Tak wygląda zrepolonizowane logo Pekao. Jest biało-czerwono, i jest żubr. Ale jesteśmy trochę rozczarowani

Po długich pięciu latach rozłąki z logiem Pekao, żubr znów na nim zawita. Co więcej, będzie to dokładnie ten sam żubr, który klientom banku witał kiedyś. Tym razem zwierzę przybrało czerwone barwy na białym tle.

Przypomnijmy – w środę 7 czerwca sfinalizowana została oficjalnie transakcja, o której wiadomo było już od grudnia ub.r. 32,8 proc. akcji banku Pekao przeszło z rąk włoskiego Unicredit w posiadanie PZU (20 proc. akcji) oraz Polskiego Funduszu Rozwoju (12,8 proc).  Łącznie instytucje zapłaciły Włochom 10,6 mld zł. Po transakcji kontrolę nad bankiem Pekao przejął Skarb Państwa.

Jednym z następstw repolonizacji Pekao jest konieczność zmiany logo, które dotychczas było zbieżne z symbolem Unicredit.

Pekao oficjalnie nowe logo ma pokazać w czwartek po południu lub w nocy, ale wcześniej dotarli do niego już dziennikarze „Pulsu Biznesu”.

Osoby, które oczekiwały rewolucyjnej, dzikszej odsłony żubra w logo banku, mogą poczuć się rozczarowane. Żubr jest dokładnie taki sam jak w 2012 r., gdy Unicredit wygonił go z szyldu Pekao. Złośliwi mówią, że „kiedy przechylisz głowę, nadal widać pingwina”. Jedyną różnicą jest to, że tym razem żubr jest czerwony na białym tle. Inna jest też czcionka napisu „Bank Pekao”.

fot. AG

Nie wiadomo ile będzie kosztować rebranding. Gdy w 2012 r. Unicredit likwidował żubra w logo Pekao, kosztowało to ok. 40 mln zł.

W Pekao jest też nowa rada nadzorcza

Nowe w Pekao jest jednak nie tylko logo. Podczas czwartkowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy banku wymieniona została cała jego rada nadzorcza. Nowymi jej członkami zostali: Paweł Surówka, Paweł Stopczyński, Grzegorz Janas, Michał Kaszyński, Justyna Głębikowska-Michalak, Joanna Błaszczyk, Sabina Bigos-Jaworowska, Marian Majcher i Stanisław Ryszard Kaczoruk.

Niektóre z tych nominacji wzbudzają kontrowersje, bo jak pisze "Gazeta Wyborcza" nie mają zbyt dużego doświadczenia w bankowości. "Wyborcza" podaje m.in. przykład Sabiny Bigos-Jaworowskiej – wieloletniej znajomej Beaty Szydło, a obecnie dyrektor szpitala powiatowego w Oświęcimiu.

Więcej o:
Komentarze (59)
Tak wygląda zrepolonizowane logo Pekao. Jest biało-czerwono, i jest żubr. Ale jesteśmy trochę rozczarowani
Zaloguj się
 • herbalworld

  Oceniono 7 razy 7

  Teraz koo..a my.Nie po to czekaliśmy tyle lat na koryto, aby teraz pracować za kilkanaście tysięcy miesięcznie.Jest nas dużo, a posad za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie nie jest dużo, dlatego potrzebna jest repolonizacja firm, aby było więcej posad dla nas.Kupiliśmy Rydzyka, więc mamy moherowe berety nas popierające.Polska rośnie w siłę,a ludziom się żyje dostatniej.Niedługo będziemy dziesiątą potęgą świata.Polak potrafi, a milion samochodów elektrycznych, to żaden problem dla historyka.Polską rządzi pani etnograf, więc nie ma rzeczy niemożliwych ekonomicznie.Wiara czyni cuda, a długiem ponad bilion złotych nie ma się co przejmować.Przecież PiS nie będzie go spłacał.

 • sprzedanyzbolandy

  Oceniono 5 razy 3

  Skąd to zdziwienie ? Przecież w POPiS-ie jest taki zwyczaj od początku "wolnej" Polski.
  Przecież po to razem tworzyli złodziejskie prawo, by kraść "zgodnie z prawem" !

 • sprocket74

  Oceniono 2 razy 2

  Samo "obsadzenie" wysokiego stanowiska swoim znajomym nie jest jeszcze niczym nagannym jeśli taka osoba posiada WYSOKIE KOMPETENCJE w danej dziedzinie. Natomiast pchanie do rady nadzorczej dużego banku jakiejś pańci ze szpitala powiatowego to już jest czysty nepotyzm. No ale cóż, wśród przyjaciół i znajomych pisiorów wysokiej klasy fachowców raczej się nie znajdzie...

 • kkes

  Oceniono 10 razy 2

  Kiedy całą prawda cało dobe poinformuje swoich czytelników, że ci, którzy ulokowali swoje pieniądze na giełdzie w akcje spółek skarbu państwa (tzw. WIG PIS) zyskali dwa razy więcej niż ci, którzy zaufali indeksowi WIG20?

 • mczes57

  Oceniono 4 razy 2

  Niektórym nikt nie dogodzi.Czerwony to przecież komunistyczny itd.

 • stanislawwiejak

  0

  Mam nadzieję że, tego żubra Szyszko nie odstrzeli .

 • notremak

  0

  Też cwierćinteligentka?

 • byrcyn11

  Oceniono 2 razy 0

  Oooojczyzzznę dooojjną raaacz naaam zwróóócić paaanieee - amen.

 • ukw8087

  Oceniono 4 razy 0

  BANK PEKAO S.A.
  Będę wiedział , żeby tam nie wchodzić , nie korzystać z Ich usług.
  Są inne Banki , bez Pociotków i Kolesi i Koleżanek Frajerskiej , Załganej Zmiany ...
  Arrivederci .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX