Komentarze (336)
Nowy sposób Morawieckiego na podatkowe oszustwa. Przedsiębiorca: Pora zwijać interes
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • azalia02

  Oceniono 7 razy 7

  Mnie tylko zastanawia, kto te wszystkie dane będzie na bieżąco analizował, żeby wyłapać potencjalne oszustwa. 80 tys. przedsiębiorstw, tyle samo deklaracji co dzień, 5 dni w tygodniu, czyli 1 600 000 deklaracji przez 4 tygodnie, oprócz dotychczasowego obiegu dokumentów - czy pan Morawiecki zamierza powołać jakiś kolejny nadzór skarbowy? Za czyje pieniądze?

 • jtby

  Oceniono 7 razy 7

  Zaraz tow. min. wymyśli państwowe biuro rachunkowe i obowiązek prowadzenia ksiąg przez nie, a w dużych firmach zrobi stanowisko państwowego zastępcy głównego księgowego. Potem państwowy bank i tylko tam rachunek. Pisdolizm = socjalizm 2.0.

 • donmarek

  Oceniono 9 razy 7

  Znaczy tow. Morawiecki zauważył, że pomimo pięknych słów jego o tym jak to pięknie jest, budżet zaczyna  świecić pustkami. Czyli ... szuka źródeł nowych i łatwych pieniędzy !!! W końcu powoli to wybory zaczynają się zbliżać!

 • korniczek13

  Oceniono 8 razy 6

  A ja się cały czas dziwię każdemu desperatowi, który prowadzi działalność gospodarczą w tym polskim raju! Nie dość, że na każdym kroku jesteś traktowany jako przestępca (nawet nie potencjalny, ale rzeczywisty, tylko jeszcze nie zdemaskowany), jesteś inwigilowany prawie na każdym kroku (albo wkrótce będziesz), tracisz własne pieniądze na miliony sprawozdań, raportów, donosów na samego siebie, jeśli dorobiłeś się i masz pieniądze, to nikt cię nie szanuje boś złodziej i cwaniak, jeśli nie masz pieniędzy, bo się nie dorobiłeś to też nikt cię nie szanuje, boś gamoń, niezdara i ofiara losu... podziwiam, że wam się jeszcze chce...

 • robert28l

  Oceniono 6 razy 6

  Czy kościół katolicki to mikroprzedsiębiorstwo ?
  czy rydzykowa sekta to mikroprzedsiębiorstwo ?
  Jeżeli nie, to oczekuję że te dwie prężne biznesowe organizacje , codziennie będą słały raporty P. Morawieckiemu

 • sir_fred

  Oceniono 5 razy 5

  A o każdym stosunku trzeba meldować księdzu rejonowemu i okręgowemu komendantowi straży ginekologicznej...

 • bodo9

  Oceniono 7 razy 5

  Te rzekome miliardy to skutek tego, że kiedyś uderzył się mocno w głowę,
  w każdym razie Czesi i nie tylko mogą zacierać ręce.

 • redakotr

  Oceniono 5 razy 5

  głosowaliście na bolszewików to i macie Orwella

 • six_a

  Oceniono 5 razy 5

  chętnie zobaczę wyciągi kaczyńskiego, morawieckiego i męża szydło. wstawcie online.
  sami kradną, to w każdym złodzieja widzą.
  wymyślcie wreszcie tumany jakiś prosty system podatków, a nie każdy proces opodatkowany po piętnaście razy i od każdej strony.

 • mmichal

  Oceniono 5 razy 5

  Nasz Wspaniały prezes NBP przewidział taki ruch stąd nowy banknot 500 złotowy. Znowu będziemy rozliczać się w gotówce. Ciekawe, czy banki będą zadowolone z tego że przedsiębiorcy przerzucą się na gotówkę?
  morawiecki o pałerpojnta, ja cię pierdziu!

 • antepavelic69

  Oceniono 7 razy 5

  Po co uprościć system podatkowy?Lepiej traktować wszystkich,jak złodziei,prawda katole?A może więcej wiary w człowieka?

 • hiperon59b

  Oceniono 7 razy 5

  Przypomnę, "dobra zmiana" dopadnie w końcu wszystkich.

 • ptwarog

  Oceniono 7 razy 5

  Co będzie następne?

  Wyciągi prywatne i raport gotówkowy co tydzień?
  Wysyłanie listy potencjalnych przelewów Ministerstwu Finansów co najmniej 24 godziny wcześniej, z możliwością anulowania przelewu przez urzędnika (oczywiście anonimowo i bez podania przyczyn).
  A może obowiązek noszenia kamery przez przedsiębiorcę, dokładnie takiej jaką ma policja w USA. Na początek w godzinach pracy, od 2024 non stop. Oczywiście na noc można by pisemnie poprosić urzędników o możliwość wyłączenia kamery na 3 godziny w celu odbycia stosunku heteroseksualnego z żoną (oczywiście własną). Złożenie fałszywego oświadczenia w tej kwestii groziłoby karą pozbawienia wolności do 25 lat...

 • eti.gda

  Oceniono 4 razy 4

  "Najlepsza metodą, by przejąć kontrolę nad ludźmi i kontrolować ich całkowicie, jest zabieranie im wolności po trochu, aby zredukować ich prawa przez drobne, praktycznie niedostrzegalne ograniczenia.
  Tym sposobem społeczeństwo nie zorientuje się, że wolność i prawa są mu zabierane do czasu, gdy zmiany zajdą za daleko i NIE BĘDZIE ODWROTU." (Adolf Hitler)

 • rozterka47

  Oceniono 6 razy 4

  Jednym słowem z góry państwo będzie traktowało wszystkich przedsiebiorców jak złodzieji i oszustów ,
  nadmiar restrykcji nigdy nie przynosi dobrych efektów,

  przeciez juz teraz większe transakcji i tak banki muszą zgłaszać do fidkusa o ile sie nie mylę

 • prinsik

  Oceniono 4 razy 4

  Chciał suweren pisslam no to ma.
  A o dopiero początek, oni się na razie tylko rozkręcają.

 • awm10

  Oceniono 4 razy 4

  "W wyciągu mają się znaleźć: dane przedsiębiorcy i jego kontrahenta (nazwa i adres oraz NIP lub REGON, jeśli są dostępne), numer rachunku nadawcy i rachunku jego kontrahenta, data i czas obciążenia rachunku nadawcy lub data i czas dokonania wpłaty gotówkowej, kwota i waluta transakcji, tytuł i opis zlecenia płatniczego, saldo rachunku przedsiębiorcy po realizacji zlecenia płatniczego."
  Następny krok to zapewne kamerki w domach właścicieli i członków zarządów firm i seanse on-line.
  (Tak, tak w WC też i w sypialniach).
  Teraz to firmy z całego świata będą się do nas pchały, tu wolno dyszyt czeławiek.
  I wypadniemy z pułapki średniego rozwoju, prosto do czarnej dziury.

 • kruk6666

  Oceniono 4 razy 4

  Korea Płn. jedna połowa społeczeństwa kontroluje drugą.

 • kruk6666

  Oceniono 4 razy 4

  Czy będą dobowe wykazy przelewów od PiS-u za konta KK i o.Sromotnika? , podobno sumy idą w setki milionów , społeczeństwo też chcę wiedzieć.

 • krycha187

  Oceniono 4 razy 4

  Czy Pan minister raczył poinformować ilu nowych urzędników zatrudni do kontroli codziennych wyciągów oraz czy będzie się to bilansować ?

 • 13sw

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo PiS! Będzie trzeba zatrudnić 50 tysięcy osób do analizowania na bieżąco tych przelewów, a przecież rodziny członków Partii wypadałoby zatrudnić za 7 tysięcy na rękę gdzieś!

 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  Ile pójdzie z podatku na obsługę tych danych?

 • gajzol

  Oceniono 4 razy 4

  Od 20 lat to "szanowna" RP robi mnie w wała - już nie chce mi się wyliczać ile razy wykiwano mnie w majestacie państwa... przez pomysły tego ........(niech każdy wpisze swoje określenie!!) to już nie będzie w ogóle ani czasu ani pieniędzy aby cokolwiek realizować - tylko "sprawozdawczość" a pieniądze zabierze jego "cudowny" VAT bo zwrotu nadpłaty to raczej się nie doczekamy - zadba o to Antoni M. i prezesik-kurdupel ze swoimi wydatkami!!!!

 • kl0ss

  Oceniono 4 razy 4

  Buhahahaha!!!! Dlaczego codziennie, a nie co pięć minut? A może co sekunda? PowerPoint-oowy penie niedługo dojdzie do czasu Plancka w składaniu zeznań podatkowych.

 • yyyama

  Oceniono 6 razy 4

  przygłup jak skur....

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  "Przekonuje, że nowe rozwiązania byłyby korzystne dla podatników."
  =====================================================
  "Stara świecka tradycja". Wszystkie skvrwysyństwa władza uzasadnia "dobrem obywateli".

 • shago0

  Oceniono 4 razy 4

  Panie uprzejmie proponuje aby wprowadzić zastawę każdej firmie w bulandzie musi być zatrudniony pracownik fiskusa który musi ratować każdy przelew.

 • rrita

  Oceniono 8 razy 4

  czy ewentualne zablokowanie konta przedsiębiorcy będzie zależało np. od algorytmu wg którego coś tam się dziwnego dzieje na koncie? albo jeszcze lepiej, urzędnika, który uzna, że coś się nie podoba? czy organy nie będą miały takich uprawnień, tylko będą robić kontrole w takich przypadkach?
  a systemy bankowe są już informatycznie przygotowane na przekazywanie takich danych? i ta komórka/urząd który będzie te dane analizował? rozumiem, że w sposób całkowicie bezpieczny oczywiście...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX