Nie będzie referendum w sprawie wejścia do strefy euro. Rząd tego nie planuje

Mateusz Morawiecki powiedział w Brukseli, że Polska nie planuje organizacji referendum w sprawie wstąpienia do strefy euro.

Wicepremier brał udział w debacie podczas Forum Ekonomicznego w Brukseli poświęconej społecznym i ekonomicznym wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską. W trakcie dyskusji spytano go, czy Polska planuje referendum dotyczące wejście do eurolandu.

- Nie planujemy, obserwujemy co się dzieje w strefie euro – odparł Morawiecki.

Przypomniał również, że obecnie Polska spełnia wszystkie kryteria przystąpienia do strefy euro oprócz uczestnictwa w mechanizmie ERM2, który, jego zdaniem, wymaga reformy.

Wicepremier wyraził ponadto opinię, że strefa euro szybko się nie zjednoczy – zbyt duże różnice są pomiędzy krajami południowej i północnej Europy.

Więcej o:
Komentarze (62)
Nie będzie referendum w sprawie wejścia do strefy euro. Rząd tego nie planuje
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 36 razy 26

  PiS będzie wisiał za ten przekręt ze skokami na miliardy PLN. Na razie siedzą w sejmie, ale będą siedzieć w celach.

 • Paul Tomas

  Oceniono 38 razy 26

  Ten rząd nie planuje referendum z bardzo prostej przyczyny.
  Po co organizować referendum jeśli planuje się wyprowadzenie Polski z UE, te pieniądze można przekazać na jakieś tam następne 500+.
  PiS trzeba patrzeć na ręce, bardzo, bardzo uwaznie.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 32 razy 24

  Pis powinien zająć się SKOK-ami a nie Amber-Gold. To największy przekręt w ostatnich czasach .Nad SKOKami pisdzielcy rozłożyli parasol ochronny i doją budżet państwowy bezkarnie.

 • kasan-der

  Oceniono 10 razy 4

  Nie w sprawie wejścia do strefy euro a w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej

 • xyz_xyz1

  Oceniono 7 razy 3

  Referendum to a i owszem wkrótce będzie w sprawie wyjścia z UE. UE jest Polsce do niczego nie potrzebna.

 • losiu4

  Oceniono 5 razy 3

  " W trakcie dyskusji spytano go, czy Polska planuje referendum dotyczące wejście do eurolandu."

  a kto go o to apytał?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • poparzony

  Oceniono 6 razy 2

  Unia chce POlski w EURO, aby nie uciekła jak Brexit ze swoim Funtem, tylko była na łańcuchu jak Grecja w kajdanach długu i kroplówkach kredytów z EBC.

 • a1k5

  Oceniono 1 raz 1

  Kalkulacje ekonomistów którzy chcą Euro nagle uciekają od merytorycznych zagadnień typu stabilność, kontrole fiskalne oraz przyszłość polskiego biznesu i zaczynają dyskusje o polityce, kiedy wiadomo ze Polska jest w "drugiej prędkości" nie dlatego ze mamy dynamiczniejsza gospodarkę, ale dlatego ponieważ nie jesteśmy jeszcze całkowicie podporządkowani Brukseli.
  Nie spieszmy się z poddawaniem się zagranicznym dyktatom a Unia to nie "Europa" czy "cywilizacja", to twór polityczny z obcym interesem /Niemcy /na czele. Przestańmy oszukiwać siebie fałszywymi przekonaniami.Powinniśmy brać przykład z Danii, Norwegii, Szwajcarii czy UK - brak Euro czy nawet istnienie poza EU nigdy im nie przeszkadzało w zachowaniu stabilności i rozwijaniu się, a w momencie przyjęcia Euro stajemy się częścią systemu który planuje kompletna kontrole nad budżetami narodowymi, już nie mówiąc nic o całkowitej utracie kontroli nad polityka monetarna! Euro to nadmuchany projekt polityczny który nie zdał żadnego testu ekonomicznego, zaczynając od 2008 i kończąc na dniu dzisiejszym. Nawet kraje takie jak Niemy czy Francja nagminnie lamia przepisy o zadłużeniu publicznym relacji do PKB, ignorują inne kraje które są w tym samym systemie monetarnym i aktywnie prowadza politykę socjalna która niszczy euro jako stabilny pieniądz i zamienia go w bron politycznego nacisku.
  Polska nie będzie miała z tego żadnych korzyści - tańsze importy czy operacje walutowe (obydwie sprawy o niewielkim wpływie na standard życia większości Polaków) nie są wystarczającym argumentem kiedy w grę wchodzi suwerenność polskiej gospodarki i jej poprawne działanie.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 23 razy 1

  Tylko idioci chcą Euro w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX