynku nauczania języków obcych dla firm - mówi Bogusława Matuszewska, prezes LSP.

WSiP szacuje, że wartość całego rynku kursów językowych w Polsce cały czas rośnie i wynosi obecnie ok. 2 mld zł. Spółka informuje, że ostatnimi laty szczególnie popularny jest model nauczania oparty o tzw. „blended learning approach”, czyli łączenie rozwiązań cyfrowych z zajęciami prowadzonymi przez lektorów. - Bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz interakcja z grupą są szczególnie ważne dla osób podnoszących swoje umiejętności językowe. A to właśnie oferują szkoły Profi-Lingua oraz Empik School, które mamy obecnie w portfolio – mówi Katarzyna Barczyńska, Dyrektor Pionu Rynku Otwartego we WSiP-ie.

WSiP powstały w 1945 r. Aż do 1998 r. była to spółka państwowa. Wówczas przekształciła się w jednoosobową spółkę skarbu państwa. W 2004 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Wyszła stamtąd w 2010 r. po tym, jak Skarb Państwa sprzedał swoje udziały, a właścicielem WSiP-u został fundusz inwestycyjny Advent International.

Więcej o:
Komentarze (3)
WSiP bierze szturmem rynek szkół językowych. Wcześniej Profi-Lingua, a teraz Empik School
Zaloguj się
  • juriusz

    0

    To rynek szkół językowych w Polsce można uznać za wykończony, przynajmniej dla nauczycieli. Stawki oferowane pracownikom zarówno przez Profi jak i Empik są przerażająco niskie i od jakichś 10 lat nie uległy zmianom. Brak etatów, tylko zlecenie lub działalność. Kilkanaście lat temu bycie lektorem języka było niezłą opcją pracy. W tej chwili więcej można zarobić w Biedrze, a i forma zatrudnienia lepsza. Będzie tanio dla klientów, ale mam pewne obawy co do jakości. Jednak skoro konkurencji już nie będzie (bo ile osób stać na British Council?), to hulaj duszo, piekła nie ma!

  • wpm1

    0

    WSiP bierze szturmem rynek szkół językowych... tylko po co? Czy oni naprawdę nie obserwują co robi wujek G. z translatorem? Jeszcze trochę i każdy będzie mógł mieć tłumacza w smartfonie, nauka języków obcych stanie się zbędna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX