Boże Ciało 2017: w tych sklepach i punktach zrobisz zakupy

W Boże Ciało, które wypada w czwartek 15 czerwca, zamknięta będzie większość sklepów. W niektórych centrach handlowych pójdziemy za to do kina, restauracji i na siłownię.

W czwartek na zakupy nie ma się co wybierać m.in. do Lidla, Biedronki, Tesco, Carrefoura, Auchan, Reala czy Kauflanda. 

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku sklepów m.in. sieci Żabka, Fresh Market, abc, Delikatesy Centrum i Groszek. Jeżeli właściciel sam stanie za ladą, to będzie mógł otworzyć punkt. Nie jest to jednak obowiązek, a jedynie możliwość, więc o tym, czy sklep, który mamy w sąsiedztwie będzie czynny, trzeba dowiadywać się na miejscu.

Identyczna zasada dotyczy większości prywatnych sklepów - jeżeli właściciel ma życzenie pracować w święto, nikt mu tego nie zabroni.

Centra handlowe

Czynne będą te centra handlowe, które poza zakupami oferują również możliwość pójścia do kina, restauracji lub na siłownię. Przykładowo Multikino w warszawskich Złotych Tarasach będzie czynne, ale w skróconych godzinach od 14.00 do 22.00.

Otwarta będzie też tylko część punktów gastronomicznych. Jeżeli mamy ochotę na konkretną kuchnię lepiej sprawdzić wcześniej, czy dany lokal w tym konkretnym miejscu będzie obsługiwał klientów. Choć większość punktów Burger Kinga będzie otwarta, to akurat ten w Złotych Tarasach nie.

Nie będzie też problemu z zatankowaniem samochodu. W Boże Ciało czynne będą wszystkie sieciowe stacje benzynowe.

Więcej o:
Komentarze (26)
Boże Ciało 2017: w tych sklepach i punktach zrobisz zakupy
Zaloguj się
 • polakww

  Oceniono 24 razy 4

  Pracownicy się cieszą że dzięki temu katolickiemu świętu mają płatny dzień wolny. To sprawia że można razem z rodziną spędzić dzień na procesji.

 • losiu4

  Oceniono 3 razy 1

  tak. Wszyscy czekają żeby zakupy w Boże Ciało zrobić. Żeby sie czasem nie potratowali :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • hmmm11

  Oceniono 3 razy 1

  ILE LUDZI UMRZE GDZIE SZACUNKI

 • Sklep Karolinka

  0

  Sklep Karolinka Poznań otwarty 15 czerwca 2017 w Boże Ciało w godzinach od 8:00 do 18:00.
  Zapraszamy!
  www.karolinka.sklep.pl

 • glean

  Oceniono 6 razy 0

  Szast-prast i pod artykułem h...t...t...p://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21961900,dzieki-muzulmanom-uratowano-wiecej-ludzi-z-pozaru-w-londynie.html#MTstream komentarze wyłączone. Gazeto! Dlaczego tak bardzo i konsekwentnie chcesz popełnić samobójstwo?

 • ver.bus

  Oceniono 4 razy 0

  A Polo Market będzie czynny? :)

 • deeppurple70

  Oceniono 14 razy 0

  Mata co chcieliśta. Było iść na wybory, a nie teraz wypłakiwać oczy i truć dupę.

 • roro1000000

  Oceniono 3 razy -1

  czy ktoś moze wie dlaczego ZEUS PRZESTAŁ OBOWIAZYWAĆ?? przeciez jezus i zeus to dwa 'fantomy' których byty bądź nie-byty są nie do udwodnienia a tym samym nie są obowiązującą prawdą..co sie stało ze jeden fantom został zastopiony drugim?? wie ktos cos??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX