Nowa marka stacji benzynowych w Polsce. Zapowiadają ekspansję do 2020 roku

W Łomży właśnie otwarto pierwszą w Polsce stację paliw marki Avia. Do końca roku ma ich być w naszym kraju już 15, a do 2020 r. około 100.

Sieć stacji Avia, na mocy umowy z Avia International, zbuduje polska spółka Unimot. Inwestycje będą realizowane w formie franczyzy, Unimot planuje zrzeszać niezależnych właścicieli stacji paliw pod wspólną marką Avia. Ma oferować franczyzobiorcom m.in.: obrandowanie, a także wsparcie marketingowe i pomoc przy prowadzeniu biznesu.

Unimot na budowę sieci stacji planuje przeznaczyć 23 mln zł, pozyskane od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji w lutym 2017 r.

 

- Pod koniec zeszłego roku rozpoczęliśmy intensywne prace nad pozyskiwaniem partnerów do budowy sieci stacji paliw Avia. W tym momencie mamy podpisanych 5 umów, które są w realizacji, w kilkunastu innych lokalizacjach prowadzimy negocjacje. Do końca roku planujemy otworzyć ok. 15 stacji paliw Avia – mówi Robert Brzozowski, prezes Unimotu. I zapowiada ekspansję marki.

Do 2020 r. pod marką Avia ma działać w całej Polsce około 100 stacji. Avia, przynajmniej w najbliższych latach, nie dołączy do czołówki największych sieci stacji benzynowych w Polsce. Tu, jak wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, bezwzględnym liderem jest Orlen z 1758 stacjami na koniec marca br. (w tym 100 stacji Bliska).519 stacji ma BP, blisko 487 ma Grupa Lotos, 424 Shell a 350 Circle K (kiedyś Statoil). Około 100 stacji jest m.in. w sieciach Moya, Amic (dawniej Lukoil), Huzar czy Slovnaft Partner.

Avia International to stowarzyszenie ze Szwajcarii skupiające ponad 90 firm w 14 krajach Europy (głównie Europa Zachodnia, ale też m.in. Serbia, Węgry czy Bułgaria). Pod marką Avia działa obecnie łącznie ok. 3 tys. stacji paliw, najwięcej w Niemczech (ok. 840) i Francji (ok. 710) i Szwajcarii (ok. 600).

Unimot jest „multienergetyczną grupą kapitałową” - specjalizuje się w obrocie paliwami oraz energią elektryczną. Zwykle to Unimot ma być dostawcą paliw na stacje Avia. Spółka od marca br., po przejściu z New Connect, jest notowana na głównym parkiecie warszawskiej giełdy.

Więcej o:
Komentarze (23)
Nowa marka stacji benzynowych w Polsce. Zapowiadają ekspansję do 2020 roku
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  Myślałem, że artykuł dotyczy tajemniczej sieci stacji benzynowych Artus.

 • hens

  Oceniono 2 razy 0

  Nazwa AVIA jest zastrzeżona w Polsce przez SERWIS AVIA POLSKA sp.z oo w Bydgoszczy...........będą jaja

 • dtix

  Oceniono 2 razy 0

  Tacy mocni to niech otwierają swoje stacje, a nie franczyze. ????? zobaczymy wtedy ich zapędy jak będą się kurczyć, a nie chcą doić ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • darek8125

  Oceniono 4 razy 0

  nie ma żadnej różnicy jak się tankuje benzyne 95pb na BP,SHEL,STATOIL a tankuje na tesco czy auchan...... więc po co przepłacać, a różnica na 1 baku paliwa to nawet 20zł oszczędności... nie ma co nabijać kasy złodziejskim koncernom...

 • alojzy132

  Oceniono 2 razy 0

  Musza mieć dobre hot-dogi aby u nich kupować

 • muppetshow1982

  0

  Franczyza...wszystko jasne. Dziś to tylko w tym modelu opłaca się wchodzic w McDonald, cała reszta to...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX