Skarbówka chce od Cyfrowego Polsatu 40 mln złotych i odsetki. "Ustalenia błędne, nie mają żadnych podstaw"

Robert Kędzierski
Urzędnicy skarbówki twierdzą, że sześć lat temu Cyfrowy Polsat dokonał nieuprawnionych odpisów podatkowych. Żądają zwrotu wraz z odsetkami. Polska spółka broni się: przecież odpisów dokonaliśmy na podstawie interpretacji otrzymanej od urzędników.

Mazowiecka Skarbówka domaga się od Cyfrowego Polsatu, do którego należą zarówno telewizja Polsat jak i sieć Plus, zaległych, zdaniem urzędników,  podatków. Polska spółka w roku 2011 rzekomo nieprawidłowo obliczyła wysokość podatku dochodowego. Zamiast kwoty 32 mln złotych powinna zapłacić dodatkowo 40,6 mln zł. Dziś Skarb Państwa domaga się tej kwoty z odsetkami. 

Czytaj też:

Polska legendarna firma właśnie niemal zatonęła. Złe wieści z giełdy. 

Cyfrowy Polsat w odpowiedzi na zarzuty stwierdza, że "decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez spółkę szeregu argumentów wskazujących, że ustalenia organu są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych" - informuje spółka w komunikacie.  

Sprawa jest o tyle ciekawa, że urząd skarbowo-celny kwestionuje odpisy, które Cyfrowy Polsat poczynił, jak twierdzi, na podstawie indywidualnych interpretacji podatkowych. 

Spółka, która w zeszłym roku osiągnęła dochód na poziomie miliarda złotych, zapowiada odwołanie od wciąż nieprawomocnej decyzji. Giełda niemal nie zareagowała na doniesienia o decyzji urzędu - akcji CF potaniały o kilkadziesiąt groszy. 

Firmy odpisują, urzędnicy podważają

W tym roku urzędy skarbowy już kilkukrotnie podejmowały podobne decyzje dotyczące dużych firm. Przykładem jest LPP, właściciel m.in. Cropp i Reserved, od którego zażądano 22 mln zł. Większe kłopoty dosięgły Action. Urzędy skarbowe zażądały od polskiej firmy kilkudziesięciu milionów złotych zaległego podatku VAT. 

W lutym tego roku spółki Cyfrowy Polsat oraz Polkomtel zostały ukarane przez UOKiK. Za nieuczciwą, zdaniem urzędów, reklamę, firmy miały zapłacić odpowiednio 30,7 mln zł i Cyfrowy Polsat 9,7 zł. 

Więcej o:
Komentarze (125)
Skarbówka chce od Cyfrowego Polsatu 40 mln złotych i odsetki. "Ustalenia błędne, nie mają żadnych podstaw"
Zaloguj się
 • mocno_kwasny

  Oceniono 57 razy 51

  To taka sugestia żeby Solorz jednak zakapował klientów. Lista osób nienawidzących PiS rośnie w tempie expresowym :-)

 • zqredzik

  Oceniono 67 razy 39

  Odgrażaliście się, że nie będziecie donosić na swoich klientów w sprawię abonamentu RTV, to PiSiory znalazły na was paragraf?
  www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-03-09/cyfrowy-polsat-przeciw-przekazywaniu-danych-klientow-poczcie-polskiej/

 • stefan-50

  Oceniono 58 razy 32

  Uważaj TVNie, Superstacjo i inne mające cokolwiek wspólnego z polityką a przeciwne PiS. To na razie tylko manewry, atak niechybnie nastąpi.

 • true_lysander

  Oceniono 5 razy 5

  Skarbówka karnie na wniosek Prawych i Sprawiedliwych przymusi jednak Polsat do wydania danych klientów?

 • nabbuko

  Oceniono 7 razy 5

  No i co Solorz, chcieliście podskoczyć władzy ludow... to znaczy ten... no... w ogóle że władzy? Suwerena chcielibyście buntować? Abonament sabotować? No co wy Solorz :)

 • kocur7575

  Oceniono 10 razy 4

  solorz to za przeszłość i jak doszedł do majątku powinien płacić ten podatek co miesiąc

 • krakuw

  Oceniono 16 razy 4

  Już wiem dlaczego Platforma O... zrobiła "Mikołaja" TV Pols..., a TV Pols.. zamian w superlatywach wypowiadał się na temat Platformy O.....

 • mybox

  Oceniono 3 razy 3

  Mam to szczęście pracować "na etacie", gdybym był właścicielem podmiotu gospodarczego to od ponad roku miałbym siedzibę w Czechach :-)

 • gucio1882

  Oceniono 5 razy 3

  nie lubie typa, nie lubie firmy, ale skoro najbardziej nie lubię obecnej władzy pozwolę sobie na komentarz - kij wam w *upę, sk****syny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX