Prezydent Władimir Putin już wie, jak zrobić z Rosji gospodarczą potęgę

Ethereum - największa pod Bitconie kryptowaluta świata - ma pomóc Rosji w rozwoju gospodarczym. Prezydent Władimir Putin widzi w niej narzędzie dywersyfikacji gospodarki opartej na ropie i gazie.

Wladimir Putin spotkał się w zeszłym tygodniu z twórcą Ethereum Vitalikiem Buterinem w kuluarach Forum Ekonomicznego w Sankt Petersburgu. Przedstawiciele rosyjskich władz poinformowali, że chcą wykorzystać kryptowalutę w szerszym zakresie.

- Cyfrowa gospodarka nie jest odseparowana od tradycyjnego przemysłu. Jest podstawą do tworzenia zupełnie nowych modeli biznesowych – powiedział prezydent Rosji, omawiając po spotkaniu narzędzia wzmocnienia długoterminowego wzrostu kraju po zakończeniu najgorszej recesji w ciągu dwóch dekad.

Jak Ethereum może pomóc rosyjskiej gospodarce? Dzięki kryptowalucie transakcje internetowe mogą być szybsze i bezpieczniejsze, a także tańsze, dzięki wyeliminowaniu pośredników.

Ekonomiści wskazują, że śmielsze wykorzystanie Ethereum w gospodarce rosyjskiej, może przynieść jej podobne korzyści, jak szersze wykorzystanie internetu na początku XXI wieku.

Rosyjskie banki już działają

Rosjanie już korzystają z kryptowaluty. Bank centralny Rosji pilotażowo wdrożył system oparty na Ethereum do przetwarzania płatności online i weryfikacji danych klienta z kredytodawcami, na przykład ze Sbierbankiem.W ubiegłym tygodniu rosyjski państwowy rozwojowy bank VEB zgodził się, by rozpocząć korzystanie z Ethereum w przypadku niektórych operacji administracyjnych.

W dalszej perspektywie technologia Ethereum mogłaby posłużyć Rosji do rozwoju własnej wirtualnej waluty.

Ethereum został stworzony przez Vitalika Buterina w 2014 roku, pięć lat po Bitcoinie. W ostatnich miesiącach błyskawicznie zyskuje na wartości. Jeszcze w grudniu za ethereum płacono 7-8 dolarów, dziś jego cena przekracza 250 dolarów.

Więcej o:
Komentarze (78)
Prezydent Władimir Putin już wie, jak zrobić z Rosji gospodarczą potęgę
Zaloguj się
 • wilq9

  Oceniono 49 razy 21

  jak ktoś chce znać prawdę o tzw. rosyjskiej gospodarce to niech się przejedzie przy użyciu google street view po miastach i wsiach Rosji. Dane statystyczne jakie Rosja przekazuje światowym organizacjom są nie mniej fałszowane przez Rosjan niż te za czasów ZSRR. Podobnie jak z gospodarką to jest z ich złotymi medalami na olimpiadach, większość dzięki państwowemu koksowaniu. Ciekawe, że jedną z rzeczy na jaką zwracają uwagę Rosjanie jak przyjeżdżają do Polski to usportowienie naszego społeczeństwa, mówią: tutaj wszyscy uprawiają sport, nie to co w Rosji gdzie prawie nikt. A na olimpiadzie Polska zdobywa średnio 5 razy mniej medali niż Rosja. Ten kraj to pod każdym względem bandyckie państwo z obywatelami o mentalności krajów trzeciego świata. Ich wizerunek ratują miliardy inwestowane w propagandę i w w tzw. agenturę wpływu w krajach zachodu w tym w Polsce w tym w nieświadomych tego pożytecznych idiotów, i trzeba przyznać naprawdę są w tym mistrzami

 • kgbltd

  Oceniono 11 razy 5

  kolejna piramidka?

  wszystko kosztem najbiedniejszych ludzi

 • stop_pis

  Oceniono 2 razy 2

  Wybiorczej brakuje złych wieści ze wschodu, więc jak zwykle serwuje czytelnikom odgrzewanego kotleta z przed paru miesięcy. ;)
  Co do rusofobicznych komentarzy pod tekstem, no cóż, mogę tylko wam współczuć choroby i życzyć dobrego psychiatry. A póki co, śmiejecie się lemingi śmiejecie, tylko pamiętajcie, że dobrze się śmieje ten kto się smieje ostatni... :)))

 • antobojar

  Oceniono 2 razy 2

  Putin wydudkał Zachód politycznie, militarnie.. i moralnie.. (na Zachodzie, dzięki haniebnej propagandzie, nikt nie zdawał sobie sprawy jak bestialskie, nieuzasadnione i zbrodnicze są wojny prowadzone przez USA.. i ich pudelków, z wścieklizną.. jak n.p. Polska w Iraku..)
  Teraz przyszedł czas na gospodarkę..
  Wykopanie Rotszyldów, Sorosa i całej chmary spekulantów.. zdecydowanie ustabilizowało rosyjski rynek finansowy, pod wodzą Elwiry Nabiulliny, szefowej Centralnego Banku Rosji..
  Rosjanie widzą że można coś zmienić.. Przez 18 lat rządów Putina, Rosja przeszła kolosalne, pozytywne zmiany..
  .. i co równie ważne, umocniła swoją pozycję na międzynarodowej scenie politycznej..
  Zachód tęskni za pijanym Jelcynem.. ale to se ne vrati.. ha ha.. bo jest... i jeszcze długo pobędzie Vladimir Putin, trzeźwy mąż stanu, o umyśle szachisty, sercem, umysłem i duszą przywiązany do wizji potężnej, sprawiedliwej i bezpiecznej Rosji..

 • Kris Smigielski

  Oceniono 4 razy 2

  Wolska tez bedzie miala wkrotce swoje kryptowaluty o nazwach; dud(k)i, kacze i morawiki.

 • californian-legit

  Oceniono 2 razy 2

  Przydal by nam sie ktos taki jak Putin, ale musimy sie zadowolic zalosnymi podrobkami w rodzaju kaczora.

 • kacap_z_moskvy

  Oceniono 8 razy 2

  Co to znaczy Vitalik? To jak pisac Andrzejczik. Witalij, ma na imie.
  Co do gospodarki, latamy do kosmosu na swoich rakietach ze swoim paliwem, zjadamy juz wlasne jedzenie i na.rac nam na to co wymysliaja polscy rezymowi propagandowce.

 • byrcyn11

  Oceniono 6 razy 0

  Po prostu nie kraść ! :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX